Podejrzany wypadek naukowców wracających z Polski. Śledczy: to mogło być zabójstwo

Śmierć ukraińskich politologów w wypadku w drodze powrotnej z Polski mogła być zabójstwem. Tak wynika z ustaleń ukraińskich śledczych.

Chodzi o wypadek z września, w którym zginęło pięciu uczestników konferencji naukowej w Warszawie. Na ich samochód najechała ciężarówka.

Ukraińskie śledztwo wykazało, że kierowca samochodu ciężarowego mógł działać z zamiarem doprowadzenia do śmierci. Zdaniem prokuratury, umyślnie mógł on doprowadzić do zderzenia z samochodem osobowym. Jest to jedna z wersji rozpatrywana przez śledczych - wynika z materiałów sądu w kijowskiej dzielnicy Peczersk.

Kierowca ciężarówki mógł być instruowany telefonicznie przez inną osobę - podejrzewają ponadto prowadzący śledztwo.

Wypadek w drodze z Polski

Do tragicznego zdarzenia doszło 6 września w okolicy wsi Masewyczi. Zginęli wówczas politolodzy Ołeksandr Masłak, Ołeksij Kurinnyj, Ołeksandr Nikonorow, Wołodymyr Karahiaur i ekspert od spraw decentralizacji, w przeszłości zastępca szefa wojskowo-cywilnej administracji obwodu donieckiego Serhij Popow. Wracali oni z Warszawy z konferencji "Strategia współpracy państw Międzymorza w warunkach wojny hybrydowej".

Więcej o:
Komentarze (157)
Wypadek politologów wracających z Polski. Podejrzewają zabójstwo
Zaloguj się
 • miniorek

  Oceniono 90 razy 74

  Po cyrkach w Polsce związanych z ewidentnym wypadkiem w Smoleńsku będzie trudno cokolwiek ustalać w sprawach tego typu. Wszystko zostało ośmieszone i sprowadzone do absurdu. Dziękujemy Macierewicz.

 • stary71

  Oceniono 72 razy 60

  Tam zginęło pięć osób! I to jest fakt, który z całą pewnością nie powinien być przedmiotem drwin i żartów. Ale jeśli prawdą jest, że autorami tutejszych komentarzy są ludzie dorośli, nie zaś pryszczate gnojki, to przestaję się dziwić zwycięstwu PiS-u. Potęga jego elektoratu jest zaiste porażająca.

 • niko8472

  Oceniono 34 razy 22

  "Kierowca ciężarówki mógł być instruowany telefonicznie przez inną osobę - podejrzewają ponadto prowadzący śledztwo."

  W przelozeniu na ludzki: po dwoch miesiacach od wypadku stwierdzili ze gadal przez telefon. Nie zmienia faktu ze to samochod naukowcow wjechal mu pod kola a nie odwrotnie. Fakt ze L.K. spoznil sie pol godziny nie zmienia faktu ze w momencie proby ladowania pod Smolenskiem byla mgla, mogla byc pol godziny wczesniej, mogla byc pol godziny pozniej. Fakt ze bracia mniejsi ze soba rozmawiali nie zmienia faktu ze zaloga tutki nie miala prawa wystartowac tym samolotem...

 • stachkaz47

  Oceniono 29 razy 15

  Podobno jak donosi Łysenko 3 z nich przeżyło ale dobił ich kierowca ciężarówki strzałem w potylicę.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 25 razy 13

  Ludzie, zlitujcie się! Ile można o sporcie? Nie zapychajcie całej głównej strony jakimś zakichanym meczem!

 • cezar85

  Oceniono 29 razy 13

  świroni chyba zaspał z miśkiem

  bo już powinien mieć ze trzydzieści teorii

 • loneman

  Oceniono 11 razy 9

  Wspolpraca z piss i ich pomyslami nie tylko nieopłacalna ale i zabojcza:/

 • czegotychcesz

  Oceniono 8 razy 8

  KGB w Polsce ? a gdzie Maciarewicz i Błaszczak ? to co, wraca bolszewia ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX