Portal pisał o gangu przemycającym imigrantów. Tekst zilustrował zdjęciem... Lukasa Podolskiego

Portal breitbart.com opisał sukces hiszpańskiej policji, która rozbiła gang przemycający imigrantów z Maroka na skuterach wodnych. problem w tym, że jako zdjęcie użyto fotografii przedstawiającej niemieckiego piłkarza.

Przemytnicy brali za transport 5 tys. euro. Za tę kwotę przewozili migrantów na skuterach wodnych przez Cieśninę Gibraltarską - podała agencja AFP. Gang został jednak rozbity, i to właśnie tę wiadomość opisał amerykański portal breitbart.com (a dokładniej brytyjska filia redakcji).

Autorzy tekstu nie uniknęli jednak wpadki - jako ilustracji użyli zdjęcia przedstawiającego piłkarza Lukasa Podolskiego, który podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 szalał na skuterze wodnym u wybrzeży Brazylii.

Portal przeprosił już za pomyłkę. W krótkim oświadczeniu na końcu tekstu napisano, że nie ma dowodów na to, żeby Lukas Podolski był członkiem gangu przemytników bądź by został przez nich przemycony do Hiszpanii. "Życzymy panu Podolskiemu wszystkiego dobrego na jego niedawno ogłoszonej piłkarskiej emeryturze" - napisano.

Czym jest Breitbart?

Breitbart.com to skrajnie prawicowy portal informacyjny i publicystyczny, założony przez nieżyjącego już dziennikarza Andrew Breitbarta. Do sierpnia 2016 roku szefem serwisu był Steve Bannon, do niedawna jeden z głównych doradców prezydenta Donalda Trumpa. Bannon nazwał portal "platformą ruchu alt-right" - środowiska skrajnie prawicowym, którego członkowie odwołują się do propagandy nazistowskiej i są zwolennikami białej supremacji.

Więcej o:
Komentarze (44)
Lukas Podolski pomylony na zdjęciu z imigrantem przemycanym do Hiszpanii
Zaloguj się
 • 41janina

  Oceniono 14 razy 8

  Przeciez Podolski to nasz polski Niemiec- tak jak Kozakiewcz Klöse, Kerber Michalczewski i wielu innych. Jak chodzi o sukcesy to jest to nasza polska krew- jak nam nie pasuje to sa to zaprzani zdrajcy. Polska to serial kiepskich w pigulce.

 • minkat

  Oceniono 15 razy 7

  Breitbart to te czubki, ktorym przewodzi alkoholik Bannon.

  Zastanawiam sie jak oni wyobrazaja sobie Hiszpanow i Marokanczykow jezeli chodzi o kolor skory? Czy moze wedlug nich ten co kieruje to prrzemycany, a ten z tylu przemytnik?

 • bkiton

  Oceniono 5 razy 5

  A Richard już ładował broń.......

 • 45rtg

  Oceniono 9 razy 3

  A, przepraszam, ten Podolski to co niby jest? Czym on się różni od imigranta z Afryki? Tak samo przyjechał z innego kraju do Reichu, żeby się dorobić.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 2

  Co się dziwicie?
  Przecież mówi się, że ma... jak złodziej Podolski.
  No co?

 • niko8472

  Oceniono 12 razy 2

  Lukas Podolski? Polski obywatel mimo prob pozbawienia go tego obywatelstwa, Łukasz. Nie przeginajcie...

 • walenty_kowadlo

  0

  ... "jako zdjęcie użyto fotografii" - to jest po prostu dno. Rozpoczynanie zdania z małej litery to też upadek.

 • lorca_mallorca

  0

  Największe jajo jest takie, że Podolski wcale nie zakończył kariery :) Więc te "przeprosiny" Breitbarta tylko pogarszają sytuację...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX