Odnaleziono masowe groby z ciałami ok. 400 osób w uniformach więzienny i cywilnych, ofiar PI

Granica iracko-syryjska. Siły rządowe umacniają pozycję i przygotowują się do ostatecznego wyparcia sił tzw. Państwa Islamskiego z syryjskiego miasta Al-Bukamal - zdjęcie  ilustracyjne

Granica iracko-syryjska. Siły rządowe umacniają pozycję i przygotowują się do ostatecznego wyparcia sił tzw. Państwa Islamskiego z syryjskiego miasta Al-Bukamal - zdjęcie ilustracyjne (Fot. Syrian Central Military Media, via AP)

Koło miasta Hawija, byłego bastionu tzw. Państwa Islamskiego w północnym Iraku, odnaleziono masowe groby z ciałami około czterystu osób, prawdopodobnie ofiar tzw. Państwa Islamskiego.

Gubernator Kikurku poinformował, że groby znajdowały się w bazie wojskowej położonej w odległości około trzech kilometrów od miasta.

Część ciał ma na sobie uniformy więzienne, a część ubrania cywilne.

Dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego zostali wyparci z Hawiji, leżącej 240 kilometrów na północ od Bagdadu, przez wojska irackie w październiku. O masowych grobach informowali irackich żołnierzy świadkowie, mieszkańcy tych terenów.
To nie pierwsze takie odkrycie armii irackiej. W miarę wypierania dżihadystów z zajętych przez nich terenów, na takie masowe groby natrafia ona coraz częściej. Są świadectwem brutalnych rządów tzw. Państwa Islamskiego.

Zobacz także
  • Wybory samorządowe 2018. W Olsztynie zaginęło 399 kart do głosowania
  • Media bez kobiet Stulecie praw kobiet, a w telewizjach sami mężczyźni. "W mediach dalej XIX wiek"
  • Wybory 2018 Leszczyna, Piekarska, Struzik i Cymański w poranku wyborczym na żywo Gazeta.pl

Najnowsze informacje