Pilot Air Berlin poinformował, że wykona ryzykowny manewr. "Na pokładzie zapanowała cisza"

Jeden z pasażerów lotu Air Berlin z Miami do Düsseldorfu opisał, co działo się na pokładzie, gdy maszyna wykonała niebezpieczny manewr. Okazuje się, że pilot poinformował pasażerów, że wykona pożegnalną rundę nad lotniskiem.

Linia Air Berlin wciąż funkcjonuje, choć ogłosiła w tym roku upadłość, po czym została częściowo przejęta przez Lufthansę. Zakończono jednak loty międzykontynentalne. W poniedziałek w Düsseldorfie lądował ostatni samolot tej linii z Miami.

Piloci Airbusa A330 z 200 pasażerami na pokładzie postanowili z tej okazji zrobić pożegnalną rundę. - Chcieliśmy podkreślić ten moment, pożegnać się z emocjami i godnością - tłumaczył jeden z pilotów.

Tuż przed lądowaniem poprosili kontrolę lotów o zgodę na skręt w lewo. Na nagraniu z lotniska widać spektakularny manewr. Samolot zdaje się zwyczajnie podchodzić do lądowania, jednak nisko nad ziemią gwałtownie skręca i podrywa się w górę. 

"Na pokładzie zapadła cisza"

Dziennikarze CNN rozmawiali z jednym z pasażerów rejsu. Okazuje się, że pilot poinformował, że wykona niecodzienny manewr. 

- 10 minut przed zakończeniem podróży pilot przez głośniki podziękował wszystkim pasażerom za korzystanie z usług linii. Zapowiedział, że przed lądowaniem nastąpi przelot na wysokości 60 metrów zakończony skrętem w lewo. Potem mieliśmy się wznieść i zrobić klasyczne podejście do lądowania - powiedział Bastian Roehrig.

Relacjonował, że przy lądowaniu "na pokładzie zapadła cisza" i "można było wyczuć pewnego rodzaju napięcie". Potem, jak mówił, było już miło i serdecznie. - Ja nie słyszałem jakichś negatywnych komentarzy ze strony pasażerów - powiedział. 

Piloci Air Berlin zawieszeni 

Choć maszyna wylądowała bezpiecznie, kierownictwu linii nie spodobał się ryzykowny manewr. Piloci zostali zawieszeni.

- W lotnictwie bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Traktujemy ten przypadek bardzo poważnie - podkreślił przedstawiciel Air Berlin.

Sprawa zostanie zbadana, a pilotów mogą czekać dalsze konsekwencje.

Takiego mostu nie ma w żadnym innym miejscu na świecie

Zobacz także
 • Żona Antoniego Macierewicza pozwała wydawcę biografii jej męża Żona Macierewicza chce zablokować sprzedaż jego biografii. Poszło o wątek małżeńskiej kłótni
 • Piotr Jedliński Wybory samorządowe 2018. Prezydent Koszalina do kandydata PiS: "Biedny jesteś". Ten żąda przeprosin
 • Zasilał BMW domową butlą gazową O krok od tragedii w Świdniku. "Hobbysta" zasilał BMW domową butlą gazową
Komentarze (63)
Relacja pasażera Air Berlin: Pilot poinformował, że wykona ryzykowny manewr
Zaloguj się
 • balbinacorobisz

  Oceniono 28 razy 14

  Ryzykowny manewr to jest lądowanie we mgle na betonowych płytach bez ILS a nie skręt nad lotniskiem.

 • kayll

  Oceniono 9 razy 5

  drugi andreas lubitz. na szczescie juz nigdy nie siadzie za sterami. doszlo do przestepstwa I zlamania regulaminu. samolot w ruchu jest pod szczegolna ochrona i takie manewry sa ciezkim zlamaniem zasad bezpieczenstwa, tym bardziej, manewr na b niskiej wysokosci nad budynkami pelnymi ludzmi, pelna maszyna.

 • gay_ok

  Oceniono 9 razy 5

  na brawurę nie ma miejsca w transporcie publicznym — od tego są parki rozrywki

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 10 razy 4

  Ciekawe, czy piloci zapłacą za dodatkowo spalone paliwo.

 • natemat22

  Oceniono 22 razy 4

  Nie dziwię się że linie Air Berlin zbankrutowały jak tak działały i miały takich pilotów z łapanki.
  Co za kretyn i niedoszkolony debeściak prawie jak ten co pierdyknął w brzozę podczas porannej mgły.
  --
  apostazja.info

 • bolko_w_majtach

  Oceniono 3 razy 3

  I jak takiemu kretynowi nie wyj....c z bani?! Dwiescie osob na pokladzie, a dupek sobie akrobacje w ramach "protestu" odstawia! Slow brak!

 • 31.februarius

  Oceniono 17 razy 3

  No dobra, to jeszcze raz;
  żaden pilot nie ma prawa wykonywać jakichkolwiek manewrów, które nie są niezbędnie konieczne do rutynowego, zgodnego z procedurami, bezpiecznego przeprowadzenia lotu, nawet gdyby mu na takowe pozwoliły wszystkie wieże, a 100 % pasażerów błagała go na kolanach o "dodatkowe atrakcje"!

  ... i po ciszy, Krynolineczko!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje