Krew na twarzy i sutannie papieża Franciszka. Incydent podczas pielgrzymki w Kolumbii

Papież Franciszek w Kolumbii

Papież Franciszek w Kolumbii (AP Photo/Ricardo Mazalan)

Podczas przejazdu papamobile w kolumbijskiej Cartagenie papież uderzył głową w metalową barierkę, gdy kierowca nagle zahamował. Na zdjęciach widać, że Franciszek ma siniaka na lewym policzku i lekko rozcięty łuk brwiowy.

Krew z rany zaplamiła sutannę papieża. Lekarze natychmiast zajęli się Franciszkiem, a rzecznik Watykanu zapewnił, że z papieżem jest "wszystko w porządku". Incydent nie wpłynął na papieskie plany.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Franciszek kontynuuje rozpoczętą w środę wizytę w Kolumbii. Na wieczór polskiego czasu zaplanowano modlitwę Anioł Pański przed kościołem św. Piotra Klawera. Następnie wizytę w Sanktuarium św. Piotra Klawera. Później papież odprawi mszę w porcie Contecar.

Po uroczystości pożegnalnej w porcie lotniczym w Kartagenie (w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu), Franciszek uda się w podróż powrotną do Rzymu. 

Ten konflikt trwa prawie 100 lat, ale żadna ze stron nie chce ustąpić

Zobacz także
Komentarze (72)
Krew na twarzy papieża Franciszka w Cartagenie w Kolumbii
Zaloguj się
 • zenler

  Oceniono 22 razy 8

  Papiez uderzyl lukiem brwiowym w szybe, gdy chcial pozdrowic male dziecko. Kropla krwi splamila troche pelerynke papieza. Szef Zandarmerii Watykanskiej przykleil mu plaster i przylozyl lod do luku brwiowego. I tyle na temat "zajeli sie nim lekarze" oraz "krew na twarzy i sutannie papieza". Nie nalezy przesadzac, bo powstaje fake news.

 • zbikowel

  Oceniono 4 razy 4

  Tak się kończy jazda bez pasów.

 • alt-stettin

  Oceniono 10 razy 4

  Je*nął to je*nął, na c*uj drążyć temat?

 • barszczzkartofli

  Oceniono 3 razy 3

  W Polsce zgłosiłby wypadek przy pracy a nasz uczciwy kekarz w przychodni dałby mu conajmniej miesiąc zwolnienia lekarskiego

 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Jak sie nie zagoi, odciac i podzielic na relikwie, kazda patrafia bedzie sie bila bo kasy z tego natrzepie do "konca swiata" z taka iloscia ciemniactwa na tej planecie:/
  Nic nie moze sie zmarnowac ;P

 • Dudu Bubu

  Oceniono 7 razy 3

  duchy wymordowanych indian, dopadly prezydenta pedofilandii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje