Pięciu byłych prezydentów USA na scenie, w tle Trump i jego wiadomość. "A u nas? Marzenia"

Wszyscy żyjący byli prezydenci USA wzięli osobiście udział w charytatywnym koncercie na rzecz ofiar tegorocznych huraganów. I choć w Polsce może to niektórych zaskakiwać, za oceanem takie spotkania to norma.

Barack Obama, Bill Clinton, Jimmy Carter, George W. Bush i jego ojciec George Bush senior - cała piątka wyszła w sobotę na scenę, by wspólnie z uczestnikami koncertu w miejscowości College Station odśpiewać hymn narodowy USA. Po chwili politycy zajęli swoje miejsca w pierwszym rzędzie na widowni.

Co prawda zabrakło obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych we własnej osobie, niemniej Donald Trump nagrał krótkie wideo ze swoją wiadomością, które wyświetlono podczas koncertu na ekranie.

Na scenie wystąpili zaś m.in. Lady Gaga czy wykonawcy muzyki country: Lee Greenwood, Robert Earl Keen, Stephanie Quayle i zespół The Gatlin Brothers.

Łącznie udało się zebrać ponad 31 milionów dolarów na pomoc ofiarom huraganów Harvey w Teksasie oraz Irma i Maria, które wyrządziły szkody na Florydzie i Karaibach.

W Polsce? "Marzenie"

Tego typu spotkania nie należą za oceanem do rzadkości, choć temperatura sporu politycznego w Stanach Zjednoczonych jest często dużo wyższa niż w Polsce.

Dziś trudno jednak sobie wyobrazić jedną imprezę, w której wzięliby udział wszyscy byli prezydenci Polski wraz z urzędującą głowa państwa. Stąd wśród niektórych komentarzy na Twitterze możemy znaleźć taki wpis jak ten: "U nas? Marzenie" - napisał krótko Kamil Durczok, dziś związany z Polsat News.

***

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

Rezydenci powinni zarabiać lepiej. "Zasuwają jak dzikie świnie za pensję magazyniera" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (90)
Pięciu byłych prezydentów USA na koncercie
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 22 razy 14

  W Polsce jest trzech Prezydentów: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Jeden z Prezydentów zginął w wypadku lotniczym: Ryszard Kaczorowski.

 • hatteras

  Oceniono 8 razy 4

  Oni miedzy soba walcza,konkuruja,czasem nawet ublizaja sobie nawzajem ,a u nas sie nienawidza.

 • wiktor_jerofiejew

  Oceniono 5 razy 3

  Zawsze twierdzilem ze zazdrosni i zawistni i chorzy z nienawisci tzw. wschodni Slowianie dostali to wszystko co najgorsze w spadku po SSocjalizmie i okupacji krawego ZBIRa moSSkiewskiego
  Daleko nam mentalnie do Amerykanow ,kraju wolnych ludzi widac to na kazdym kroku
  W USA chocby taki maly przklad : NIE MA , bezpanskich psow i kotow zaglodzonych na ulicach
  W USA nie ma osranych chodnikow , NIE ma kiboli , policjii co tylko po to wychodzi na ulice zeby zebrac characz dla Komendanta , ani chocby pomazanych tzw. Grafiti , autobusow czy nowo oswiezonych scian blokowisk
  Amerykanie to spoleczenstwo obywatelskie , a my post komunistyczny motloch co dopiero wychodzi malymi kroczkami od 25 lat z zapasci moralnej ...

  “Naród rosyjski znajduje się w skrajnie smutnym stanie: jest chory, biedny, zdemoralizowany. W osobie dużej części swojej inteligencji, chociaż i nie może być formalnie uważany za pozbawionego rozumu, jednak opanowany jest przez kłamliwe idee, graniczące z manią wielkości i manią wrogości do niego ze strony wszystkich. (…) Wyobraża sobie nieistniejące niebezpieczeństwa i buduje na nich najbardziej bezsensowne pomysły.
  Rosjaninowi wydaje się, że wszyscy sąsiedzi go krzywdzą, niedostatecznie gną kolano przed jego wielkością i na wszelkie sposoby przeciwko niemu knują. Każdego ze swoich domowników oskarża on o to, że chce mu zaszkodzić, oddzielić się od niego i przejść na stronę wrogów – a za wrogów uważa on wszystkich sąsiadów”.

  (Władimir Sołowiow – rosyjski mistyk religijny, filozof i poeta).

 • gokle

  Oceniono 9 razy 3

  My tylko mamy trzech zyjacych. Trza jeszcze troche poczekac az sie pieciu uzbiera....

 • u_corsu

  Oceniono 11 razy 3

  Bo u nas kazdy z poprzednich to jest Prezydent a obecny jest p....rezydent

 • gokle

  Oceniono 11 razy 3

  Bo u nas tylko buractwo, smutek i zawisc....

 • fakiba

  Oceniono 2 razy 2

  Bo u nas każdy ciągnie w swoją stronę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX