Zaczął strzelać do ludzi na koncercie w Las Vegas. Co najmniej 50 osób zginęło

past, IAR, AP
Uczestnicy koncertu w Las Vegas zostali ostrzelani z pobliskiego hotelu.
Co najmniej 50 osób zginęło, a ponad 200 zostało rannych. Policja zastrzeliła sprawcę. To 64-letni mieszkaniec stanu Nevada Stephen Paddock.

Według policji, sprawca strzelał do uczestników koncertu pod jednym z kasyn około godz. 22.30 czasu lokalnego. Koncert odbywał się w ramach trzydniowego festiwalu muzyki country. Strzały oddano z pobliskiego hotelu Mandalay Bay. Uczestnicy koncertu widzieli płomień wystrzałów w oknach budynku.

Policja poinformowała na konferencji prasowej, że ponad 50 osób zginęło, a ponad 200 zostało rannych. 

Wielu rannych, napastnik postrzelony

Policjanci zastrzelili jednego napastnika na 32. piętrze hotelu. Początkowo służby nie były pewne, czy działał on sam. Jednak teraz policja oświadczyła, że nie ma powodów, by sądzić, że na miejscu był więcej niż jeden sprawca.

Stacja NBC podaje, że napastnik to 64-letni  Stephen Paddock, mieszkaniec miejscowości Mesquite w stanie Nevada. Miasto leży na trasie z Salt Lake City do Las Vegas. Władze oficjalnie nie ujawniają nazwiska napastnika, jednak potwierdzają, że to mieszkaniec stanu. Policja poszukuje w związku ze strzelaniną jego 62-letniej partnerki, Marilou Danley.

Policja z Las Vegas prosi, by nie pokazywać w mediach społecznościowych działań funkcjonariuszy. Okolice miejsca festiwalu, w tym słynny Las Vegas Strip, były przez kilka godzin zablokowane. Funkcjonariusze prosili, by pozostać w budynkach.

Amerykańskie media podają, że dla postrzelonych nie starczyło karetek, policjanci wozili ludzi do szpitala radiowozami.

Świadek: Na początku brzmiało jak petarda

Jeden ze świadków, cytowany przez agencję AP, mówi, że na początku ludzie wzięli wystrzały za odgłosy petard. Muzyce przestali grać tylko na chwilę. Jednak zaraz później padła kolejna seria strzałów, a koncert przerwano. Uczestnicy zaczęli uciekać lub padać na ziemię. Świadkowie słyszeli strzały przez około pięc minut. Na koncercie było około 40 tys. osób

Na nagraniach z pobliskich wieżowców widać, jak ludzie uciekali w panice sprzed sceny festiwalu. Na innym nagraniu - z miejsca, gdzie doszło do strzelaniny - słychać długie serie strzałów z broni maszynowej i krzyki uciekających ludzi. "Pomocy! Na ziemię!" - krzyczą osoby na nagraniu.

Artykuł aktualizowany

Zobacz także
Komentarze (265)
Las Vegas. Strzelanina na koncercie
Zaloguj się
 • big.ot

  Oceniono 55 razy 31

  Gdyby tylko broń była legalna... oh wait w Newadzie każdy może mieć broń

 • obeznany

  Oceniono 47 razy 23

  Bo jakby nie miał pistoletu to zabiłby tyle samo ludzi sznurkiem od snopowiązałki albo nożem kuchennym - przekonywały tu niedawno pis-prawiczki.

 • pablo-102

  Oceniono 28 razy 18

  Gdyby wszyscy na koncercie mieli broń to nikt by przecież nie zginął bo by się wszyscy obronili.
  A tak na poważnie to z dedykacją dla Kukiza.

 • kazek100

  Oceniono 33 razy 17

  Tak, jak widać, wielka jest mądrośćnaszej prawicy i popiep,rzonych od Kukiza żądających dostępu do broni. Właśnie mamy tysięczny pokaz tego dobrostanu. Oczywiście wszyscy obecni na tym koncercie mogli się łatwo obronić i zacząć strzelać do okien budynku. Tak, głupki od Kukiza i Korwina?

 • kac

  Oceniono 20 razy 14

  Danie ludziom powszechnego dostępu do broni to katastrofalna głupota. Danie dostępu do broni maszynowej czy wielkokalibrowej jak np. BMG to już nie głupota, to już coś dużo bardziej poważnego. Ci ludzie co na to pozwalają mają krew na rękach.

 • koenzymq10

  Oceniono 18 razy 14

  JEszcze nikt nie udowodnił, że posiadanie broni czyni bezpieczniejszym. Na pewno jednak istnieje korelacja posiadania broni z dochodami koncernów zbrojeniowych.

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 9 razy 7

  Pozwolenie na broń w polsce skłóconej jak nigdy? Jak widać...czemu nie, sporne sprawy się szybko załatwi! Ale jedno będzie dobre, kłusownictwo się skończy i żubry uratujemy, bo my jesteśmy niewiele warci skoro o powszechnym dostępie do broni w ogóle dyskutujemy. Przykład Stanów widać nie działa......

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 15 razy 7

  Western bez strzelaniny...

 • qsx111

  Oceniono 6 razy 6

  Dzięki powszechnemu dostępowi do broni strach będzie iść na kolejny występ Pietrzaka na OPOLE'18. Ktoś może nie wytrzymać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje