Pięć kobiet oskarżyło Louisa C.K. o molestowanie. Komik przyznaje: Te opowieści są prawdziwe

Louis C.K.

Louis C.K. (By Photo by Stephanie Moreno/Grady College of Journalism and Mass Communications for Peabody Awards/University of Georgia [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons)

W czwartek "New York Times" opublikował opowieści pięciu kobiet, które oskarżyły Louisa C.K. o nadużycia seksualne, w tym masturbowanie się przed nimi. Dzień później komik przyznał się do tego, co opisały kobiety.

Oskarżenie o nadużycia seksualne mogły zszokować fanów komika, który wielokrotnie - również ze sceny - wspierał kobiety i potępiał molestowanie. "Te opowieści są prawdziwe. Myślałem wtedy, że to, co robię jest w porządku, bo przecież nie pokazywałem kobiecie fiuta bez pytania" - napisał C.K. w oświadczeniu

Później, za późno, zrozumiałem, że kiedy masz władze nad drugą osobą, to pytanie, czy chcą zobaczyć mojego penisa nie jest pytaniem. Dla tych kobiet to była kłopotliwa sytuacja. Miałem nad nimi władzę, bo mnie podziwiały. I użyłem tej władzy nieodpowiedzialnie

- czytamy. Komik przyznał, że wykorzystał to, że był podziwiany w ich wspólnym środowisku, więc historiom kobiet po prostu nie dawano wiary. Napisał również, że jest "skruszony" i stara się wyciągnąć lekcję ze swojego zachowania.

"Nie wybaczę sobie tego i muszę pogodzić się z tym, kim jestem. Ale to nic w porównaniu z krzywdą, jaką im wyrządziłem. Najtrudniej jest żyć ze świadomością, że się kogoś zraniło" - pisze komik. 

Zerwana współpraca

Przeprosił też wszystkich, którzy pracowali przy filmie "I Love you, Daddy". Premiera obrazu, który C.K. wyreżyserował i w którym zagrał, została wstrzymana w związku z oskarżeniami. Ponadto Netflix ogłosił, że nie będzie produkować stand upów z udziałem komika.

"Całą swoją długą i szczęśliwą karierę mówiłem, co chciałem. Teraz przyszedł czas, żeby się wycofać i poświęcić dużo czasu na słuchanie" - podsumował

Pięć wykorzystanych kobiet

Historie, za które przeprosił C.K. zostały opisane przez "New York Times". W 2003 roku kobiecy duet komediowy Dana Min Goodman i Julia Wolov został zaproszony do pokoju komika w czasie festiwalu komediowego. Mieli świętować udany występ. Zaraz po tym jak weszły, jeszcze w zimowych kurtkach i czapkach, C.K. spytał, czy może wyjąć swojego penisa. Myślały, że to żart i zaczęły się śmiać. Wtedy komik rozebrał się do naga i zaczął masturbować.

Rok później Abby Schachner zadzwoniła do C.K., by zaprosić go na swój występ. Ten zaczął opowiadać jej o swoich fantazjach seksualnych i słyszała, że się masturbował. O to, czy może się przy niej masturbować w 2005 komik roku pytał też kolejną koleżankę po fachu Rebeckę Corry. Odmówiła. Piąta kobieta, która zdecydowała się pozostać anonimowa, powiedziała, że C.K. masturbował się przy niej w jego biurze pod koniec lat 90.

Mariah Carey oskarżana o molestowanie seksualne. Pozwał ją były ochroniarz

[5x5] Pięć pytań, pięć kategorii - quiz wiedzy ogólnej dla ambitnych
1/25Kategoria I - Owoce

Truskawka jest odmianą:
Zobacz także
 • Zdobywczyni tegorocznej nagrody 2018 Man Booker Prize - Anna Burns z Irlandii Nagroda Bookera 2018 przyznana. Laureatką Anna Burns za powieść "Milkman"
 • Hanna Zdanowska. Według radnego wojewoda łódzki chce ogłosić wygaszenie jej mandatu Wojewoda chce wygasić mandat Hanny Zdanowskiej przed wyborami? "Polecenie z Warszawy"
 • Patryk Jaki w drodze na debatę Jaki został zapytany, czy wróci do partii po przegranej w wyborach. "Zobaczymy, co będzie"
Komentarze (82)
Louis C.K. przyznał się do molestowania 5 kobiet
Zaloguj się
 • b0sy

  Oceniono 22 razy 12

  tylko dwie sprawy. jedna - zapytał kobietę, czy może się przy niej masturbować i odmówiła i do niczego nie doszło. to również molestowanie? drugie pytanie - kobiety patrzyły, jak się masturbuje, nie złożyły sprzeciwu, nie wyszły, nie odwróciły się, nie uderzyły go w pysk, nie rozpłakały się, tylko patrzyły, jak się masturbuje. to również powód, żeby nie pogadać o tym z nim, tylko z gazetą?

 • dalacin4

  Oceniono 18 razy 8

  koleś ma jakąś dysfunkcje seksualną, ale jest niegroźny, gdybym wpadł do niego do biura i zacząłby się przy mnie trzepać to po prostu wyszedłbym sobie, ważne że mnie nie dotyka i spuszcza się na swoją - a nie moją - podłogę, a laski zawsze muszą robić z igły widły

 • po_co_mi_konto

  Oceniono 10 razy 6

  Netflix niedługo nie będzie miał co wyświetlać

 • rafiol

  Oceniono 9 razy 3

  Z komentarzy wnioskuje, ze jeszcze dluga droga przed nami 'stad - do cywilizacji'. Mijam was tłuki codziennie na ulicy, widze jak lejecie pod drzewami, jak wyrzucacie pety pod nogi, jak zadowoleni z siebie rechoczecie z zartow o Auschwitz lub Arabow, omijacie ksiegarnie ze wzrokiem pustym a z pokornym ksiedza plebana. A potem logujecie sie na forach, zeby calemu swiatu pokazac ilu jest w Polsce idiotow, szowinistow, niedzielnych patriotow, mysla nieskalanych facetow i mezow. Jak ja mam was szanowac? Jak zyc z wami u boku, kiedy moralnie i estetycznie zmuszacie mnie do wyrzygu?

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 21 razy 3

  Czyli jak jestem w miejscu publicznym gdzie odbywa się feministyczny happenig na golasa to rozumiem, że one mnie molestują, bo o zgodę na pokazywanie mi "cipy" przecież nie pytały a jednocześnie w miejscu publicznym nie mogłem się spodziewać, że ktoś mnie będzie "molestował" widokiem "cipy"?
  Jak już pytałem pod innymi artykułami w temacie: czy pokazywanie publicznie cipy przez feministki w ramach happeningu jest molestowaniem czy nie jest? Czy ja w ramach mojego happeningu mogę pokazać fiuta publicznie czy to już jest molestowanie? A może istnieje jakiś nadzorca "obozu", który decyduje o tym, że pokazywanie "cipy" nie jest molestowaniem a pokazywanie "fiuta" jest?
  Natomiast moje zdanie jest jednoznaczne nazywanie zachowania zboczonego, niewłaściwego czy chamskiego - które w najmniejszym stopniu nie jest realizowane pod przymusem {oprócz wyimaginowanego przymusu w głowie uznającego, że jest molestowany jak to w historii niejakiej Rosenbaum i niesławnego już Weinsteina} - molestowaniem ukazuje jedynie, że mamy do czynienia z "histerią społeczną". Takie zachowania po prostu są niewłaściwe, chamskie, zboczone, ale z molestowaniem nie mają nic wspólnego.
  Innymi słowy Louis C.K. w kontekście przedstawionym powyżej to zwykły zbok.

  Ja rozumiem, że feministyczne frakcje FSM - kobiecej sieci społecznej - próbują przeforsować określony konsensus w ramach FSM, ale to nie oznacza, że ludzie logicznie myślący powinni wyłączać mózg.

 • japka_putina

  Oceniono 9 razy 3

  Teraz pozostaje czekać na panie i panów, które/którzy oskarżą o molestowanie i zboczone propozycje szefów Netflixa. Coś ta ich gorliwość wygląda podejrzanie.

  Mnie przynajmniej wydaje się dziwne, że "oskarżony", to kolejny koleś, który ostentacyjnie wspiera kobiety. Poczucie winy, czy świadomość, na jakie świństwa mogą być narażone?

 • krynolinka

  Oceniono 19 razy 3

  Skruszony ? Acha skorupki mu się stłukły. To teraz biedulek się nad sobą rozczula. Kto tam następny w kolejce stoi żeby się przyznać. Mało czasu mamy na forum tu się politykę komentuje..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje