Rosyjskie niedźwiedzie terroryzują białoruskie wioski. "Nikt nigdzie nie wychodzi"

- Nocą i wieczorem nikogo z ludzi we wsi nie można spotkać- relacjonują przerażeni mieszkańcy. Wszystko przez to, że rosyjskie niedźwiedzie terroryzują przygraniczne wsie w obwodzie witebskim.

Z powodu pożarów lasów w Rosji miejscowe niedźwiedzie przeniosły się na Białoruś i sieją strach we wsiach w rejonie miasteczka Suraż - przekazała mińska telewizja ONT. Jeszcze 10 lat temu w okolicy żył jeden miś, obecnie jest ich co najmniej 35. - Nocą i wieczorem nikogo z ludzi we wsi nie można spotkać, gdyż wszyscy boją się niedźwiedzi. Nikt nigdzie nie wychodzi - ani do sąsiadów, ani w innych sprawach - opowiadają mieszkańcy.

Misie zrujnowały między innymi pasiekę, którą trzeba było ogrodzić drutem kolczastym. Ludzie nic nie mogą zrobić, gdyż niedźwiedzie są w Czerwonej Księdze gatunków zagrożonych i są chronione przez prawo. Okolicznym mieszkańcom pozostało czekać na jak najszybsze przyjście zimy, gdy zwierzęta te zapadną w sen.

Więcej o:
Komentarze (97)
Rosyjskie niedźwiedzie terroryzują białoruskie wioski. "Nikt nigdzie nie wychodzi"
Zaloguj się
 • caius1

  Oceniono 27 razy 21

  Szyszki im trzeba. Zaraz zarządziły przymusowy odstrzał a na pytanie o prawo odpowiedziałby, ze przecież Pismo Święte mówi, żeby czynić sobie Ziemię poddaną.
  NiePiS

 • siwywaldi

  Oceniono 29 razy 17

  Niedźwiedzie na pewno są rosyjskie. Wiadomo to stąd, że białoruscy pogranicznicy, codziennie sprawdzają im paszporty :-))

 • polakadam

  Oceniono 27 razy 15

  Antoni: zielone ludziki. Nowe przebranie specnazu.

 • lblblblb

  Oceniono 18 razy 12

  Kolejna odsłona rosyjskiej wojny hybrydowej. Brunatne ludziki.

 • daniel.jed

  Oceniono 13 razy 11

  I spokój we wsi jest. W nocy spać, a nie wrażeń szukać.

 • pis_cie_kocha

  Oceniono 21 razy 11

  Podobno Putin odruchowo wydał oświadczenie, że te niedźwiedzie wcale nie są rosyjskie, a takie futro to można kupić w każdym sklepie z futrami.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 18 razy 10

  Tylko patrzeć, jak niedźwiedzie ogłoszą powstanie Białoruskiej Republiki Niedźwiedzio-Demokratycznej (typowa ludowo-demokratyczna ze względów biologicznych oczywiście nie wchodzi w rachubę) i poproszą armię rosyjską o ochronę.

 • tadlucas

  Oceniono 16 razy 10

  Na pewno namówił je Putin do wyprawy na Białoruś. No i trzymają w prawej łapie rosyjskie flagi. Żeby nie było wątpliwości, skąd są. Aby mogli je rozpoznać polscy żurnaliści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX