To one zatrzymały sprawców napaści na Polaków w Rimini. Zostały odznaczone przez prezydenta

Prezydent Włoch Sergio Mattarella odznaczył dwie policjantki, które zatrzymały sprawców bestialskiego ataku na parę polskich turystów w Rimini w sierpniu tego roku.

Odznaczone policjantki znalazły się wśród 30 osób wyróżnionych za odwagę w walce z przestępczością i działalność na rzecz społeczeństwa.

Policjantki Francesca Capaldo i Roberta Rizzo zostały odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi. Capaldo kierowała akcją poszukiwania i zatrzymania sprawców napaści na Polaków.  

Po aresztowaniu przywódcy gangu, Kongijczyka Guerlina Butungu, policjantki oświadczyły, że zatrzymanie gwałciciela sprawiło im szczególną satysfakcję.

Przed tygodniem sąd w Rimini skazał Butungu w pierwszej instancji na 16 lat więzienia. Pozostali trzej sprawcy, dwaj wychowani we Włoszech marokańscy bracia i Nigeryjczyk, staną przed sądem dla nieletnich w Bolonii. Prokuratura kończy postępowanie. Proces może ruszyć jeszcze w tym roku.

Napaść na Polaków w Rimini

Do tragedii doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia, gdy polskie małżeństwo wybrało się na spacer na plażę w Rimini, popularnym kurorcie w regionie Emilia-Romania nad Adriatykiem.

Około godziny 4 nad ranem para została brutalnie zaatakowana. Czterej napastnicy dotkliwie pobili mężczyznę, a potem na jego oczach dokonali wielokrotnego, zbiorowego gwałtu na kobiecie.

Wszystkich sprawców zatrzymano w ciągu kilku dni od napaści. Prokuratura w Rimini oskarżyła ich o ciężki rozbój, zbiorowy gwałt i spowodowanie poważnych obrażeń.

To był najkrwawszy rok w historii USA

Więcej o:
Komentarze (45)
Policjantki, które zatrzymały sprawców napaści w Rimini, odznaczone przez prezydenta
Zaloguj się
 • vrock

  Oceniono 15 razy 9

  Polskie odznaczenie powinny dostać teraz jak już zostały odznaczone we własnym kraju.

 • edza4

  Oceniono 9 razy 3

  Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić polskie policjantki w takiej akcji,pamiętam jak bodajże w Poznaniu policjantka strzelała do faceta,który wymachiwał młotkiem w pewnej odległości za samochodem,oddano kilka strzałów jak facet zaczął uciekać,skutek był taki,strzelając w nogi, trafiła w ucho.Ciekawe czy mu ucho odrosło.Poza tym bez paralizatora i co najmniej czwórka na jednego inaczej udać się nie może.

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy 2

  nic tak bardzo nie motywuje do roboty jak medal ---a zwłaszcza od prezydenta jaki by on nie był -ten prezydent.

 • tenare

  Oceniono 1 raz 1

  Zuch dziewczyny.

 • martinez027

  Oceniono 5 razy 1

  tylko one"zatrzymały" tych brudasów zza biurka, to są "policjantki" co cały dzień czyli tam w policji siedzą 7h za biurkiem,spijają kawki i odbierają medale-- coś jak w PL urzędasy...

 • nino.rota

  Oceniono 13 razy 1

  Biją, gwałcą, napadają.

  Stara, dostatnia, bezpieczna EUropa już umarła...

 • poljack

  Oceniono 2 razy 0

  Odznaczone za zatrzymanie . Ciekawe bo asystowali im mężczyźni dla bezpieczeństwa . czysta hipokryzja XXI w.

 • kniazwitold

  Oceniono 4 razy 0

  Afrykanskie bydlo pokroju gwalcicieli z Rimini oowinno byc utylizowane na mydlo a nie zamykane do wiezien.

 • doomsday

  Oceniono 1 raz -1

  Panie mają stopnie podpułkownika , vice Questore aggiunto . Siwa pani ma 56 lat, a pani brunetka tylko 41.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX