The Times: Dron zabił "Białą Wdowę". Poszukiwana terrorystka werbowała młode dziewczyny do ISIS

'Biała Wdowa' zginęła w ataku drona - podaje 'The Times'

'Biała Wdowa' zginęła w ataku drona - podaje 'The Times' (Twitter 'The Times of London')

"Biała Wdowa", jedna z najbardziej poszukiwanych terrorystek na świecie, zginęła w ataku amerykańskiego drona - poinformował "The Times". Angielski rząd przyznaje: To prawdopodobne.

Sally Jones, znana również jako "Biała Wdowa", zginęła w czerwcu w nalocie przy syryjsko-irackiej granicy, donosi "The Times". Pochodząca z Anglii bojowniczka prawdopodobnie zginęła wraz z 12-letnim synem, Jojo, podczas ucieczki z Al-Rakki. - Informacja, że Sally Jones i jej syn nie żyją, najpewniej jest prawdziwa - powiedziało źródło z angielskiego rządu.

Małżeństwo terrorystów

Bojowniczka uciekła z Anglii wraz z synem Jojo w 2013 r., aby poślubić w Syrii Junaida Hussaina. Mężczyzna był hakerem z Birmingham. Również został zabity w nalocie. Zanim Sally Jones wyjechała z kraju, była członkiem zespołu punkowego w Kent. Następnie przyjęła Islam i dołączyła do terrorystów.

Obydwoje małżonków zajmowało się rekrutacją bojowników dla ISIS. Sally Jones była odpowiedzialna za werbowanie młodych dziewczyn, które zostawały żonami terrorystów. 

Niepewność w mediach

O śmierci "Białej Wdowy" z początku milczano, ponieważ nie było wiadomo, czy jej syn zginął wraz z nią. Zabicie chłopca nie było zamiarem amerykańskich żołnierzy. Gdyby byli świadomi jego obecności, nie przeprowadzono by ataku. Z tego powodu matka używała chłopca jako "żywą tarczę".

Źródła, na które powołuje się "The Times" powiedziały, że bardzo ciężko jest "zdecydowanie potwierdzić" śmierć terrorystki i jej syna, gdyż nie usiłowano zdobyć materiału DNA z miejsca jej domniemanej śmierci.

Cytowany przez gazetę "The Sun" podaje, że Amerykanie są "przekonani" co do zabicia Sally Jones.

Sprawdź, czy nie mylisz tych wyrazów. Błąd może cię sporo kosztować
1/14Osoba, która została dopuszczona do matury to:
Zobacz także
  • W Polsce powstał największy dzwon na świecie Największy dzwon na świecie powstał w Krakowie. Waży 55 ton
  • Bankiet w Pjongjangu z udziałem północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una, jego żony Ri Sol Ju i prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina Prezydent Korei Południowej z wizytą u Kim Dzong Una. Padły deklaracje, ale Kim stawia warunki
  • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów

Najnowsze informacje