Manifestacje za i przeciw islamowi starły się w Teksasie. Obie zorganizowały rosyjskie trolle

Putin i wiec w Teksasie

Putin i wiec w Teksasie (Zrzut ekranu Twitter/@G_null_device + fot. Alexei Nikolsky)

Rosyjskie trolle zorganizowały anty- i proislamskie manifestacje w Teksasie w 2016 roku - zakomunikował senator Richard Burr. Według niego, akcja miała na celu podzielenie Amerykanów przed wyborami.

Komisja ds Wywiadu Senatu Stanów Zjednoczonych ogłosiła w środę, że dwie konkurencyjne manifestacje w Teksasie w maju 2016 r. zostały zorganizowane przez sankt-petersburską "farmę trolli", donosi "Business Insider". - Zagrzewali do ulicznych walk i powiększali podziały między Amerykanami - powiedział szef komisji Richard Burr.

21 maja 2016 roku pod meczetem Da'wah w Houston odbyły się dwie konkurencyjne manifestacje o nazwie "Stop islamizacji Teksasu" oraz "Ocalmy islamską wiedzę". Obydwie były zorganizowane za pomocą mediów społecznościowych. Według Komisji ds Wywiadu, utworzyły je rosyjskie trolle. Akcja i promocja miała kosztować zaledwie 200 dolarów.

Antyislamski wiec utworzyła na Facebooku strona "Heart of Texas". Stronę wydarzenia widziało około 12,000 ludzi. Konkurencyjny protest utworzyła strona "United Muslims of America". Obydwie strony "Business Insider" określa jako "powiązane z Rosją". Senator Burr jest tego samego zdania i powołuje się na doniesienia portalu.

W zeszłym roku, strona "Heart of Texas" miała 225,000 polubień. Została usunięta przez Facebook na początku września tego roku w ramach akcji zamykania stron "powiązanych ze sobą i prawdopodobnie zarządzanych z Rosji", powiedział portalowi "Business Insider" rzecznik medium społecznościowego.

Tydzień temu broniliśmy rezydentów. Ale teraz znamy nowe fakty [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

14 faktów z czasów PRL, których wstyd nie znać!
1/14Które igrzyska olimpijskie zbojkotowała Polska w 1984 r.?
Zobacz także
 • Smog w Krakowie Smog w Krakowie, 2018-10-21. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda w niedzielę. Będzie chłodno, pojawią się opady. Pogoda na niedzielę. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie chłodno, pojawi się deszcz
 • Czy w wybory wypada niedziela handlowa? Niedziele handlowe - październik 2018. Czy w dniu wyborów samorządowych sklepy będą otwarte?
Komentarze (129)
Rosyjskie trolle zorganizowały konkurencyjne manifestacje w Teksasie
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 39 razy 19

  Czytacie to, trolle?

  Teraz może rozumiecie?

  Rosji nie chodziło o to, żeby wybory wygrał czy przegrał konkretny kandydat. Rosjanie "popierali" Trumpa właśnie po to, żeby siać zamęt i podważać zaufanie do procesów demokratycznych.

 • jady51

  Oceniono 34 razy 10

  U nas też wcinają się ruskie trole w komentarze. Wystarczy coś napisać nieprzychylnego o Rosji i Putinie i od razu komentarz ma 100% negatywnych ocen.

 • karamurek

  Oceniono 13 razy 9

  Twierdzenie, że USA potrafi m.in. nas obronić chyba mija się z prawdą. Oni sami siebie nie potrafią ochronić, a to im ktoś miesza w wyborach, a to ktoś organizuje manifestacje i żeby było śmiesznie to za... i przeciw...

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 19 razy 9

  Ja w tym widzę złowrogą rękę Kremla, lewicy, aktywistów , Pekińskiego Związku Dorożkarzy, Koła Gospodyń Wiejskich z Pcimia Górnego oraz Zrzeszenia Egzorcystów Wyklętych, jednak decydującą rolę odgrywają pismaki-goownojady, którzy zeżrą własne fekalia, aby zarobić na kieliszek chleba - George Orwell

 • felicjan.dulski

  Oceniono 12 razy 8

  Pęknę ze śmiechu.
  Dotąd domeną komuny i jej pogrobowców było szukanie obcych sił.
  Co się dzieje?

 • lubat

  Oceniono 20 razy 8

  Przestańcie mendzić o "ruskich trollach", którzy są odpowiedzialni za całe zło na świecie. To nie jest żadna informacja, bo to oczywista oczywistość.
  Napiszcie o czymś, co nie zorganizowali trolle Putina i to dopiero będzie njus;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje