"Bardzo niebezpieczne". MSZ Izraela krytykuje Marsz Niepodległości, przypomina o historii

Rzecznik izraelskiego ministerstwa skrytykował marsz "zorganizowany przez działaczy ekstremistycznych i rasistowskich". Wyraził "pewność, że polskie władze zajmą się organizatorami" Marszu Niepodległości.

Rasistowskie hasła i symbole na Marszu Niepodległości już wczoraj zainteresowały zagraniczne media. Dziś z kolei wypowiedział się rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela Emmanuel Nahshon. W wypowiedzi cytowanej przez włoską agencję Ansa i portal swissinfo.ch skrytykował on organizatorów manifestacji.

- To bardzo niebezpieczna manifestacja, zorganizowana przez przez rasistowskich i ekstremistyczny aktywistów - powiedział. - Jesteśmy pewni, że władze Polski podejmą działania wobec organizatorów marszu. Historia uczy nas, że ze zjawiskiem nienawiści rasowej trzeba obchodzić się szybko i zdecydowanie - stwierdził Nahshon.

Demonstrację, która wg. niektórych zagranicznych mediów "zdominowała polskie Święto Niepodległości", rzecznik skomentował także na Twitterze.

"Dla każdego, kto łudzi się, że nienawiść wobec muzułmanów ochroni Żydów - dziesiątki tysięcy nacjonalistów przemaszerowały w Warszawie z hasłami 'biała Europa bez Żydów i muzułmanów" - napisał. 

W mediach nie pojawiło się zdjęcie żadnego wprost antysemickiego transparentu. Jednak gdy reporter TVP Info zapytał jednego z uczestników marszu "co znaczy dla niego patriotyzm", ten odpowiedział: "To znaczy, że trzeba odsunąć od władzy żydostwo". Antysemicki komentarz nie spotkał się z żadną reakcją dziennikarza.  

Zobacz też: Marszałek Senatu doniesie na dziennikarza do prokuratury. Bo zacytował hasła z Marszu Niepodległości >>>

Komentarze (427)
MSZ Izraela o Marszu Niepodległości: Bardzo niebezpieczny
Zaloguj się
 • wicipinski

  Oceniono 76 razy 48

  Szczytem szczytów jest udział ludzi ubranych w stroje z orłem i kotwicą, idących pod transparentami nazistów. Powstańcy Warszawscy kręcą się w mogiłach. WSTYD I HAŃBA. Tępe, zamaskowane kibolstwo twarzą odrodzonej Rzeczypospolitej.

 • mazzini890

  Oceniono 39 razy 35

  I sprawa druga , nikt poza polskimi nacjonalistami nie uważa nas Polaków za "chrystusa narodów" ani za przedmurze.To są tylko nasze mity narodowe.Tak jak i ten że jesteśmy narodem wojowników, jesteśmy tylko w partyzanckim wydaniu.Z nielicznymi wyjątkami ale w regularnych wojnach od 400 lat niestety dostajemy w pupę.Dlatego choć szanuje się nasze "partyzanctwo", to w dużych wojnach "regularnych"nie jesteśmy cenieni zbyt wysoko.Zachód nawet jeśli słabnie przed Islamem, od nas silniejszy będzie jeszcze długo.Więc nieco pokory w waszym onrowsko-pisowskim szowiniźmie.Wasze krzyki ani w Brukseli, ani w Waszyngtonie, ani nawet w Pekinie nie są uznane za objaw siły.O Moskwie nie wspomnę nawet.Więc nieco pokory.Zachodu, USA ani Dalekiego Wschodu nie zdominujecie.I nie wy ocalicie Europę przed Islamem.Nasza historia zasługuje na szacunek, ale świat nie myśli kategoriami Kmiciców ani baonu "Zośka".Przy całym szacunku.Więc nieco pokory.

 • feurig59

  Oceniono 42 razy 28

  Faszolstwo spod znaku ONR ich rasizm, bezmózgowie, tępa siła tępych ryji to zdrada wszystkich ideałów Armii Krajowej, Państwa Podziemnego, ideowego podziemia, wartości patriotycznych.
  Wstyd i hańba, że ideowo sprzymierzeni z NSDAP rasiści z uniesionymi prawicami maszerują dzisiaj polskimi ulicami i mają przyzwolenie i wsparcie władzy.

 • marberlin

  Oceniono 47 razy 27

  Nikt tak nie podzielil Polakow jak zrobil to PIS,nawet komunistom to sie nie udalo sasiad na sasiada nie moze patrzec.Quo vadis Polsko?

 • dave1919

  Oceniono 25 razy 25

  .

  .wszystkie agencje światowe na czołowych miejscach nadały wiadomość o Marszu w Warszawie.
  .
  dla wizrunku Polski to TOTALNA KATASTROFA.. :(

  .

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 41 razy 19

  PiS zochydził Polskę na całym świecie. Staliśmy się obrzydliwym krajem. Niestety zakończyły się w Polsce czasy stabilności. Państwo idzie w kierunku upadku i przelewu krwi.

 • amanasunta

  Oceniono 21 razy 17

  Reporter TVP Info powinien wylecieć w trymiga.Prowokator ,,narodowiec''powinien być usunięty z marszu przez organizatorów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX