Własnym ciałem zasłonił żonę przed szaleńcem z Las Vegas. "Poczułam, jak dostał strzał w plecy"

Jedną z ofiar niedzielnej strzelaniny w Las Vegas był pielęgniarz Sonny Melton. Jak twierdzi żona mężczyzny, zawdzięcza 29-latkowi swoje życie.

Heather i Sonny Meltonowie świętowali pierwszą rocznicę ślubu na festiwalu muzyki country w Las Vegas. To właśnie tam doszło w niedzielę do jednej z najtragiczniejszych strzelanin w historii USA, w której zginęło 59 osób, a kilkaset zostało rannych. Jedną z ofiar śmiertelnych był Sonny Melton.

- Uratował mi życie. Złapał mnie i zaczęliśmy biec. Wtedy poczułam, jak dostał strzał w plecy. Chcę, by wszyscy wiedzieli, jakim był serdecznym i kochającym człowiekiem. W tym momencie ledwo oddycham - relacjonuje żona mężczyzny w rozmowie z Wsmv.com.

"Widziałam ludzi całych skąpanych we krwi". Dramatyczne relacje świadków strzelaniny w Las Vegas>>>

- Ciągle mówił o Heather. Szalał za nią - opowiada jeden z członków rodziny 29-latka.

- Jego czyn mnie nie zaskakuje. Zrobiłby to samo nawet dla kompletnie obcej osoby. Takim był człowiekiem - mówi krewna Sonny'ego Meltona.

Oświadczenie ws. śmierci mężczyzny opublikowała także uczelnia, którą skończył w 2015 r. pielęgniarz. "Znasz to uczucie, kiedy spotykasz kogoś i wiesz, że ten ktoś jest dobry i miły? Taki był Sonny" - wspomina jeden z wykładowców.

Śledztwo ws. strzelaniny w Las Vegas

Nadal nie znamy motywów działania sprawcy strzelaniny w Las Vegas, który zabił co najmniej 59 osób oraz ranił ponad 500. Coraz więcej wiadomo jednak na temat napastnika - 64-letniego Stephena Paddocka. Określany jest mianem spokojnego samotnika, który dużo grał w gry hazardowe i podróżował.

Stephen Paddock mieszkał w kupionym kilka lat temu za 370 tysięcy dolarów domu na osiedlu dla emerytów w miejscowości Mesquite, położonej półtorej godziny jazdy samochodem od Las Vegas. Sąsiedzi mówią, że nie zwracał na siebie uwagi, czasami wychodził na spacery z narzeczoną, widywano go także samotnie spożywającego posiłki w restauracjach.

Przeszłość sprawcy

Brat sprawcy masakry Eric powiedział, że Stephen Paddock był bogaty i że był zapalonym graczem w pokera. Często wypływał w rejsy wycieczkowe, podczas których grał na automatach. Widywano go w kasynie Eureka w Mesquite. Znajomi twierdzą, że pewnego razu wygrał w karty 20 tysięcy dolarów. Choć w pokoju hotelowym i domu sprawcy strzelaniny znaleziono 42 sztuki broni i tysiące sztuk amunicji, Eric Paddock twierdzi, że jego brat nie był zapalonym strzelcem. Nie angażował się też w działalność organizacji politycznych i religijnych.

Stephen Paddock był jednym czterech braci, których samotnie wychowywała matka. Powiedziała ona dzieciom, że ich ojciec nie żyje. W rzeczywistości był on znanym w USA rabusiem bankowym, którego skazano na 20 lat więzienia. Policja zbiera informacje finansowe o sprawcy, przesłuchuje jego rodzinę i znajomych oraz bada zawartość komputera i telefonu. Ma to pomóc w ustaleniu, dlaczego dokonał masakry.

Masakra w Las Vegas. 50 ofiar śmiertelnych, ponad 400 rannych

Komentarze (176)
Strzelanina w Las Vegas. Mężczyzna zginął, ratując swoją żonę
Zaloguj się
 • stellar14

  Oceniono 55 razy 33

  Nie rozumiem. Przecież według zwolenników prawa dostępu do broni taka sytuacja nie powinna się zdarzyć. Pielęgniarz powinien wyciągnąć swoją giwerę i zanim napastnik kogokolwiek zabije to go zastrzelić.
  Jak żyć prawicowa hołoto dzięki której z ludzi wychodzą najgorsze instynkty?
  PS. Kukiz - przystawka PISu i PIS chcą lepszego dostępu do broni dla Polaków. Projekt już w sejmie. Będzie się działo na ulicach. Chirurdzy już mogą sobie przypominać zaopatrywanie ran postrzałowych, bo teraz to margines

 • cyreliusz

  Oceniono 18 razy 14

  Każdy chorycokolowieknnaumysle mooze kupiic karabin maszynowy i to zrobić.
  Nie raz było jak gó...arz wzial broń rodzica.
  Sami bezmóżgowcy tego chcą.
  Niedawno dziewczyka, bo glupia babcia miała w torebce.... pistolet niezabezpieczony.
  Jeszcze rakiety powinni sprzedawać w sklepach w USA.

 • habib78

  Oceniono 24 razy 12

  Potrafię zrozumieć argumenty zwolenników powszechnego dostępu do broni.
  Premier Beata Szydło

 • who_cares

  Oceniono 20 razy 12

  Gdyby uczestnicy koncertu mieli pod ręką RPG to do takiej historii by nie doszło. Mamy w magazynach mnóstwo RPG-76 Komar - trzeba koniecznie ułatwić ludziom dostęp do skutecznej broni wołam #Kukiz2015 #JKM

 • haen2010

  Oceniono 8 razy 4

  Warto sprawdzić motyw - hazard rozpieprzył mu mózgownicę. Być może chciał się zemścić za to kompleksowo na całym Las Vegas.

 • zerozer52

  Oceniono 15 razy 3

  To jest demokracja po amerykańsku.

 • ochujek

  Oceniono 8 razy 2

  To nie Jarek z Krysią? Jestem zawiedziony.

 • jrb11

  Oceniono 3 razy 1

  Wyrazam jak najmocniejsze wspolczucie dla normalnych amerykanow narazonych na prawie codzienne masowe zabijanie. Biedne rodziny I setki poszkodowanych - moje kondolencje.
  Moze mi ktos pomnoze z matematyka.
  Strzaly w nocy z wysokosci sa doskonale widoczne jako ze karabin pluje ogniem. WEszyscy to widzieli. Trwalo to jakies 4.5 - 10 minut weglug roznych opinii. Policja I ochrona miala wojskowe karabiny - dlaczego przez tak dlugi czas nikt nie strzelal ??
  M16 zdaje sie strzela automatycznie z magazynkow 16, 24 lub 36 naboi. Ile czasu bierze by
  rozladowac wystrzelac wszzystkie naboje I zalozyc nowy magazyn (chyba okolo minuty).
  Zeby zabic 59 ludzi (niektorzy mieli po trzy naboje w ciele) I zranic 529 trzeba chyba jakies
  2,500 - 3,000 naboi. Wiec cos tu sie nie zgadza z czasem stzrelania, iloscia wystrzelonych naboi, a moze I iloscia strzelcow ??? Poza tym strzelajacy zastrzelil sie sam lub zostal zastrzelony - jak ??? Wydaje sie ze to "normalny facet" wedlug opinii wielu swiadkow - moze zostal nastepnym Oswaldem ??? Jest wiele pytan - moze ktos ma dokladniejsze wiadomosci ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX