Burmistrz Koła zatrzymany przez CBA. Zarzut? Ustawione przetargi na śmieciarki

Burmistrz Koła Stanisław M. został zatrzymany przez CBA. Chodzi o śledztwo ws. ustawionych przetargów na śmieciarki. Ich łączna wartość to ponad 2,5 mln zł. Zatrzymano też pięciu innych podejrzanych.

Śledztwo dotyczy zmowy przetargowej w trzech spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm. Chodzi o dostawy samochodów do wywozu odpadów komunalnych. 

Nieuczciwa konkurencja

- Ustalenia CBA i Prokuratury Regionalnej w Łodzi wskazują, że burmistrz Koła przekroczył swoje uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - informuje Piotr Kaczorek z CBA. Tłumaczył, że nielegalne działania miały na celu pozbycie się konkurencji w publicznych zamówieniach. 

Zmowa międzymiastowa

Burmistrz Koła to jeden z sześciu podejrzanych. Zatrzymano także prezesa i handlowca wrocławskiej firmy, która dostarcza specjalistyczne pojazdy, prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki oraz pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie.

Służby reagują

Prawie wszyscy zatrzymani w sprawie usłyszeli już zarzuty dotyczące zmowy przetargowej. Burmistrz Koła ma usłyszeć je w środę. W tym momencie agenci CBA przeszukują biura w Urzędzie Miasta w Kole. Poszukują dokumentów i korespondencji mailowych.

Więcej o:
Komentarze (39)
burmistrz koła zatrzymany, burmistrz koła
Zaloguj się
 • niko8472

  Oceniono 19 razy 9

  2,5 miliona przekretu na smieciarkach: 6 podejrzanych w areszczecie i kwik pisuaru jak sprzata, przy czym mowa o wartosci kontraktu a nie o wysokosci strat dla gminy.
  19 milionow przekretu na bilbordach i te 19 milionow wynosza straty: CBA sobie obejrzy.

  Uwielbiam "dobra zmiane". Na kazdy wlasny przekret moze prezentowac dowolna ilosc nieswoich, i nie bedzie ich scigac dopoki nie uzna za stosowne. Scigac bedzie tam gdzie ktos sie bedzie stawial.

 • niko8472

  Oceniono 13 razy 5

  "Ustalenia CBA i Prokuratury Regionalnej w Łodzi wskazują, że burmistrz Koła przekroczył swoje uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - informuje Piotr Kaczorek z CBA. Tłumaczył, że nielegalne działania miały na celu pozbycie się konkurencji w publicznych zamówieniach."

  No przeciez PiS jakies konkursy i przetargi zlikwidowal, teraz kazdy moze sobie zamawiac co chce gdzie chce, nieprawdaz? Czy dotyczy to tylko krewnych i znajomych zajaca w buraczkach? Bo ze "niezdrowa konkurencje" czyli te przedsiebiorstwa ktore jeszcze haraczu pisiora nie placa, beda likwidowane juz rok temu przepowiadalem.

 • myslacy_13

  Oceniono 6 razy 4

  Burmistrz m.Koła nie jest z totalnej opozycji ponieważ jest przedstawicielem totalnej władzy. Czy jest winny osądzi sąd. Partia reprezentowana przez Tego Pana to PIS o czym się nie pisze , tak więc może być ciekawie.

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 4

  Ma facet pecha. Wszędzie są ustawki, a jemu akurat noga się poślizgnęła. Czyżby działki komu trzeba nie odpalił? :-)

 • macwies

  Oceniono 2 razy 2

  a przetarg na "promowanie Polski zagranicą" był ?

 • 123waz

  Oceniono 6 razy 2

  na pewno był z opozycji, bo w sprawie przekrętu afery billbordowej PiS na 19 mln jakoś prokuratury i CBA nie widać i nie słychać .

 • niko8472

  Oceniono 10 razy 2

  "Mieszkańcy mają prawo przeprowadzenia referendum. Wśród grupy inicjatywnej są osoby, które niedawno zwolniłem z pracy, ludzie, którzy pracowali w urzędzie i prezesi spółek. Niektórych boli, że przecięło się ten węzeł gordyjski. Tak jest, gdy narusza się układy i układziki, które panowały w Kole od wielu lat – przekonuje Stanisław Maciaszek, burmistrz Koła."

  poznan.onet.pl/kolo-chca-odwolac-burmistrza/em081v

  Wywalil jakiegos pisiora na zbity pysk to teraz ma;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX