Córka milionera przejechała na czerwonym, zabiła 5 osób. Wypadek zarejestrowała kamera

Tragiczny wypadek w Charkowie

Tragiczny wypadek w Charkowie (youtube.com/watch?v=yfzH7fJX5ek)

Grupa pieszych czekała na pasach, gdy wjechał w nich rozpędzony leksus. Za kierownicą była 20-letnia Olena Zajcewa. W wypadku zginęło pięć osób, a sześć zostało rannych. Stan dwóch kobiet jest ciężki.

Do wypadku doszło w środę wieczorem na ulicy w Charkowie. Kierowany przez 20-letnią córkę lokalnego biznesmena samochód przejechał na czerwonym świetle i wjechał w grupę pieszych na chodniku. Po tym rozpędzony samochód uderzył w budynek i obrócił się na bok.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że Olena Zajcewa nie była pod wpływem alkoholu ani narkotyków. Wiadomo, że kobieta była już wcześniej karana za przejazd na czerwonym świetle i łamanie ograniczeń prędkości. 

Kobieta dostawała mandaty na równowartość 70 zł 

Nagranie z monitoringu, na którym widać moment wypadku, opublikował na Facebooku ukraiński polityk Anton Heraszczenko.

"Ta straszna tragedia powinna być lekcją dla tych, którzy przekraczają prędkość i jadą na czerwonym, by zaoszczędzić kilka sekund" - napisał polityk i zastrzegł, że nagranie "nie jest dla osób o słabych nerwach".

Heraszczenko podkreśla, że kierująca że kierująca samochodem kobieta była wielokrotnie zatrzymywana przez policję i kończyło się to mandatem wysokości 250-500 hrywien (35-70 zł). Polityk stwierdził, że nie miało to żadnego efektu i wezwał do radykalnej zmiany systemu karania za wykroczenia drogowe. 

"Skorzystajmy też z doświadczenia Polaków. Na pewnym poziomie łamania zasad ruchu kierowca powinien tracić prawo jazdy do czasu ponownego egzaminu" - napisał.

 
Zobacz także
 • Zdobywczyni tegorocznej nagrody 2018 Man Booker Prize - Anna Burns z Irlandii Nagroda Bookera 2018 przyznana. Laureatką Anna Burns za powieść "Milkman"
 • Hanna Zdanowska. Według radnego wojewoda łódzki chce ogłosić wygaszenie jej mandatu Wojewoda chce wygasić mandat Hanny Zdanowskiej przed wyborami? "Polecenie z Warszawy"
 • Patryk Jaki w drodze na debatę Jaki został zapytany, czy wróci do partii po przegranej w wyborach. "Zobaczymy, co będzie"
Komentarze (346)
Charków. Córka milionera Olena Zajcewa przejechała 5 osób
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 78 razy 38

  Polska to coś pośredniego pomiędzy taką dziczą a Zachodem. Ale jeszcze nam dużo bliżej do takiej dziczy niż do Zachodu.

 • uenostation54

  Oceniono 28 razy 28

  niewiarygodne. po prostu zmiotła tych ludzi z powierzchni ziemi. a najgorsze jest patrzenie, jak podchodzi tam matka z dzieckiem... ludzie, którzy właśnie wyszli ze sklepu...

 • nuclearsnake

  Oceniono 31 razy 23

  może zobaczyła stado dzików? wtedy nawet do więzienia nie pójdzie, finansowo też żadnej kary nie poniesie, bo wypłacenie 10 tys. za zmarłego łebka + 6 tys. kosztów sądowych to dla milionera groszowe sprawy, z takimi cenami państwo polskie może śmiało organizować safari na ludzi, a jeszcze jak ustanowi zwierzyną łowną emerytów i rencistów to odciążony ZUS stanie się głównym patronem tegoż

 • gucio1882

  Oceniono 26 razy 20

  Jestem zaskoczony jak wielu ludzi NIE REAGUJE, kiedy coś takiego widzą. Kierowcy, jakby nigdy nic, kontynuują jazdę, kilku pieszych trzyma się za uszy I idą dalej. Dobrze, że w tym przypadku kilku podbieglo, ale ta znieczulica mnie przeraza.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 18 razy 12

  "Skorzystajmy z doświadczenia Polaków"? Nie radzę. Pobłażanie dla bandytyzmu drogowego w Polsce jest niewiele mniejsze.

 • Bart D

  Oceniono 13 razy 11

  Nie tylko nie bierzcie przykladu z Polakow. Tutaj mozna wjechac bezkarnie do przejscia podziemnego i sprawa sie bedzie ciagnela prawie roku po czym skieruja na obserwacje psychiatrczna

 • oryntagon

  Oceniono 18 razy 10

  I co? Myślicie, że spotka ją teraz kara? Niestety prostaczkowie, prawo dla sławnych i bogatych jest inne niż dla was.
  Pamiętacie wypadek, w którym medalistka olimpijska Otylia Jędrzejczak zabiła swojego brata? Dostała wyrok 9 miesięcy ograniczenia wolności (prac społecznych), oraz zakaz prowadzenia pojazdów (UWAGA!) przez jeden rok. :D
  Cóż, ta pani za 5 trupów dostanie zapewne ze 2 lata w zawieszeniu.
  Tak działa demokracja. Opium dla ludu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje