Przytomny 11-latek ocalił braci. Gdy wyczuł, że dom zaczyna drżeć, wepchnął malców pod łóżko

11-letni Circo tragicznej nocy zasłużył na miano bohatera. W czasie trzęsienia ziemi na włoskiej wyspie Ischia zachował zimną krew. Uratował życie swoim dwóm młodszym braciom.

11-letni Ciro, jeden z trzech braci mieszkających na włoskiej wyspy Ischia, został dziś wydobyty spod gruzów domu. "Nie ma już wątpliwości: nawet Ciro został uratowany" - obwieściła na Twitterze straż pożarna. Chłopiec został uwięziony w gruzach po trzęsieniu ziemi, do którego doszło wczoraj wieczorem.

Wcześniej ekipie ratowniczej udało się wydobyć dwóch braci chłopca - siedmiomiesięcznego Pasquale'a i ośmioletniego Mattiasa. Jak podaje BBC, Ciro uratował życie braciom - gdy tylko doszło do pierwszych wstrząsów, wepchnął ich pod łóżko. Rodzicom chłopców udało się uciec z budynku. Ojciec sam brał udział w akcji poszukiwawczej. 

Jak mówił rzecznik straży pożarnej Luca Cari cytowany przez "Guardian", ekipa podtrzymywała rozmowę z uwięzionymi pod gruzami dziećmi. - W pewnym momencie chłopcy zamilkli, byli zmęczeni. Później jednak znów zaczęli mówić, dodawało nam to otuchy - relacjonował Cari. 

Trzęsienie ziemi we Włoszech

W trzęsieniu ziemi zginęły dwie kobiety. Jest 39 rannych, w tym jeden bardzo ciężko. 7 budynków zawaliło się całkowicie, a wiele częściowo. Jak się szacuje, kataklizm pozostawił bez dachu nad głową 2600 osób. Turyści masowo opuszczają wyspę. Do pierwszego wstrząsu doszło wczoraj przed 21.00. Było to trzęsienie o magnitudzie 4. Dlaczego nie używamy skali Richtera? CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Zdaniem ekspertów domy wzniesione zgodnie z przepisami, nie powinny były się zawalić. Pojawiają się podejrzenia, że do budowy użyto betonu ze zbyt małą ilością materiału wiążącego. Istnieje też obawa o to, że wiele budynków na południu Włoch, to efekt samowoli budowlanej.

Wystarczy kilka minut, żeby uratować komuś życie. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że...

Zgadniesz, które państwa usunęliśmy z mapy Europy?
1/11Z mapy Europy usunęliśmy jedno z państw. Które?
Zobacz także
Komentarze (28)
Trzęsienie ziemi na wyspie Ischia. Ratownicy wydobyli spod gruzów trzeciego z braci
Zaloguj się
 • kesik001

  0

  "Włochy: 11-latek uratował małych braci z trzęsienia"

  Uratował młodszych braci gazeciany przyg...łupie.

 • dar61

  Oceniono 8 razy 0

  Brat na medal!
  Budowlańcy - do konfesjonałów.

  Magnituda - na złom.
  Niech MOC będzie z trzęsieniami. Lub siła.
  Anglomani niech wystopują.

  ***
  A propos samowoli - ortograficznej:
  '...wiele budynków na południu Włoch, to efekt samowoli...'
  >>> południu Włoch to efekt... [BEZ PRZECINKA]

 • laborantkolaborant

  Oceniono 1 raz -1

  "uratował braci z trzęsienia"
  ale czerskich mózgów nie udało się uratować i teraz takie wytrzęsione chodzę, że nie są w stanie sklecić jednego zdania po polsku...

 • drozd215a

  Oceniono 8 razy -2

  Rodzicom chłopców udało się uciec z budynku.
  -----------
  Dzielni rodzice.

 • krzysiakbk

  Oceniono 11 razy -3

  Jak rodzice mogli ratować się ucieczką wiedząc , że zostawiają dzieci ........................ co to za rodzice..........................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje