Dla jednych rajskie wakacje, dla drugich walka o życie. Dramatyczne nagranie z hiszpańskiej plaży

Plaże kojarzą się z wypoczynkiem i spokojem, dlatego plażowicze w Hiszpanii byli zaskoczeni, gdy zobaczyli przy brzegu łódź pełną ludzi, którzy - gdy tylko wysiedli - rzucili się do ucieczki.

Dla emigrantów i uchodźców plaże Europy to wybawienie po śmiertelnie niebezpiecznej podróży i nadzieja na bezpieczne życie. Na własne oczy mogli się o tym przekonać plażowicze, którzy w środę wypoczywali w hiszpańskim Kadyksie.

Jedni się opalali, inni chłodzili w wodzie, kiedy do brzegu zaczął zbliżać się duży ponton. Około 20 osób wyskoczyło z niego na plażę i zaczęło biec przed siebie - podała agencja AP, która udostępniła też amatorskie nagranie tych dramatycznych chwil. 

Słychać, że część plażowiczów była zdezorientowana. Nie wiedzieli, co się dzieje. 

- Biegnij, biegnij, chodź tu z dzieckiem. Bo naprawdę aż płaczę. Prawie umarłam. To ty też dzwoń - mówi kobieta, którą słychać na nagraniu poniżej. Najpewniej chodzi jej o telefon na policję. 

Ludzie byli zaskoczeni, bo takie sytuacje na hiszpańskich plażach nie zdarzają się często - podkreśla AP. Były jednak pojedyncze przypadki. Obserwowano łodzie z migrantami, przybijające do Melilli i Ceuty, miast należących do Hiszpanii, ale położonych blisko granicy z Marokiem. 

 

Zobacz także

Najnowsze informacje