By uniknąć powołania do wojska, wziął ekspresowy ślub. Z prawie cztery razy starszą kobietą

Pewien 22-latek z Ukrainy chciał za wszelką cenę uniknąć powołania do wojska. Dlatego kilka dni po otrzymaniu wezwania stanął na ślubnym kobiercu. Jego wybranką okazała się 80-latka z Winnicy.

Od momentu otrzymania wezwania do ślubu upłynął dokładnie tydzień. Co więcej, parze udało się wymienić obrączki już po dwóch godzinach od pojawienia się w urzędzie - informuje RMF FM.

Na tak ekspresowe złożenie przysięgi pozwala ukraińskie prawo rodzinne. Zgodnie z nim, w wyjątkowych okolicznościach para ma możliwość skrócenia czasu oczekiwania na ślub. W tym przypadku uzasadnieniem była pierwsza grupa inwalidzka przyznana 80-latce.

Wojsko chce podważyć ślub

Jeszcze tego samego dnia ojciec pana młodego zjawił się przed komisją wojskową, by oświadczyć, że jego syn nie może odpowiedzieć na wezwanie. Jak tłumaczył, 22-latek musi teraz opiekować się swoją schorowaną żoną.

W związku z podejrzeniem zawarcia fikcyjnego małżeństwa, wojsko rozważa jego podważenie przed sądem - dodaje RMF FM. Zgodnie z ukraińskim prawem powołanie do wojska obejmuje wszystkich młodych mężczyzn przed ukończeniem 27. roku życia.

W górnictwo pompujemy miliardy, i co z tego wynika? Sprawdziliśmy. Woleliśmy tego nie wiedzieć [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 9]

Więcej o:
Komentarze (62)
22-latek wziął ślub z 80-latką, by uniknąć wojska
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 15 razy 11

  "Jak tłumaczył, 22-latek musi teraz opiekować się swoją schorowaną żoną."

  co robić...? jak mus to mus... Skoro małżonka chorowita to powinnością męża jest opieka..

 • d1r3ct

  Oceniono 14 razy 10

  Ale jak setki tysięcy Ukraińców siedzą w Polsce to już jest Ok ? Sama Ukraina w UE nie jest, dostaje kasę, reform za bardzo nie widać, a przynajmniej skutków, do tego kawałek kraju może się odłączyć. A kto zostanie i zainteresuje się swoim państwem ? Ukraina stracona ?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 13 razy 9

  "Jego wybranką okazała się 80-latka z Winnicy."

  Ale z której winnicy? Bo od tego zależy wawrtość inwestycji...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 7 razy 7

  Na politologię nie mógł iść?

 • plaskaty

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe, czy skonsumowali małżeństwo?

 • ochujek

  Oceniono 15 razy 5

  Jarek jeszcze czeka aż Krysia dojdzie. Do kwiecia wieku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX