Biła i uderzała głową córki o ścianę, gdy dziewczynka myliła wersety Biblii. Trafi za kratki

41-letnia Rhonda Shoffner z Pensylwanii trafi na 2,5 roku do więzienia za znęcanie się nad córką. Kobieta kazała jej klęczeć i cytować wersety biblijne, a gdy dziewczynka się myliła, matka biła ją i dusiła.

Sąd uznał Shoffner za winną znęcania się fizycznego nad córką, która nie miała jeszcze 13 lat. 

Według ustaleń policji, kobieta kazała córce klęczeć w łazience i powtarzać wersety z Biblii. Za każdym razem, gdy dziewczynka się pomyliła, matka biła ją, uderzała jej głową o ścianę i dusiła. Miała też grozić, że ja zabije.

Dziewczynka zadzwoniła po ojca, który zabrał ją na komisariat policji. Sprawa znalazła finał w sądzie, a ten nie miał wątpliwości i skazał kobietę na 2,5 roku więzienia.

Teoria ewolucji zniknie z tureckich szkół

Więcej o:
Komentarze (128)
Uderzała głową córki o ścianę, gdy myliła wersety Biblii
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 32 razy 28

  "Gdy przyszło do wygłaszania wersetów z Biblii, żaden nie umiał ich dokładnie i wszystkim trzeba było podpowiadać. Wreszcie każdy jakoś wyjąkał swoje i dostał w nagrodę małą niebieską karteczkę z cytatem z Pisma Świętego. Była to zapłata za wyrecytowanie dwóch wersetów. Dziesięć niebieskich kartek stanowiło równowartość jednej czerwonej i mogło być na nią wymienione; dziesięć czerwonych równało się jednej żółtej, a za dziesięć żółtych dostawało się od dyrektora skromnie oprawioną Biblię (która w owych dawnych, dobrych czasach kosztowała czternaście centów). Ilu z moich czytelników zdobyłoby się na tyle pilności i poświęcenia, żeby wyuczyć się na pamięć dwóch tysięcy wierszy, gdyby nawet mieli za to dostać Biblię z ilustracjami Dorègo? A jednak Mary zdobyła tą drogą dwie Biblie, owoc wytrwałej pracy dwóch lat, a pewien chłopak z niemieckiej rodziny zagarnął ich aż cztery czy pięć. Raz wyrecytował on jednym tchem, bez zająknięcia, trzy tysiące wersetów. Ale niestety, mózg jego nie wytrzymał takiego obciążenia i od tego dnia prawie zupełnie zidiociał. Ciężki to był cios dla niedzielnej szkółki, bo dyrektor bardzo lubił popisywać się tym chłopcem wobec ważnych gości — taka była przynajmniej opinia Tomka."
  Mark Twain "Przygody Tomka Sawyera" 1876 r.

 • mkll95

  Oceniono 25 razy 23

  Zdaje sie, ze Dude tez tak wychowywali, no i wychowali idiote. Moze tej dziewczynce uda sie w zyciu mimo tych koszmarnych doswiadczen...

 • quinquedactylus

  Oceniono 26 razy 22

  Wiara czyni czuba.

 • faustxyz

  Oceniono 35 razy 21

  Fanatyzm to najprostsza droga do zostania najgorszą kanalią, a bóg to najbardziej krwawy płód ludzkiego umysłu.

 • siwywaldi

  Oceniono 33 razy 19

  Obawiam się, że w Polsce ukarana została by krnąbrna córka.
  Przecież jeszcze pół wieku temu, ciąganie za uszy również i na lekcjach religii, było zjawiskiem niemal codziennym... :-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX