Na pozór zwykłe selfie uczestniczek Miss Universe wywołało burzę. Z jednego powodu

Chciały pokazać, że w świecie miss nie ma podziałów politycznych. Ale wspólnie zdjęcie reprezentantek Iraku i Izraela sprzed finałów Miss Universe 2017 wcale nie zbliżyło do siebie obu tych krajów.

Zbliża się finał kolejnej edycji konkursu Miss Universe. Uczestniczki wydarzenia z kilkudziesięciu krajów świata od kilku dni przygotowują się do swoich występów w amerykańskim Los Angeles. Za kulisami korzystają z okazji do lepszego poznania siebie nawzajem. Wiele z nich robi sobie też pamiątkowe zdjęcia.

Na taki krok zdecydowały się również m.in. Miss Iraku Sarah Idan oraz Miss Izraela - Adar Gandelsman. Obie zamieściły później fotografie na swoich kontach na Instagramie, nie szczędząc sobie przy tym komplementów. Nie wszystkim się to jednak spodobało.

 
 

Kłopot w tym, że oba kraje - Irak i Izrael - od lat są skłócone. W efekcie nie utrzymują ze sobą żadnych stosunków dyplomatycznych.

Część komentatorów z krajów arabskich zareagowała oburzeniem na to, że Miss Iraku pozowała do jednego zdjęcia z "miss brutalności i okupacji" - opisuje BBC. To nawiązanie do polityki prowadzonej przez Izrael wobec Palestyny.

Do zamieszania odniosły się też już same zainteresowane. Obie zgodnie twierdzą, że nie chciały nikogo urazić. Idan wydała nawet w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Pisze w nim, że to Miss Izraela podeszła do niej i zaproponowała wspólne zdjęcie. "To było jedynie wezwanie do pokoju i nadzieja na rozwiązanie kryzysu" - przekonuje Miss Iraku, która jednocześnie dodała, że przeprasza wszystkich, którzy uznali zdjęcie za "obraźliwe dla kwestii palestyńskiej".

Miss Universe 2017

Finał tegorocznej edycji Miss Universe odbędzie się 26 listopada w Las Vegas. Polskę reprezentować będzie Katarzyna Włodarek.

Bielizna od Victoria's Secret to legenda. Na czym polega fenomen tej marki?

Więcej o:
Komentarze (62)
Miss Universe 2017. Selfie Miss Iraku i Izraela
Zaloguj się
 • pipistrello_in_giro

  Oceniono 19 razy 9

  Kurczę, oni tam wszyscy jeszcze bardziej wzdęci patriotycznie i obrażalscy niż cały PiS z rodziną Radyja razem wzięci.
  Przy takim nastawieniu nie będzie tam pokoju dopóki co do jednego nie wysadzą się w powietrze.

 • darek638

  Oceniono 11 razy 9

  Mądre dziewczyny.

 • tomtg123

  Oceniono 7 razy 7

  a'propos dwóch miss, to portal msn ( to taki portal microsoft'u ) podzielił się z internautami intrygującym spostrzeżeniem, że Salma Hayek jest w tym samym wieku co Beata Kempa i zilustrował to zestawionymi obok siebie zdjęciami obydwu Pań.
  Urzekła mnie ta historia i szczególnie te zdjęcia, więc dzielę się linkiem :

  www.msn.com/pl-pl/rozrywka/celebryci/gwiazdy-w-tym-samym-wieku/ss-BBp3Qpl?ocid=spartandhp#image=11

  ;)

 • michalmos

  Oceniono 9 razy 7

  No a ja mam wrażenie, że ktoś tutaj zapomniał o czymś. Zapomniano o tym, że idea takich konkursów jest nieco zbliżona do tego, co ma w sobie idea olimpijska. Czyli mniej więcej chodzi o to, że rywalizujemy fair, nie wygarniając sobie ani różnic religijnych, ani politycznych czy broń Boże, rasowych. Natomiast nie rozumiem drwiącego tonu korgana123, sugerujący, jakoby islamiści mieli zabić którąś dziewuszkę.

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 6

  "Kłopot w tym, że oba kraje - Irak i Izrael - od lat są skłócone."
  może
  o tym nie wiedziały (?)
  (przychodzi żyd do sklepu
  poproszę kawałek tej ryby
  to jest szynka
  ja się pani nie pytam
  jak ta ryba się nazywa)

 • dziala_nawalony

  Oceniono 5 razy 5

  dwie piękne i co najważniejsze..dwie normalne dziewczyny! wśród zidiociałej całej reszty tamtejszego swiata.

 • positivesdenken

  Oceniono 7 razy 5

  No nie wiem czy to taka sensacja, na mnie większe wrażenie zrobiloby jakby miss Izraela zapozowała z miss Palestyny, ale na to chyba nie ma szans. Swoją drogą pani z Izraela jak zwykle ładniejsza od koleznki

 • yuo7leo9

  Oceniono 4 razy 4

  Wiecie co mnie się w tym podoba? Że obie panie zdecydowały się na wystąpienie polityczne, dzięki któremu wszystkie zasapane wieprze przestaną widzieć w nich jedynie wymiary w talii i w biodrach (eufemizm na d...)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX