"Największy upadek brytyjskiej linii w historii". Kłopoty z lotami dla 110 tys. osób

Samolot linii Monarch

Samolot linii Monarch (Fot. Adrian Pingstone / public domain)

Linia lotnicza Monarch odwołała wszystkie loty i znalazła się pod zarządem sądowym. To oznacza przede wszystkim problem z powrotem do domu dla 110 tys. turystów, którzy lecieli liniami na wakacje. Odwołano też 300 tys. rezerwacji.

"To największy upadek brytyjskiej linii lotniczej w historii. Urząd lotnictwa cywilnego i rząd pracują wspólnie nad wsparciem dla klientów" - taki komunikat pojawił się dziś rano na stronach urzędu. Dotyczy on Monarch Airlines, brytyjskiej linii niskobudżetowej, latającej głównie do ośrodków turystycznych nad Morzem Śródziemnym. Od jakiegoś czasu zmagała się z problemami finansowymi i teraz nalazła się pod zarządem sądowym.

Linii nie udało się odnowić kluczowej licencji i z dnia na dzień wstrzymała pracę - podaje "The Guardian". 300 tys. rezerwacji na loty Monarch zostało odwołanych. Za granicą jest 110 tys. osób, które leciały liniami w podróż. Brytyjski urząd lotnictwa cywilnego pracuje nad przygotowaniem 30 samolotów, które będą zabierać turystów do domów. Ma to odbyć się bez dodatkowych kosztów dla pasażerów. Muszą jednak liczyć się z utrudnieniami i opóźnieniami.

Na stronie monarch.caa.co.uk nie ma już możliwości rezerwacji. Znajdują się tam jedynie informacji o tym, co mogą zrobić osoby, które już mają wykupiony lot lub czekają na powrót do Wielkiej Brytanii.

Monarch istnieje od 1968 roku. Linie latały z pięciu brytyjskich lotnisk do ok. 40 innych miast, głównie w Europie.

Czy zdasz test na amerykańskie obywatelstwo?
1/15Jakie kolory ma flaga USA?
Zobacz także
Komentarze (31)
Monarch Airlines. Upadek brytyjskiej linii, loty odwołane
Zaloguj się
 • aron2004

  Oceniono 22 razy 10

  Po brexicie Wielka Brytania wstaje z kolan i już są efekty

 • szabepio

  Oceniono 30 razy 10

  Lot nie ma dobrej sytuacji. Od kiedy pisuary misiewicze tam grzebią straty rosną.... przejmie to chinski przewoźnik... za grosze, tak sie mowi juz po cichu. To byc moze jest uklad z chinczykami zeby sie z nimi bratac i dokopac ue.

 • 31.februarius

  Oceniono 14 razy 6

  Monarch abdykował ...

 • wnuwoj9

  Oceniono 17 razy 5

  Waserman i Suski musza to wyjasnic dlaczego upadla

 • arturo.k61

  Oceniono 3 razy 3

  Nie chce źle wyrokować...
  i teraz się "posypie": AirBerlin (to już fakt!), RyanAir? Monarch?
  kto następny?

 • Kamil S. (Majsta)

  Oceniono 2 razy 2

  Leciałem z nimi z Leeds do Alicante w Hiszpanii identycznie jak w Ryanair obsługa była hiszpańska a lot był tani, mieli loty co 2 dni do turystycznych miejscowości szkoda.

 • maklik

  Oceniono 1 raz 1

  "Na stronie monarch.caa.co.uk nie ma już możliwości rezerwacji." A od kiedy to bilety rezerwuje się poprzez stronę brytyjskiego nadzoru lotniczego ??? Oj redaktorku, wiele jeszcze musisz się uczyć.

 • cup_of_t

  0

  Michael O'Leary(Ryanair) sie ucieszy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje