Rosja wybuduje gigantyczne ogrodzenie. 50 km drutu kolczastego z kamerami i czujnikami ruchu

Rosja odgrodzi anektowany Krym od Ukrainy siatką i drutem kolczastym. Ta informacja została oficjalnie potwierdzona przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa.

Ogrodzenie ma powstać do połowy przyszłego roku. Prace mają ruszyć z początkiem roku.

Według FSB budowa ogrodzenia ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i turystom przebywającym na anektowanym Krymie.

Budowa ma pochłonąć około 200 milionów rubli, czyli ok. 12 milionów złotych. Na długości 50 kilometrów Rosjanie zamierzają ustawić słupy, między którymi rozciągną siatkę i drut kolczasty. Będzie też system kamer oraz czujniki ruchu.

Rosja w 2014 roku wprowadziła na Krym nieumundurowanych żołnierzy i pod lufami karabinów przeprowadziła nielegalne referendum. Na jego mocy oderwała półwysep od Ukrainy i włączyła w skład swojego terytorium. Działań tych nie uznała społeczność międzynarodowa.

Więcej o:
Komentarze (184)
Rosja ogrodzi Krym - wybuduje gigantyczne ogrodzenie
Zaloguj się
 • pazdziernik1917

  Oceniono 27 razy 11

  Putin pozazdrościł Izraelowi i Trumpowi? Nie chce być gorszy i też mur sobie postawi?

 • bkiton

  Oceniono 17 razy 9

  Pamiętam takie nad Bugiem. Trzy rzędy.

 • zdzisiek66

  Oceniono 26 razy 8

  Pięćdziesiąt km? Siatki i drutu? Serio? Wow, co za ogromne przedsięwzięcie budowlane.
  Ach, ta rosyjska imperialna gigantomania :)
  A któż to się popisał tym kawałem rzetelnego dziennikarstwa? A toż to słynny raq, który nie rozróżnia księdza katolickiego od luterańskiego pastora. Raq, jesteś moim idolem, Kapuściński to przy Tobie cienias :)

 • liberau

  Oceniono 16 razy 8

  Rosjanie przejęli modę na grodzenie od polskich kulsonów. Może PiS wyśle swoich ekspertów aby wsparli towarzyszy rosyjskich w ich cywilizacyjnych wysiłkach...

 • agnrodis

  Oceniono 17 razy 7

  Szkoda, ze Putin jest geniuszem zla, bo nie ma watpliwosci, ze ma genialny umysl. To on kieruje Rydzykiem i jego poczynaniami.
  Hierarchia: Putin rozkazuje Rydzykowi. Ma na niego haka: Nadajniki Radia Maryja sa w Rosji, kontroluje je Putin i on stawia warunki.
  Z kolei Rydzyk rozkazuje PiSowi i Kaczynskiemu: PiS wygral wybory, bo Rydzyk zrobil mu reklame w Radiu Maryja i w TV "Trwam w nienawisci".
  A co Putin chce od Rydzyka , PiSu i Kaczynskiego? Chce totalnego burdelu w Polsce, szczucia jednego polaka na drugiego (tu polscy katolicy i chlopi sa uzyteczni dla Putina), niszczenia struktur panstwa i zniszczenia wszystkiego, co jest nam drogie: Stadniny, Puszcza, Radio ....dluga lista..... nawet Wawel zbeszczescili chowajac tam niedojde Lecha.
  To jest zemsta Putina za Solidarnosc i upadek komunizmu. On nienawidzi Polakow i Polski. To na jego rozkaz PiS oczernia Walese!!!!

 • enedue3

  Oceniono 20 razy 6

  A zabrane Sebom Kosowa, nie oburza GW? Krym był Rosyjski tylko Chruszczow się wygłupił i przekazał to terytorium Ukrainie. Nie miało to większego znaczenia kiedy był ZSRR. Po rozpadzie Imperium Sowieckiego to terytorium powróciło do Rosji, mnie to n ie dziwi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX