Atak terrorystyczny w Barcelonie. Nie wiadomo czy ucierpieli Polacy. MSZ w kontakcie z władzami

Nie wiadomo czy wśród ofiar ataku terrorystycznego w Barcelonie są Polacy. MSZ informuje, że jest w kontakcie z lokalnymi władzami.

Resort podaje, że obecnie nie ma informacji o liczbie lub obywatelstwie poszkodowanych. 
 

 

MSZ uruchomił specjalną infolinię 22 523 86 04. Apeluje do Polaków przebywających w Barcelonie, by poinformowali najbliższych, że są bezpieczni. 

"Tragiczne wiadomości z Barcelony. Znów niewinni ludzie zabici i ranni w zamachu. Żal i współczucie dla Poszkodowanych i ich Bliskich" - napisał prezydent Andrzej Duda.

 

Atak terrorystyczny w Barcelonie

W samym centrum Barcelony furgonetka wjechała w tłum ludzi. Chwilę później dwóch uzbrojonych mężczyzn wtargnęło do restauracji. Policja oficjalnie potwierdza, że był to atak terrorystyczny.

Zobacz, co do tej pory wiemy>>>

Zobacz naszą relację na żywo>>>

Liczba ofiar nie jest znana. Policja oficjalnie mówi o jednej ofierze śmiertelnej. Nieoficjalne źródła mówią, że nawet 13 osób zginęło, a kilkadziesiąt jest rannych. 

Więcej o:
Komentarze (45)
Atak terrorystyczny w Barcelonie. MSZ w kontakcie z lokalnymi władzami
Zaloguj się
 • scierplaminoga

  Oceniono 15 razy 5

  to jest jakiś obłęd. W sieci co chwilę pojawiają się filmiki, jak w Hiszpanii celnicy nie radzą sobie z imigrantami, którzy szturmem przedzierają się przez granicę, czy to morską czy lądową. Jak to jest możliwe, że nie otwierają oni ognia do przestępców ? Ja nie rozumiem jak można bronić nadal polityki migracyjnej UE. Za 3 tygodnie lecę do Barcelony na wczasy... bo do tej pory było tam w miarę bezpiecznie... super, że już nie jest. Dziękuję ci pani Merkel, panie Macron, gazeto.pl, jesteście współwinni śmierci każdego europejczyka z rąk islamisty.

 • krynolinka

  Oceniono 11 razy 5

  MSZ w kontakcie z lokalnymi władzami. Jeśli podobny kontakt jak z władzami miejscowości w których przeszła nawałnica to w czarnych barwach to widzę. Może za cztery dni coś się dowiemy więcej.

 • basileus25

  Oceniono 16 razy 4

  islamski szmaciarz, menda i sku...el a przy tym tchórz który podniósł rękę na kobiety i dzieci bo od równych sobiew takiej np Polsce dostałby w mordę i doprowadzono by to gó... na pierwszy posterunekz brzegu.

 • liczygrosz

  Oceniono 7 razy 1

  Znajdziemy was !!!... a potem narysujemy wam taką tęczę jakiej nie widzieliście

 • true_lysander

  Oceniono 7 razy 1

  Driss Oukabi _ zamieszkały w mieście Ripoll na północ od Barcelony, urodzony na południu Francji w Marsylii. _Potomek imigrantów_

 • korgan123

  Oceniono 15 razy -1

  Nie mogę się doczekać kiedy wróci do władzy PO. Od razu zostaniemy wzbogaceni kulturowo tak jak chcieli Tusk z Kopaczową i Polska przestanie być europejskim zaściankiem, gdzie nie ma zamachów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX