Komentarze (200)
Spalono ich domy, zginęły setki. Teraz 120 tys. Rohingyów uciekło ze swojego kraju
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • biker7

  Oceniono 11 razy 5

  'z najbardziej prześladowanych grup etnicznych świata. " nie dostali zasiłków , mieszkań , tabletów gwałty sa karane ?

 • skuba2

  Oceniono 9 razy 5

  To ludność narodowości (czy plemienia) ktore od zawsze mieszkało po obu stronach granicy, jednak od trzydziestu lat bardzo intensywnie przemieszczało sie do Birmy, oczywiście z powodów ekonomicznych. Birmańczycy byli z tamtych terenów wypiuerani, nawet siłą, nic więc dziwnego, że mieli dość tych imigrantów.

 • prawdziwy.tebe

  Oceniono 11 razy 5

  Pan papież pojedzie tam jako kto? I co pokaże? Wyższość katolicyzmu i białego człowieka? I jakie emocje wzbudzi? Czy on jest normalny?

 • scibor3

  Oceniono 25 razy 5

  "Teraz 120 tys. członków mniejszości uciekło ze swojego kraju"

  Nie ze swojego. Z kraju gdzie się nielegalnie osiedlili.

 • borabora22

  Oceniono 6 razy 4

  Rohinja osiedlali sie w Birmie (Myanmarze) nielegalnie, bez papierow po prostu. Buddysci boja sie ekspansywnosci muzulmanow i klopotow w swoim mono-religijnym kraju. Rzadko sie zdarza, zeby buddysci sie wkurzyli do tego stopnia, zeby glosili rozwiazania silowe. Tym razem chyba po prostu maja dosc...

 • diabel-tasmasnki-reaktywacja-d

  Oceniono 10 razy 4

  Muzułmanie w Birmie mają dokładnie takie same prawa jak niewierni w kraju muzułmańskim

 • pratajczak100

  Oceniono 3 razy 3

  Tragiczna historia. Szczególnie wstrzącająca dla chrześcijan. Będę modlic się za tych tragicznie zmarłych ludzi. Nie należy jednak zapominac, że nawet 170 tys. chrześcijan jest co roku mordowanych z powodu swojej wiary. 75 proc. wszystkich prześladowań religijnych na świecie to prześladowania chrześcijan. Chrześcijanin ginie za wiarę średnio co trzy minuty. Ciężko znaleźc jest jednak wzmiankę na ten temat.

 • krunghtep01

  Oceniono 3 razy 3

  Rohinga to sa Banglijczycy ,po prostu wyganiaja ich do ich kraju,gdzie moga swobodnie wyznawac islam.Powinni sami juz dawno tam wrocic bo sa ludnoscia naplywowa przybyla na te tereny w czasie gdy Indie i Birma byly pod panowaniem brytyjskim.Oczywiscie sposob w jaki zostaja deportowani jest na nasza miare nieludzki ale Birmanczycy maja z nimi porachunki jeszcze z czasow II wojny.A ostatnio ta mniejszosc sie mocno zradykalizowala pod wzgledem religijnym.Tajlandia tez miala swego czasu klopoty z muzulmanami i tez niezbyt elegancko sie z nimi obeszla choc to b.spokojny i tolerancyjny narod.Armia deportowala najbardziej radykalntch do Malezji i teraz jest spokoj.Jest duzo meczetow ,na ulicach ,zwlaszcza na poludniu widzi sie duzo kobiet w chustach muzulmanskich na glowach ale jest spokoj.Ja np. najczesciej sypiam w Bkku w hotelu prowadzonym przez muzulmanow.

 • Aegis Risk

  Oceniono 11 razy 3

  Wg islamu pokoj nastanie dopiero wtedy kiedy Dar Al-Harb (krainy niewiernych) stana sie Dar Al-Islam (kraina wiernych). Zmiana Dar Al-Harb w Dar AL-Islam jest istota jihadu (swietej wojny), ktorej przyklady mamy non stop i nie gdzies, ze swiata, ale juz u sasiadow a nawet w Polsce. Moslemy twierdza, ze jihad to cos innego, ze to walka o wewnetrzne polepszenie itp bzdury. Jest to taktyka stosowana przez moslemow - lgania w zywe oczy w celu propagowania islamu. Cztery najwazniejsze taktyki klamania nazywaja sie Takijja, Tawrijja, Kitman i Muruna.
  P.S. Poprosze lemingow o deklaracje, ze islam to religia pokoju oraz, ze prawdziwym zagrozeniem jest okupant watykanski.

 • habranekmosze

  Oceniono 13 razy 3

  jakoś nie wzbudziło to we mnie litości do muzłumanów,
  im ich mniej na świecie tym lepiej,
  dlaczego ciągle mylicie nacjonalizm z szowinizmem ??

 • sapere-auso

  Oceniono 11 razy 3

  Gdzie są muzułmanie, tam jest mordowanie.
  W Birmie, w Indonezji, na Cejlonie...

  A jak akurat muzułmanie nie mają z kim się wzajem wybijać w celu udowodnienia, że Allah jest lepszy, ani na kogo się rzucać z pasem szahida, to się radośnie wyrzynają nawzajem, przy czym Allah akbar pada ze wszystkich stron radosnego wyrzynania. Najwyraźniej jest to najważniejsza cecha religii pokoju, jaką jest wszak islam.
  Tak więc w życiu dwie rzeczy są rzeczywiście pewne:
  1. że islam jest religią pokoju oraz
  2. że żydzi są otwartymi na inne ludy altruistami

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 11 razy 3

  No proszę! Buddyści też mordują. To jeszcze jeden dowód na to, że każda zinstytucjonalizowana religia jest grożna dla człowieka. Oczywiście im większa tym bardziej grożna.

 • kornik321

  Oceniono 5 razy 3

  niestety kij ma zawsze dwa końce

 • cezarykaminski

  Oceniono 21 razy 3

  " ... birmańska armia wzięła odwet za ataki tej ludności na posterunki sił bezpieczeństwa." Po prostu muzułmanie chcieli zrobić rebelię i zaprowadzić szariat. Dostali w tube i spieprzają na piechotę... Tak to wygląda

 • satelitka1

  Oceniono 2 razy 2

  CYTAT:
  "W 1826 r., po wojnie angielsko-birmańskiej, Brytyjczycy anektowali Arakan (stan Rakhine), gdzie nadal mieszka wielu spośród 1,3 miliona Rohingjów w Birmie, i przyłączyli go do Indii brytyjskich. Zaczęli zachęcać mieszkańców Indii, głównie muzułmanów, by przenieśli się z Bengalu do Arakan jako tania siła robocza na wsi.
  Przez cały XIX wiek kontynuowali to zachęcanie do migracji. W okręgu Akyab, stolicy Arakanu, według brytyjskich spisów powszechnych z lat 1872 i 1911, nastąpił wzrost populacji muzułmańskiej z 58 255 do 178 647, co jest potrojeniem w ciągu czterdziestu lat. Na początku XX wieku migranci z Bengalu nadal przybywali do Birmy w ilości ćwierć miliona rocznie. W szczytowym roku 1927 do Birmy przybyło 480 tysięcy ludzi, a Rangun w tym roku przewyższył Nowy York City jako największy port migracyjny świata. I wielu spośród tych migrantów było muzułmanami z Indii.(...)
  Buddyści birmańscy patrzyli bezradnie na przybycie tych setek tysięcy muzułmanów, ale nie mogli niczego zrobić przeciwko polityce swoich brytyjskich panów kolonialnych (...)
  w 1942 r., kiedy Rohingjowie w stanie Rakhine (Arakan) zabili 50 tysięcy buddystów. Buddystom udało się zorganizować opór i niektórzy twierdzą, że zabili 40 tysięcy Rohingjów w rajdach odwetowych(...)
  Miejscowi mudżahedini – tak dumnie nazywali siebie wojownicy Rohingjów – walczyli z siłami rządowymi w próbie doprowadzenia do secesji półwyspu Mayu na północy stanu Takhine, zamieszkałego głównie przez Rohingjów, a po secesji od Birmy, mieli nadzieję, że terytorium zostanie zaanektowane przez Wschodni Pakistan (obecny Bangladesz). Tak więc walki między mniejszością Rohingja a państwem birmańskim nie są niczym nowym; trwa to z przerwami od 1947 r. Rewolta Rohingjów w końcu straciła impet pod koniec lat 1950 i na początku 1960. i wielu z nich poddało się siłom rządowym. (...)
  Muzułmańska insurekcja Rohingjów nie zniknęła jednak. Ożywiła się w latach 1970., co z kolei doprowadziło do zorganizowania przez rząd birmański w 1978 r. olbrzymiej akcji militarnej (Operacja Król Smok), która dokonała mudżahedinom wielkich szkód i przyniosła dziesięć lat stosunkowego spokoju. Rohingjowie powstali jednak znowu przeciwko państwu birmańskiemu i w latach 1990. „Organizacja Solidarności Rohingja” atakowała władze birmańskie w pobliżu granicy z Bangladeszem. Innymi słowy, ta insurekcja muzułmańskich Rohingjów trwa – rosnąc i malejąc – od ponad pół wieku.
  To tylko wyrywki historii Birmy.
  Płakaliście nad Niemcami uciekającymi przed Ruskimi w 1945r?

 • kolektywnie

  Oceniono 6 razy 2

  GW używa normalnego języka opisując prześladowania ludzi, niestety to wyjątek od reguły, bo ofiarami są muzułamanie.

 • lotus2008

  Oceniono 14 razy 2

  Ashin Wirathu stal sie dzisiaj moim nowym idolem.
  p.s.: a co z przesladowaniami Europejczykow w Europie? Czy Amnesty International zajmie sie tym problemem? W koncu mordowanie na ulicach, gwalcenie, moelstowanie kobiet, bicie ludzi, tylko za to ze sa biali, to chyba przesladowanie? Czy w przypadku bialych nie?

 • rownowaznik

  Oceniono 10 razy 2

  "W ciągu ostatnich dwóch tygodni do Bangladeszu przybyło więcej uchodźców, niż przekraczało granice Europy w szczycie kryzysu migracyjnego."

  "To prawdopodobnie więcej, niż w szczycie kryzysu migracyjnego w Europie w 2015 roku (wtedy w ciągu rekordowego miesiąca do Europy przybyło ponad 200 tys. ludzi)."

  Zawsze wiedziałem, że macie swoich czytelników za głupków. Dziwne, ze Lis ze swoją taktyką dotyczącą odbiorców tu nie pracuje.

 • smileykkk

  Oceniono 6 razy 2

  moga aplikowac w bangladeszu... o azyle

 • elasp

  Oceniono 8 razy 2

  Może ich przyjąć np. Arabia Saudyjska.

 • grueso22

  Oceniono 6 razy 2

  BRAWO WY!

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 6 razy 2

  Brawo Birma.

 • 1234qwerty

  Oceniono 12 razy 2

  Nareszcie ktoś dobrał się do dupy muzułmańskiej hołocie. Tak trzymać

 • 69baron69

  Oceniono 10 razy 2

  "Trwa eksodus 120 tysięcy członków mniejszości religijnej" a przyjada sami muzumanie

 • e50504

  Oceniono 12 razy 2

  Najlepsze jest porównanie tych zamieszek z niekontrolowanym napływem ludzi z całego świata do Europy.

  Pod względem liczby, przybysze z Syrii, Afganistanu, Iraku i Libii daleko poza pierwszą piątką.

 • ubudubu4

  Oceniono 1 raz 1

  Poznali jak "pokojowy" jest islam i wzięli się za robotę ....

 • Oceniono 1 raz 1

  A dla czego tylko kobiety i dzieci giną w drodze ciekawe bo na przykład jak muslimy płyneły do europy to za burte kobiety i dzieci

 • jovani

  Oceniono 3 razy 1

  ja a czemu nie napiszecie o tym jak muzulmanie morduja mniejszosc chrzesciejanska w krajach islamksich, morduja dzieci gwalca male dziewczynki odcinaja glowy matokom na oczach dzieci pala koscioly zywcem topia zwiazanych ludzi w lkatkach po 10 na raz, czemu nie napiszecie wy lewackie swinie o tym jak islamska swolocz morduje niewinych, a piszecie o jakis islamskich barbarzycach jak ich wymordyja byddysci wowczas bedzie mniej islanmskich terorystow i mnie atakow na niewinnych

 • saves

  Oceniono 7 razy 1

  Widzę potencjał do działania Merkel, Schultza i innych lewakodebili. Dalej, zaproście "biednych uchodźców" do Europy.

 • koralina.jones

  Oceniono 11 razy 1

  musieli sobie nieźle nagrabić - podejrzewam, że muzułmańscy faceci - skoro buddyści mieli dość. a dzieci i kobiety cierpią. ładny mężowie zgotowali im los.

 • spike-riot

  Oceniono 3 razy 1

  Każda religia to zło

 • Van der Seck

  Oceniono 13 razy 1

  Buddysci atakuja muzulmanow!? Powalilo Was!? Naprawde razem z Sorosem, chetnym do wprowadzenia w Europie i na swiecie planu Kalergi, uwazacie, ze w Polsce ludzie sa tak samo glupi, nie ucza sie o swiecie i maja wyprane mozgi jak na Zachodzie, zeby w to uwierzyc!? To islam ma 156 wersetow odnosnie zabijania niewiernych i tego, ze mordujacy muzulmanin jest lepszy od tylko modlacego sie! To islam ma pojecia "hidzra" - podbicie terenow przez zasiedlenie (obecna migracja w Polsce i - widocznie - podobne proby w Bangladeszu...), "dzizja" - podatek od niewiernych, "ketman" i "takija", czyli tzw. klamstwo w islamie: mozna lamac wszystkie nakazy islamu, ubierac sie i zyc po europejsku, a nawet zaprzec sie wlasnej wiary, byle tylko wprowadzic niewiernych w blad!!! Won z naszych glow, Michnik, i z naszego zycia z Twoja koszetna gazeta reprezentujaca NWO!

 • synanki

  Oceniono 9 razy 1

  cóż za niepoprawni politycznie buddyści...a fe!

 • feurig59

  Oceniono 6 razy 0

  co to za Buddyzm? zaprzeczenie. tak jak polski katolicyzm trochę, tyle, że u nas nie strzelają jeszcze

 • nino.rota

  Oceniono 6 razy 0

  www.pudelek.pl/artykul/87804/magdalena_sroda_o_gwaltach_w_niemczech_nie_mozna_mowic_uchodzca-gwalciciel_trzeba_sie_zastanowic_jak_zachowuja_sie_nasi_kibole

 • smileykkk

  Oceniono 1 raz -1

  a bangladesz.. kraj muzulmanski juz granice zamknal i wyrzuca (...motywuje) uchodzcow do przekraczania granicye w druga strone. no i co? NGO z morza srodziemnego juz tam plyna hehe

 • zz1026

  Oceniono 9 razy -1

  no no przesladowana mniejszosc muzulmanska w birmie to oznacza tylko jedno trzeba nakupic pontonow i ich sprowadzic do europy

  jak bedzie po ichniemu "zasilki na drugim pietrze"?

  najciekawsze jest to ze michnik vtak sie pochyla nad losem biednych muzulmanow a nigdy nie wspomni o przesladowaniach np chrzescijan w pakistanie

  czemu otym michnik nie napisze?

  czemu niew napisze ze pakistanskie ksiazki wrecz nawoluja do nienawisci i pogardy wobec niewiernych?
  czemu michnik nie nbapisze w ramach pomocy ofiarom trzesienia ziemi w pakistanie wypedzano z domow niewiernych aby ofiary trzesien ziemi mialy gdzie mieszkac?

 • andy999kkk

  Oceniono 15 razy -1

  Nie udała sie faszystowsko-islamska rebelia.

 • Paweł Mi

  Oceniono 13 razy -1

  Brawo Birmańczycy - świetnie sobie radzą z potomkami nachodźców (muzułmanów do Birmy ściągnęli, wbrew woli Birmańczyków, brytyjscy kolonizatorzy). Europo patrz i bierz przykład.

 • Aegis Risk

  Oceniono 13 razy -1

  Biedne muslimy. Chca tylko kochac, byc kochanym oraz podzynac gardla kuffarom...

 • feurig59

  Oceniono 12 razy -2

  Wielu Polaków to jednak bydło niewyobrażalne. Ile nienawiści. Jak to idzie w parze z podobno katolicyzmem, naukami chrystusowymi? Leżec krzyżem pod łobrozkiem - to wszystko na co nas stać, poza tym gdyby tylko dać okazję tak jak Niemcy dali w latach 39-45 mordowalibyśmy i gwałcili ile wlezie, kobiety, dzieci - bez znaczenia, byle tylko wyjść na swoje - za każda cenę.
  Wstyd mi, że pochodzę z tej gówn...nej nacji zapatrzonej wyłącznie we własne krzywdy, a losy innych mający za nic.

 • swinton

  Oceniono 4 razy -2

  Czemu NATO nic nie robi?
  Serbię zbombardowali i wygnali Serbów z Kosowa a tu ani słowa.

 • zdzisiek66

  Oceniono 18 razy -2

  Jak tak czytam wasze polskie, katolickie wpisy w stylu "dobrze tak muslimom, wszystkich ich wyrżnąć", to się zastanawiam, jak mocno musiałem nagrzeszyć w poprzednich wcieleniach, że urodziłem się w Polsce i mam was za sąsiadów i współrodaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX