Turcy uciekają przed Erdoganem do Grecji. Ich zdaniem jest "zagrożeniem dla Europy"

Wielu politycznych przeciwników prezydenta Turcji ukrywa się w Grecji. Uchodźcy polityczni uciekający przed Erdoganem często kupują nieruchomości w Salonikach lub Atenach. Według nich Recep Erdogan jest niebezpieczny dla całej Europy.

Po nieudanym zamachu wojskowym w Turcji w lipcu 2016 roku i przeprowadzanych tam czystkach, wielu politycznych przeciwników prezydenta Recepa Erdogana przybyło do Grecji. Zajmujący się remontami mieszkań Nikos powiedział Polskiemu Radiu, że coraz częściej pracuje na zlecenie tureckich uchodźców. Mówią oni o upadku Turcji i boją się powrotu do ojczyzny. Potwierdził, że wielu Turków uciekających przed reżimem Erdogana kupuje nieruchomości w Grecji. Często decydują się na zakup tanich mieszkań w centrum Aten.

"Zagrożenie dla całej Europy"

Jednym z politycznych uchodźców jest Sinam. Pochodzi ze Stambułu. W rozmowie z korespondentką Polskiego Radia nazwał Recepa Erdogana niebezpiecznym dyktatorem. Dobitnie wyrażał swoją opinię, że wszyscy powinni być mu przeciwni, bo jest wielkim zagrożeniem nie tylko dla Turków, ale dla całego rejonu. Według niego w niebezpieczeństwie jest Grecja, Bliski Wschód, a zwłaszcza Europa. Sinam twierdzi, że prezydent Turcji wspiera radykalne islamskie organizacje i to ma być powodem do obaw.

Więcej o:
Komentarze (57)
Recep Erdogan, Turcy uciekają do Grecji
Zaloguj się
 • dave1919

  Oceniono 38 razy 20

  Erdogan nie dlatego jest zagrożeniem dla Europy że jest muzułmaninem .
  Jest dlatego zagrożeniem dla Europy że jest totalitarystą , uwalił niezależność sądów , likwiduje niezależne media , aresztuje opozycję ..

 • justas32

  Oceniono 22 razy 16

  Turcy mają Erdogana a my Kaczyńskiego. Wszystkie oszołomy marzą o wzmocnieniu swojej władzy kosztem demokracji. Mam teorię że demokracja jest bezbronna w przypadku łamania jej zasad. Boję się że dopóki nie urwie się siłowo łba totalitaryzmowi - to nadal będzie stanowił pokusę dla kolejnych oszołomów u władzy. A jeżeli się go urwie - to również żegna się wówczas z demokracją. Taki paradoks - demokracji nie można narzucić na siłę - jak nam to zrobiono. Demokracji trzeba chcieć i o nią walczyć. W krajach zacofanych cywilizacyjnie jak Polska - ludzie wolą się nażreć i zaspokoić potrzebę bezpieczeństwa (a więc potrzeby niższe) niż walczyć o jakąś demokrację, której nie rozumieją ...

 • ergiel

  Oceniono 21 razy 15

  Poszukajcie sobie w Google wywiadu Kaczyńskiego sprzed kilku lat w którym wyraża się z szacunkiem i podziwem dla Erdogana i że chce kopiować tę drogę.

 • pepe_papa

  Oceniono 21 razy 13

  Jeszcze chwila i Polacy zaczną uciekać przed Kainczyńskim i jego nierządem.

 • rasta-mw

  Oceniono 14 razy 10

  Turcy są takimi muzułmaninami jak polacy katolikami, czyli na pokaz. Niestety jest też garstka ekstremistów, podobnie jak u nas i to oni są niebezpieczni. Szkoda, że zaprzepaścili to co zbudował Ataturk, lubiłem wypoczywać w Turcji, czułem się tam bezpiecznie, ludzie bardzo przyjaźni, a że unikałem turystycznych enklaw, to udało mi się poznać prawdziwą Turcję. Teraz to się zmienia, ludzie zaczynają być nieufni i podzieleni, zupełnie jak w naszym kraju.
  Cóż, musimy się przygotować na wojnę, ona oczyści atmosferę i ludzie znowu zaczną być dla siebie przyjaźni, jak po drugiej wojnie.

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 9

  Ciekawe dokąd uciekałby erdogan w razie czego? Na Białoruś? A może do kaczogrodu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX