Pobitego przez duńską policję kibola broniła TVP i MSZ. "Fakt": To neonazista z wyrokami

W dniu meczu polskiej reprezentacji z Danią policja w Kopenhadze zatrzymała Grzegorza H. Na filmie ujawnionym przez duńskie media widać jak przed zatrzymaniem kopie on policjanta. "Fakt" ustalił, kim jest zatrzymany Polak - to neonazista z wyrokami za pobicia i posiadanie broni.

W internecie opublikowano nagrania wideo z brutalnej interwencji duńskich policjantów, która miała miejsce poza stadionem. Na filmach widać jak - z nie ustalonych jeszcze powodów - policjanci uderzają kibica z Polski i przewracają na ziemię. Później na filmie widać policjanta, który kilkakrotnie uderza leżącego mężczyznę pałką w tył głowy.

Sprawę bada teraz specjalny wydział duńskiej policji. - Kopenhaska policja poinformowała, że przekaże nam materiały w tej sprawie. Wtedy zajmiemy się nią zajmiemy - powiedziała Polskiemu Radiu Charlotte Storgaard z Niezależnego Biura Spraw Wewnętrznych duńskiej policji.

Kibice zamieścili na Facebooku zdjęcie Polaka pobitego w DaniiKibice zamieścili na Facebooku zdjęcie Polaka pobitego w Danii Fot. facebook.com/MlawscyLechisci/

Na jednym z nagraniach opublikowanych przez duński serwis ekstrabladet.dk widać jak mężczyzna kopie policjanta. Według świadków cytowanych przez portal zachowywał się agresywnie. 

Po wyjściu sprawy na jaw Polaka broniono na antenach TVP, m.in. w programie Michała Rachonia. Padły tam m.in. słowa o tym, że zdarzenie miałoby być efektem "sygnałów wysyłanych z Polski" nt. zagrożenia ze strony pseudokibiców. 

Włączyli się też politycy partii rządzącej. "Ta interwencja, a raczej agresja policji w Danii przeciwko Polakowi nadaje się na interwencje dyplomatyczną. Będę rozmawiał w tej sprawie z MSZ" - napisał europoseł PiS Ryszard Czarnecki. I rzeczywiście, dyplomaci z konsulatu i ministerstwa zajęli się sprawą. 

Pojawiła się też w internecie zbiórka pieniędzy na pomoc dla mężczyzny.

Nazistowskie symbole i odsiadka za chuligaństwo

Tymczasem portal dziennika "Fakt" ustalił tożsamość mężczyzny i zwraca uwagę, że jego obecność wśród kibiców reprezentacji Polski jest co najmniej dziwna. Grzegorz H. otwarcie identyfikuje się z symboliką nazistowską. W mediach społecznościowych udostępnia zdjęcia, na których widać tatuaże na całym ciele, a wśród nich: cztery swastyki, wizerunek Adolfa Hitlera i motto SS (Meine Ehre heißt Treue - z j. niem. "Moim honorem jest wierność").

Mężczyzna ma na koncie kilka wyroków, głównie za przemoc i chuligaństwo. Podczas odsiadywania jednego z nich udzielił wywiadu portalowi gk24.pl. Otwarcie mówił wtedy, że skazano go za posiadanie broni bez zezwolenia i bójkę z policją. "Byłem chuliganem. Biłem się w różnych miejscach. (...) To był mój sport" - stwierdził. Dodał też, że przestał uczestniczyć w ustawkach ze względu na córki.

Więcej o:
Komentarze (514)
Pobitego przez duńską policję kibica broniło MSZ. "Fakt": Ma wyroki i tatuaże ze swastyką
Zaloguj się
 • emadox1327

  Oceniono 156 razy 132

  Ale to nasz bandyta, nasz naziol, nasz kibol.
  Nasz WOLSKI "PATRIOTA"!
  W ogień za niego skoczymy.
  Pisie osły

 • KAMF 80

  Oceniono 111 razy 99

  Nie lubią Niemców ale bronią padline z dziarami zbrodni. Takie rzeczy tylko w tym kraju. Teraz żeby zostać ogólnopolskim bohaterem wystarczy mieć kilka wyroków.

 • inny_wolny_login

  Oceniono 76 razy 70

  Przemówili do niego jedynym językiem jaki znał
  Kibic wyklęty - glebnięty

 • ndizi

  Oceniono 68 razy 50

  Polak faszysta to jak Murzyn nalezacy do KKK.
  Cos tak paradoksalnego, ze nawet cwiercinteligentom wydawaloby sie to zbyt idiotyczne, zeby bylo prawdziwe.

 • antropoid

  Oceniono 61 razy 45

  Zwolenników pisiory mają tylko w nizinach społecznych - to muszą o nich dbać.

  Albo udawać, że dbają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX