Fale wyrzuciły grupę rybaków z Korei Północnej na japoński brzeg. Sami chcieli wrócić do domu

Ośmiu rybaków z Korei Północnej zostało wyrzuconych na brzeg w Japonii. Twierdzą, że przydryfowali po tym, jak zepsuła się ich łódź. Zapewnili, że nie są uciekinierami i chcą wrócić do kraju.

W czwartek 23 listopada japońska policja otrzymała zgłoszenie o grupie podejrzanych mężczyzn na brzegu morza w mieście Yurihonjo. Ośmiu przybyszów mówiło w języku koreańskim i było w dobrej kondycji fizycznej - podaje Associated Press.

Mężczyźni powiedzieli, że są rybakami z Korei Północnej. W niedalekiej marinie policja faktycznie znalazła drewnianą łódź rybacką. Koreańczycy zapewnili, że nie są uciekinierami i chcą wrócić do kraju. Z ich opowieści wynika, że przydryfowali do Japonii po tym, jak zepsuł się silnik w ich łodzi - informuje "The Japan Times".

Póki co mężczyźni zostali aresztowani. Policja wyjaśnia, kim rzeczywiście są i jak znaleźli się w Japonii. Dobra kondycja fizyczna Koreańczyków budzi podejrzenia, że mogą być szpiegami reżimu Kim Dzong Una.

Wraki łódek prawdopodobnie pochodzących z Korei Północnej dosyć często wyrzucane są na brzeg w północnych częściach Japonii. Dzieje się to przeważnie w zimie z powodu monsunów.

 
Więcej o:
Komentarze (44)
Rybacy z Korei Północnej wyrzuceni na brzeg w Japonii
Zaloguj się
 • 10danek

  Oceniono 34 razy 20

  Nie ma co się dziwić ze chcą wrócić z powrotem. W przeciwnym razie cała rodzina z pociotkami do trzeciego pokolenia zostanie wyrżnięta. Azjatycki sposób według rosyjskich wzorów na zapewnienie sobie miłości narodu. O ile to naprawdę są cywile.

 • pepe_papa

  Oceniono 5 razy 5

  "Rybacy" z Korei Północnej. W dobrej kondycji. LOLOLOL

 • ubrana_prawda

  Oceniono 4 razy 4

  Może to był eksperymentalny okręt wojenny, a ci goście są śmietanką połnocnokoreańskiej marynarki wojennej ?

 • asmok6

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawe. W innych mediach podawali, że ich odesłali do domu najbliższym koreańskim statkiem. Tutaj ze siedzą w areszcie. Ciekawe jakie są fakty.

 • quamtsa

  Oceniono 4 razy 2

  Korea Półn. to kraj-widmo. Bez przerwy niespodziewanie coś nieznanego stamtąd przybywa, a to wraki, a to dziwni ludzie, rakiety... Czasem ktoś lub coś tam ginie... Geograficzna pompa. Ciągle coś zasysa albo wypluwa.

 • artu30

  Oceniono 4 razy 2

  już ich tam przywitają po powrocie ...

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Wow jakie wytresowane ludziki, marzenie dla wielu - tez dla naszych kaczystow :/

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 3 razy 1

  Znów Japonię ochronił kamikaze czyli „boski wiatr”, który w średniowieczu zniszczył kompletnie inwazyjne floty mongolskie, atakujące Japonię. Setki statków z załogami nie dotarło do brzegów Japonii.Tym razem na brzeg przypłynęło paru rybaków. Japonia może spać spokojnie.

 • flyer

  Oceniono 9 razy 1

  A jak mają wyglądać rybacy, którzy mogą wsuwać nawet ryby na surowo - wychudzeni? ;> To tak jakby spodziewać się po kucharzu, że będzie wychudzony i słaniał się z nóg z głodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX