Sprawca gwałtu z Rimini został skazany. Sąd wydał wyrok wyższy niż chciała prokuratura

Przywódca gangu z Rimini, Kongijczyk Guerlin Butungu, został skazany na 16 lat więzienia. W sierpniu wraz z trzema innymi napastnikami zgwałcił Polkę i pobił jej partnera.

Kongijczyk Guerlin Butungu, przywódca gangu, który zaatakował w sierpniu w Rimini parę polskich turystów, został w pierwszej instancji skazany na 16 lat więzienia.

To o dwa lata więcej, niż wnosił prokurator. Wyrok zawiera już w sobie redukcję kary, przewidzianej dla procesów w trybie doraźnym. Sąd ogłosił, że skazany po odbyciu kary zostanie wydalony z Włoch. Kongijczykowi przysługuje odwołanie do dwóch wyższych instancji.

Napaść na Polaków w Rimini

Do tragedii doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia, gdy polskie małżeństwo wybrało się na spacer na plażę w Rimini, popularnym kurorcie w regionie Emilia-Romania nad Adriatykiem.

Około godziny 4 nad ranem para została brutalnie zaatakowana. Czterej napastnicy dotkliwie pobili mężczyznę, a potem na jego oczach dokonali wielokrotnego, zbiorowego gwałtu na kobiecie.

Wszystkich sprawców zatrzymano w ciągu kilku dni od zdarzenia. Prokuratura w Rimini oskarżyła ich o ciężki rozbój, zbiorowy gwałt i spowodowanie poważnych obrażeń, za co grozi im nawet 20 lat pozbawienia wolności.

"Wygraliśmy mecz w doliczonym czasie"

Sprawców udało się zatrzymać po ponad tygodniu, a dzień po aresztowaniu usłyszeli zarzuty. Szef policji w Rimini Maurizio Improta powiedział w rozmowie z Polskim Radiem, że schwytanie wszystkich czterech członków gangu to ogromny sukces składającej się z 30 osób grupy śledczej, i setek policjantów, działających w terenie.

Powiedział, że dwaj nieletni bracia zgłosili się wczoraj na policję i przyznali do winy, bo mieli świadomość, że zostaną schwytani. Ale jak się wyraził, „wygraliśmy ten mecz w doliczonym czasie gry”.

Maurizio Improta ujawnił, że trzej nieletni członkowie gangu - dwóch urodzonych we Włoszech synów imigrantów z Maroka i Nigeryjczyk - mieli na koncie wiele drobnych przestępstw, które popełniali od dziecka

Więcej o:
Komentarze (150)
Sprawca gwałtu z Rimini został skazany. Sąd wydał wyrok wyższy niż chciała prokuratura
Zaloguj się
 • chelsea72

  Oceniono 45 razy 29

  tu po trzech miesiącach jest wyrok - u nas 9 miesięcy toczy się śledztwo w sprawie wypadku Szydło...

 • yosemitesam

  Oceniono 22 razy 20

  Szybko i konkretnie, brawo sąd. Mam nadzieję że po 16 latach nikt w urzędach nie zapomni o deportacji.

 • Piotr Janicki

  Oceniono 23 razy 15

  Ciekawe kiedy polski wymiar sprawiedliwości też będzie tak szybko i surowo karał gwałcicieli ? Nie slyszałem o takich wyrokach dla rodzimych przestępców.

 • felucjan

  Oceniono 16 razy 14

  Kiedyś jakiś polski polityk coś mówił o opieszałości włoskich sądów.

 • hhesse

  Oceniono 13 razy 11

  Robi wrażenie. Wiadomo, że to nie cofnie dramatu tej dziewczyny, ale mimo wszystko... Wyrok jest surowy, a sąd błyskawiczny. Jak to się dzieje, że we Włoszech całe postępowanie może odbyć się tak szybko, a w Polsce... wiadomo. Bo przecież od samego dramatu minęło niewiele czasu, a w tym było i śledztwo i złapanie sprawców i prokuratura i proces.

 • 162tony

  Oceniono 14 razy 10

  A tymczasem w Polsce, gwałt zbiorowy ze szczególnym okrucieństwem w wyniku którego ofiara umiera (bita i gwałcona przez 10 dni) - grozi im do 15 lat.
  Grozi im do 15 lat, statystycznie dostają po 7 a wychodzą po 3 latach i 2 miesiącach.

  TAK - w Polsce statystycznie gwałciciele zbiorowi wychodzą po 38 miesiącach.

  I wy się dziwicie że PISowi notowania rosną, jeśli potrzeba jego interwencji żeby aresztować gwałciciela który zabił dziewczynę, bo odpowiadał z wolnej stopy...

 • stachud

  Oceniono 18 razy 10

  Dobrze że nie udała się ekstradycja na żądanie Ziobry. W Polsce dostałby co najwyżej zawiasy.

 • muik

  Oceniono 24 razy 10

  tak wyglada kara za granica - a w PL pedofile, mordercy i gwalciciele chodza na wolnosci, bo duzo dali na tace albo te tace sami zbieraja wiec im wszystko wolno. Taka sprawiedliwosc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX