Były szef PE składa kondolencje rodzinom ofiar. A teraz spójrzcie, co robi posłanka po prawej

Gdy Martin Schulz składał kondolencje rodzinom ofiar zamachu w Barcelonie, jego partyjna koleżanka śmiała się i machała do innych polityków. - Nie słyszałam, o czym mówi - tłumaczy Eva Högl.

Były szef Parlamentu Europejskiego i przewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Niemiec na konferencji prasowej potępił sprawców zamachu w Barcelonie i złożył kondolencje rodzinom ofiar. Jego wystąpienie przyćmiło jednak zachowanie partyjnej koleżanki polityka Evy Högl. Powód? Na początku przemówienia Martina Schulza kobieta śmiała się, robiła miny i machała do osoby znajdującej się poza kadrem.

 

Zachowanie Högl wywołało w Niemczech oburzenie. Deputowana do Bundestagu tłumaczyła, że osoby stojące za Schulzem nie słyszały początku wypowiedzi polityka. Samo spotkanie miało bowiem inną tematykę - było poświęcone odsłonięciu pomnika Marie Juchacz, pierwszej posłanki, która wygłosiła mowę w Reichstagu.

"Widziałam na widowni naszego ministra spraw wewnętrznych Andreasa Geisela i pomachałam do niego, a on gestem dał znać, żeby podejść do niego później, bo chciał porozmawiać. Dopiero po kilku zdaniach usłyszałam, że Martin Schulz mówi o straszliwym ataku w Barcelonie" - napisała polityk.

Högl dodała, że gdy tylko usłyszała, o czym mówi przewodniczący SPD, zaczęła zachowywać się właściwie. Posłanka przeprosiła też w oświadczeniu wszystkie osoby, które poczuły się urażone jej zachowaniem.

Zamach w Barcelonie

W czwartkowym podwójnym zamachu w Katalonii zginęło w sumie 14 osób, a 130 zostało rannych. Wśród ofiar są obywatele Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch, Portugalii i Belgii. 53 osoby wciąż są w szpitalu, przy czym stan 13 z nich jest ciężki.

Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Hiszpańska policja podejrzewa, że cała marokańska grupa miała luźne powiązania z ISIS. Policja poszukuje też radykalnego imama z miasta Ripoll, gdzie mieszkali zamachowcy - podejrzewa się, że mężczyzna był ideologicznym szefem tej grupy.

Według policji, za zamach jest odpowiedzialna co najmniej 12-osobowa grupa terrorystów pochodzenia marokańskiego. Planowali oni atak z użyciem gazu, ale gdy w środę gaz eksplodował w ich domu, zdecydowali się przyspieszyć atak, by nie wpaść w ręce policji. To dlatego podczas zamachu wykorzystali samochody.

Zamach terrorystyczny w Barcelonie

Więcej o:
Komentarze (125)
Zamach w Barcelonie. Skandaliczne zachowanie niemieckiej polityk
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 43 razy 17

  Równie radośnie było na miesięcznicy. Którejś tam, sam prezes się śmiał.

 • duquette

  Oceniono 15 razy 7

  .
  Ktoś na prawdę wierzy ze to co mówi ten pijak jest szczere? Ona przynajmniej nie udawała.

 • kreciarobota59

  Oceniono 15 razy 7

  'Przejmowanie Europy przez muzułmanów to „największa historia naszych czasów”
  Historyk Arnold Toynbee kiedyś wypowiedział słynne zdanie: „cywilizacje umierają śmiercią samobójczą, a nie w wyniku mordu”.

  Wykorzystując je jako trampolinę, komentator Mark Steyn pokazuje w nowym video jak Europa zachodnia już jest w szponach śmierci „demograficznego samobójstwa”, bo pary już nie mają wystarczającej liczby dzieci. Pokazuje jak kwitnąca populacja muzułmańska w Europie zachodniej jest na drodze do zapełnienia całego pustego miejsca.

  Steyn wyjaśnił jak biorąc pod uwagę różniące się wskaźniki urodzeń między muzułmanami i po-chrześcijańskimi sekularystami, trzeba tylko dwa pokolenia dla populacji muzułmańskiej (ok. 10% teraz) by miała tak wielu wnuków jak po-chrześcijańscy sekularyści (teraz stanowiący pozostałe 90%). Jest tak dlatego, powiedział, że muzułmanie mają średnio 3.5 dzieci na parę w porównaniu z po-chrześcijańskimi sekularystami, którzy mają tylko 1.3 dzieci na parę.

  „Ludzie myślą, że to jest powolny proces… To dzieje się bardzo szybko. Rezultat pokaże się wkrótce” – powiedział.

  Steyn powiedział, że przejęcie Europy zachodniej przez muzułmanów to „nie prognoza”. Zauważył, że niektóre szkoły podstawowe, takie jak w Antwerpii, Belgia, już mają większość muzułmańskich uczniów.

  „Nikt nie prognozuje niczego. Mówimy tu o tym kim są dzieciaki w szkole teraz, co oznacza, że to one za 15 lat będą tworzyć siłę roboczą” – powiedział.

  „To żadna prognoza. Nie patrzymy na trendy. Patrzymy na prawdziwe ciepłe ciała siedzące w klasach teraz” – dodał.

  Steyn cytuje dane statystyczne Wiedeńskiego Instytutu Demografii, które, powiedział, prognozują, że w połowie tego stulecia większość Austriaków w wieku poniżej 15 lat będzie muzułmańska.

  „To był kraj, który nie tak dawno w 90% był katolicki” – powiedział.

  Steyn powiedział, że niektórzy z jego amerykańskich zwolenników mogą pamiętać Austrię jako miejsce akcji filmu Dźwięki muzyki [Sound of Music] o dużej rodzinie, która uciekła z kraju w 1938 w obliczu przejęcia go przez nazistów. Steyn powiedział, że w 2038 Austriacy nie będą już śpiewać „jak rozwiążesz problem jak Maria”, a „jak rozwiążesz problem jak Szaria”.

  „To jest największa historia naszych czasów, a jeszcze rzadko kto w ogóle o niej pisze” – powiedział.

  „To jest największy ruch demograficzny / transformacja w historii, i ona przyspieszy” – dodał.

 • porque

  Oceniono 16 razy 6

  Schulz powinien stanac przed trybunalem za to co wraz z innymi europalantami z brukselskiego rezimu zgotowal Europie.

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 12 razy 4

  No to już słyszę gromy pisowskich komuchów o wrednej i pozbawionej empatii UE. Becia, Błaszczak i Waszczykowski zaplują się z oburzenia.

  Kto wie, być może też Jego Niskość Prezes Tysiąclecia zakwacze patetyczne "Urbi et orbi"?

 • jakis_gosc012

  Oceniono 15 razy 3

  Ta kiepsko udawana mina Schulza też doskonale pokazuje jak się "przejął" tym zamachem.

 • dj.80

  Oceniono 9 razy 3

  Każdy kraj ma swoją Krysię P.

 • chumski

  Oceniono 17 razy 3

  Taka niemiecka Pawłowicz.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 2 razy 2

  Jak się do niczego nie nadajesz, zawsze możesz zostać politykiem lub drobną polityczką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX