Londyn: zgłoszenia o strzelaninie na Oxford Street. Atak paniki w Black Friday

Londyńska policja otrzymała zgłoszenia o strzałach, które miały paść podczas zakupowego szału Black Friday na Oxford Street i stacji metra Oxford Circus. Po kilkudziesięciu minutach policyjna akcja została przerwana.

Funkcjonariusze policji w Londynie po godz. 16 otrzymali zgłoszenia o strzelaninie na Oxford Street i stacji metra Oxford Circus.

Atak paniki w Black Friday

"Policja zareagowała tak, jak reaguje na zdarzenia związane z terroryzmem. Uzbrojeni i nieuzbrojeni funkcjonariusze są na miejscu" - informowała służby w komunikacie. Wkrótce potem dodano, że "nie znaleziono żadnych śladów podejrzanych, dowodów świadczących o strzelaninie lub ofiar".

Po godz. 19 funkcjonariusze przerwali akcję. Zapewniają jednak, że będą kontrolować okolicę i proszą o zgłaszanie wszystkich niepokojących sygnałów.

Polka: Ludzie wpadli w panikę

- Ok. godz. 17 byłam ze znajomą na kawie przy Oxford Street, nagle weszła policja. Kazano nam wyjść, mówiąc jednocześnie, że wszystko jest w porządku i mamy się nie martwić. Znajomy napisał mi, że ktoś podobno zostawił jakąś paczkę na stacji metra - relacjonuje w rozmowie z Gazeta.pl pani Karolina, Polka mieszkająca w Londynie.

Pani Karolina twierdzi, że słyszała strzały, a ludzie wpadli wtedy w panikę, zaczęli krzyczeć i biec. - To były strzały z pistoletu, dwa lub trzy. Nie liczyłam, bo biegłam. Schowałam się w pubie - opowiada pani Karolina.

Nie wiadomo, czy zgłoszenie o strzałach, które otrzymała policja, było zwykłą pomyłką, czy ktoś chciał wywołać fałszywy alarm.

Stacje metra Oxford Cirucs i Bond Street zostały ewakuowane na kilkadziesiąt minut, potem jednak ponownie otwarto je dla podróżnych. W wyniku ewakuacji jedna osoba została lekko ranna.

Policjanci apelowali, by mieszkańcy nie zbliżali się do rejonu Oxford Street, a obecnych tam prosili o pozostanie w budynkach. Przebywający w sklepach klienci nie mogli wychodzić na zewnątrz.

Oxford Street to znana na całym świecie handlowa ulica w Londynie - znajduje się na niej ok. 300 sklepów. Dziś w wielu miastach na całym świecie organizowany jest tzw. Czarny piątek, czyli wyprzedaże.

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Więcej o:
Komentarze (66)
Londyn: zgłoszenia o strzelaninie na Oxford Street. Atak paniki w Black Friday
Zaloguj się
 • emigrantkae

  Oceniono 11 razy 9

  Tak się składa , ze tez tam byłam. Stalismy na Oxford Street na przeciwko John Luise . Ewakuowano nas ze sklepu, w którym pracuje i szlismy grupą do miejsca umówionego ( parku ) . Nagle usłyszyszelismy trzy strzały koło John L. Wybuchła panika , wszyscy zaczęli uciekac Siedziałam w pubie w piwnicy prawie 1,5 godziny . Jutro znowu tam jade do pracy. Nie damy sie zastraszyc , NIE . Głupie są tylko niektóre komentarze, ale cóz ..... na głupote nie ma lekarstawa .

 • freeasinfreedom

  Oceniono 14 razy 8

  Na 100% robota jakiegoś durnego Janusza, który się uchlał na piątoląto.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 19 razy 7

  Piękny wątek dla "patriotów". Już zleciały się zakapturzone, anonimowe nazi kloce, które wcale nie są rasistowskie, transparenty o białej Polsce to były o nadchodzącej zimie - a prawa ręka podniesiona do góry to nie hajlowanie a paraliż ... Ohyda

 • madznun

  Oceniono 4 razy 4

  "...nagle weszła policja. Kazano nam wyjść, mówiąc jednocześnie, że wszystko jest w porządku ..." W Krakowie policja nic nie mówi, tylko idących chodnikiem łapie za rękę tak, że sińce zostają przez trzy tygodnie. Policja drze się; NIE WOLNO TU IŚĆ!!! To był czerwiec 2016 i nic się nie stało, tylko PREZES przyjechał. na obchody pogrzebu. Gdyby tak padły w oddali jakieś strzały, albo ktoś wypuścił racę, to boję się, że policja użyłaby broni, a nie ściskała ręce obywatelom idącym chodnikiem.Nie życzę sobie prezesa w Krakowie i głupich nieprzeszkolonych policjantów sprowadzanych z okolicznych miejscowości, albo czasem ze Śląska, którzy pierwszy raz w życiu znaleźli się w Krakowie i sami nie wiedzą gdzie są (grudzień 2016 r.)!!! Prezes ze swoją marną i chamską świtą ma wszystkie znamiona terrorysty.
  PS: Zdradziecka morda i kanalia to pisała.

 • ezo-mir

  Oceniono 10 razy 4

  W UK ludzie chodzą na kawę i zakupy na ulice handlowe (np. Oxford St) a nie do centrów handlowych (których prawie nie ma).

 • loneman

  0

  Poza gnojkami i "kawalarzami" to sa ludzie ktorym zalezy na chaosie i strachu (przyklad z kazdgo forum gdzei wielbia Kaczke) bo dzialaja na czyjes zlecenie a morlanoscia nie odbiegaja od bandytow z ISIS :/

 • white_lake

  Oceniono 10 razy 0

  Polka słyszała strzały, ale jednak ich nie było
  a tak w ogóle, to nic się nie stało

 • plorg

  Oceniono 1 raz -1

  "zgłoszenia o strzelaninie na Oxford Street. Atak paniki w Black Friday"

  Europejska normalność. Tylko w Polsce takie śmierdzące nudy i zaścianek.
  Kiedy wreszcie będzie tak w Polsce?

 • zz1026

  Oceniono 1 raz -1

  "Pani Karolina twierdzi, że słyszała strzały"

  slyszala strzaly ktorych nie bylo?

  chyba jest spokrewniona z antkiem on tez slyszal strzaly

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX