Sensacyjne doniesienia z Korei. Hakerzy mieli wykraść plany zamordowania Kim Dzong Una

Hakerzy z Korei Północnej mieli wykraść dużą liczbę wojskowych dokumentów od swoich sąsiadów, w tym wspólne plany wojenne Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej - poinformował południowokoreański polityk Li Czol-Hi.

Członek partii demokratycznej Korei Południowej Li Czol-Hi twierdzi, że Korea Północna wykradła ogromne ilości danych z serwerów. Łupem hakerów miały paść wojskowe dokumenty, w tym plany wojenne stworzone przez Koreę Południową i Stany Zjednoczone na wypadek konfliktu z Pjongjangiem - podaje agencja informacyjna Yonhap.

Jeden z planów miał zakładać procedurę związaną z zabiciem północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una.

Do ataku hakerskiego miało dojść w ubiegłym roku. Łącznie mogło zostać wykradzionych 235 gigabajtów danych. Ministerstwo obrony narodowej Korei Południowej nie potwierdza informacji podawanych przez polityka. W maju resort informował jednak, że mogło dojść do ataku hakerskiego ze strony Korei Północnej. Nie ujawniono wówczas, które dane znalazły się w zasięgu Koreańczyków.

Reżim Kim Dzong Una zaprzecza oskarżeniom. Władze Korei Północnej twierdzą, że Seul fabrykuje zarzuty.

Korea Północna w sieci

Rosyjska państwowa firma informatyczna TransTeleCom uruchomiła kilka dni temu dla Korei Północnej drugie łącze internetowe, które pozwala temu krajowi na łączność ze światem. Nowe połączenie zostało wykryte w niedzielę przez analityków firmy Dyn Research monitorującej światowe łącza internetowe.

Nowe połączenie zwiększy aktywność internetową Korei Północnej oraz podważy wysiłki Stanów Zjednoczonych mające na celu izolację reżimu w Pjongjangu. Jednocześnie - jak podają eksperci - nowe łącze zwiększy odporność na zewnętrzne cyberataki.

Jak poinformował wcześniej "The Washington Post", amerykańskie dowództwo operacji informatycznych US Cyber Command przeprowadziło operacje wymierzoną w północnokoreańskich hakerów, paraliżując połączenie tego kraju ze światem zewnętrznym. Operacja zakończyła się w sobotę.

Według informacji posiadanych przez Koreę Południową Pjongjang dysponuje armią blisko 7 tysięcy specjalistów od ataków internetowych. Są oni podejrzewani o przeprowadzenie takiego ataku na firmę Sony Pictures w 2014 roku.

Komentarze (25)
Korea Północna miała wykraść tajne dokumenty. Wśród nich plany zamordowania Kim Dzong Una
Zaloguj się
 • ziggybum

  Oceniono 11 razy 7

  Reżim? Jaki znowu reżim. To tylko krak broniący swojej niezależności od lewackiego zachodu, dbający o równość swoich obywaleli, odizolowany od uchodźców, innych religii i wszelkiego zła. Słowem - raj na ziemi.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 6 razy 2

  >'Do ataku hakerskiego miało dojść w ubiegłym roku.
  To co tam robi zdjecie mordy tej naszej kochanej Trumpa? W zeszlym roku wraz z cybersiepaczami Putina zajmowal sie obrzydzaniem Amerykanom Pani Clinton i Pana Obamy a nie nadwaga niektorych Koreanczykow.

 • jkdot

  Oceniono 12 razy 2

  Wątpię, by byli to hakerzy z Korei Północnej. Obstawiam Chińczyków lub Rosjan - oba kraje wspierają po cichu północnokoreański reżim.

 • Dobromir

  Oceniono 5 razy 1

  To trochę dziwne, bo podobno Korea Płn. nic nie umie zrobić, nawet samochodu.
  Tak to wygląda w propagandzie USA i ich sykofantów w Polsce.
  A tu nagle Korea Płn. hakuje wojsko USków i ich wasala z Korei Płd. Nagle produkuje nie tylko broń nuklearną, ale i termojądrową. Rakiety międzykontynentalne. "Ktoś" też hakuje niszczyciele USA z obroną anty-rakietową i doprowadza do ich kolizji z innymi statkami.

  No ale rzeczywistość chyba nas okłamuje, wierzmy Bestyjce z pentagramem na czole (Washington ma w środku Pentagon). ...lol...

  USA zaciekle atakuje Iran, Koreę, Syrię, Jemen. A Trump się też żali, że Iran pomaga Korei i na odwrót.

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy 0

  Dziwne, Kimiś nie odpalił jeszcze w tym tygodniu żadnej rakiety!
  No ale mamy dopiero wtorek!

 • szczesiu23

  Oceniono 8 razy 0

  I to wszystko na modemie 56 kb/s

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX