Pielęgniarz "z nudów" masowo zabijał pacjentów. Sprawdzał, czy uda się ich zreanimować

Niels H.

Niels H. (Carmen Jaspersen)

Pielęgniarz z Niemiec został skazany za zabójstwo dwóch osób, ale śledczy są zdania, że mógł przyczynić się do znacznie większej liczby zgonów. Mordował z nudów i dlatego, że reanimowanie dawało mu ogromną satysfakcję.

Niels H. pracował na oddziale intensywnej opieki szpitala w Delmenhorst, nieopodal Bremen. Mężczyzna został skazany dwa lata temu za zabójstwo dwóch pacjentów i czterokrotne usiłowanie zabójstwa przez podanie śmiertelnej dawki leku. Policja odkryła jednak, że zabił co najmniej 90, a prawdopodobnie nawet 180 osób. Funkcjonariusze mówią o największym seryjnym morderstwie po II wojnie światowej.

Eksperci przez ostatnie dwa lata ekshumowali i przeprowadzili sekcje zwłok 130 osób. Znaleźli też dowody na znaczny wzrost zgonów w dwóch szpitalach w latach 1999-2005, kiedy pracował tam H. - relacjonuje portal news.com.au.

Zabawa w reanimację

Pielęgniarz przyznał się do podawania pacjentom leków, które mogą doprowadzić do niewydolności serca lub zapaści krążeniowej. Następnie próbował ich reanimować i jeśli się udawało - triumfował przed personelem szpitala. W zeznaniach przyznał, że robił to z nudów - czuł się świetnie, gdy udało mu się zreanimować pacjenta i był załamany, gdy się nie udawało.

Sprawa wyszła na jaw w 2005 roku, kiedy inna pielęgniarka była świadkiem, jak H. podawał śmiertelną dawkę leku jednemu z pacjentów. Pacjent przeżył, a pielęgniarz został aresztowany i w 2008 roku został skazany na 7,5 roku więzienia za kilkukrotne usiłowanie zabójstwa.

Można było temu zapobiec

Gdy media nagłośniły sprawę, na policję zgłosiła kobieta, która podejrzewała, że jej matka padła ofiarą zabójczego pielęgniarza. Wówczas śledczy wykonali kilka ekshumacji - w ciałach zmarłych wykryto ślady leku, który wykorzystywał H.

W 2015 roku zasądzono dla niego karę dożywotniego pozbawienia wolności. Trwają też procesy przełożonych mężczyzny, których nie zaniepokoiła masowość zgonów podczas dyżurów Nielsa H. Policja uważa, że morderstwom można było zapobiec.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Rozpoznasz znane budowle tylko po fragmencie? Quiz dla spostrzegawczych
1/11To fragment:
Zobacz także
 • Wybory samorządowe 2018. W Olsztynie zaginęło 399 kart do głosowania
 • Media bez kobiet Stulecie praw kobiet, a w telewizjach sami mężczyźni. "W mediach dalej XIX wiek"
 • Wybory 2018 Leszczyna, Piekarska, Struzik i Cymański w poranku wyborczym na żywo Gazeta.pl
Komentarze (73)
Pielęgniarz "z nudów" masowo zabijał pacjentów. Sprawdzał, czy uda się ich zreanimować
Zaloguj się
 • ponury_swiniarz

  Oceniono 21 razy 15

  Takie zawody - pielgniarz, policjant, polityk, bankier, ochroniarz itd. - w ktorych maja kontrole lub wladze nad innymi, przyciagaja psychopatow. Dlatego w tych zawodach selekcja i kontrola sa niezmiernie wazne. Takich ludzi jest w szpitalach o wiele wiecej, pytanie jakie wnioski z tego wyciagniemy.

 • ludzik1-live

  Oceniono 13 razy 9

  No i super ,że w Polsce personelu medycznego jest kilka razy mniej niż w Niemczech. Zapiepprzają i nie ma czasu na nudę ...

 • blue-sky-0

  Oceniono 8 razy 6

  ciekawe czy będize jak na komisji amber gold
  nie pamiętam
  no ale musiał pan wiedzieć, przecież to widać gołym okiem, nie zastanowiło pana ze w trakcie dyżurów tego pielęgniarza wzrasta liczba tego typu przypadków?
  - nie przyszło mi to do głowy

 • Joanna Yossarian

  Oceniono 7 razy 5

  Wy nawet nazwisko kogoś kto w ogóle nie podlega pod polskie prawo musicie ocenzurować? Litości.

 • guru133

  Oceniono 27 razy 5

  Gensek Kaczyński z nudów demoluje Polskę, po to żeby sprawdzić czy da się ją odbudować.

 • walutobox2012

  Oceniono 4 razy 4

  Kolezanki I koledzy poziom zaczadzenia polityczna nienawiscia siega zenitu , nie ma artykułu ktory by nam sie politycznie nie kojarzył, litosci bo to jest juz jakas psychoza..

 • pinkus61

  Oceniono 3 razy 3

  Oj, mieliśmy taka sprawę " łowców skór" z tym, że oni nie robili tego z nudów....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje