Prawica grzmi: "Szwedzi wydali znaczek z meczetem!". Ale nie zwrócili uwagi na drobny podpis

Prawicowy publicysta Michał Karnowski znalazł dowód na "islamizację" Szwecji. Jego zdaniem świadczy o tym znaczek pocztowy, na którym widać meczet. Skąd się tam wziął? Wystarczy zerknąć na maleńki podpis.

Od kilku dni po polskim Twitterze krąży jeden ze znaczków wydany w sierpniu przez szwedzką pocztę Postnord. Zdaniem wielu prawicowych użytkowników, w tym Michała Karnowskiego z "Sieci Prawdy", to jeden z kolejnych przykładów islamizacji Skandynawii.

"Jak wejdą, zaraz opanowują przestrzeń publiczną" - napisał Karnowski, załączając do wpisu tweet szwedzkiego fotografa. "Mam wrażenie, że chcą zastąpić naszą kulturę" - obawia się Peter Imanuelsen.

Trudno powiedzieć, kogo obaj mieli na myśli, pisząc per "oni". Widoczny na znaczku motyw jest bowiem przykładem... właśnie szwedzkiej kultury.

"Meczet" to jeden z obrazów znanego szwedzkiego malarza Larsa Lerina, namalowany już w 2010 roku. Informacja o tym - co prawda napisana drobnym druczkiem, ale jednak - znajduje się w lewym dolnym rogu znaczka. Tu możecie zobaczyć pozostałe reprodukcje prac Lerina, pozbawione jakiegokolwiek kontekstu religijnego.

To jednak wciąż nie przekonuje redaktora Karnowskiego. "Coś to zmienia? Kiedyś dawano na znaczkach malarskie przedstawienie kościołów, dziś meczetów" - napisał na Twitterze.

***

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

Rezydenci powinni zarabiać lepiej. "Zasuwają jak dzikie świnie za pensję magazyniera" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (431)
Prawica o szwedzkim znaczku z meczetem
Zaloguj się
 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 71 razy 63

  Przerażajace jak Karnowski zobaczy księżyc w nowiu. Będzie to wielki znak dla tego partyjnego propagandysty idioty ze nastąpiła islamizacja układu słonecznego (już samo słów układ wywołuje drgawki u PiSowdkich półgłówków) o ile nie wszechświata.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 59 razy 43

  oto dowód ze POLACY

  uwaga POLACY debile karnowscy

  już od dawna prowadzą polityke islamizacji Europy

  1984r.
  Znaczki z PRL.
  Architektura sakralna.
  Seria 6 znaczków, ostatnia z wydanych w 1984r.
  5 zł - zbór ewangelicko - augsburski w Warszawie (1777)
  10 zł - kościół rzymsko-katolicki św. Andrzeja w Krakowie (XIw.)
  15 zł - cerkiew grecko-katolicka w Rychwałdzie (1653)
  20 zł - cerkiew prawosławna w Warszawie (1868)
  25 zł - syngoga w Tykocinie (1642)
  31 zł - meczet tatarski w Kruszynianach (XVIIIw.)

  oczywiście chodzi o ostatni znaczek - ale o zgrozo prowadzą też ukryta syjonizację Europy (synagoga), oraz rusyfikację 9piniekad) Polski - cerkiew a nawet dwie!!!

 • justas32

  Oceniono 49 razy 39

  Jaka różnica między meczetem a kościołem ? I tu i tu wyciągają od ludzi pieniądze za modlenie się do ściany ...

 • ewa5.0

  Oceniono 34 razy 30

  Kogo obchodzi co zakichane prawactwo bredzi?
  Jeszcze troszkę i przyjdzie kres waszego ponoszenia się ludzie już przejrzeli na oczy i maja dość tej gnojówy w która wdepneli

 • mr_gm

  Oceniono 28 razy 28

  Karnowski zobaczy banknot 100 koron szwedzkich i powie, że to islamizacja bo są na nim cyfry arabskie...o cholera na naszej stówie też.

 • Dies Martis

  Oceniono 34 razy 28

  Prymitywna zgraja ćwierćinteligentów, bez pojęcia o kulturze, o sztuce, bez szacunku dla historii... Dla nich wszystko jest polityką. Dokładnie tak samo, jak dla bolszewików.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX