Włożył rękę pod spódnicę nastolatki, złapał za pośladki. Polski ksiądz zatrzymany w USA

Polski ksiądz w USA Marcin N.

Polski ksiądz w USA Marcin N. (Fot. Twitter / Toni Yates)

Amerykańska policja zatrzymała polskiego księdza podejrzanego o molestowanie nastolatki - poinformowała NBC New York. Okazało się, że mężczyzna został wyświęcony zaledwie miesiąc temu.

Do zdarzenia doszło w Boonton w stanie New Jersey. Do grupy nastolatek podszedł wówczas od tyłu mężczyzna, który w pewnym momencie włożył jednej z nich rękę pod spódnicę. Według śledczych, podejrzany miał ją wtedy złapać za pośladki i powiedzieć, że "jest seksowna". Całość zarejestrowała kamera monitoringu. Nagranie z niej ujawniła telewizja NBC New York.

Święcenia miał od miesiąca

Mężczyznę udało się zatrzymać już po 20 minutach. Okazało się wtedy, że to polski, rzymskokatolicki ksiądz. 37-letni Marcin N. przyjechał do Stanów Zjednoczonych w 2015 roku, podczas gdy został wyświęcony na kapłana zaledwie miesiąc temu - w lipcu. Jeszcze w sierpniu miał rozpocząć posługę w jednej z parafii w New Jersey.

Diecezja Paterson, z którą był związany, poinformowała, że Marcin N. w październiku 2014 roku z powodzeniem ukończył szkolenie dotyczące prawidłowego postępowania z dziećmi.

37-latek przebywa obecnie w areszcie. Usłyszał zarzut molestowania nieletniej oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo.

Czy rozpoznasz tę rasę psa po zdjęciu?
1/14Tę znasz? Zdjęcie przedstawia:
Zobacz także
Komentarze (133)
USA. Polski ksiądz z zarzutem molestowania
Zaloguj się
 • vartheeon

  Oceniono 40 razy 32

  Myślał, że będzie jak w Polsce, gdzie księdzu spłoniona nastolatka jeszcze drugi półdupek nadstawi, jeśli będzie się burzyć, to ją mohery nauczą szacunku do sutanny, a prokurator a'la Piotrowicz w razie czego sprawę śpiesznie umoży. A tu taka niespodzianka.

 • kajetan907

  Oceniono 34 razy 30

  Wracaj do PISlandii tutaj za chwilę nie będzie sądów będziesz mógł macać bezkarnie.

 • walek7003

  Oceniono 31 razy 27

  Gdyby takie coś miało miejsca w Polsce, to:
  1. dziewczyna dostała by w pysk od sąsiadki, za kuszenie .
  2. tan co widział na monitoringu i zgłosił stracił by pracę.
  3. ksionc oskarżył by dziewczynę o znęcanie się i gościa od monitoringu o zastraszanie i naruszenie dóbr osobistych. Za co dostał by po milionie odszkodowania.
  4. biskup by wystąpił a minister błaszczak by się zgodził na całodobowa ochronę dla wszystkich ksiedzuw w kraju. Firma oczywiście wybrana bez przetargu.

 • pan.szklanka

  Oceniono 29 razy 23

  Wyniki śledztwa w Australii wykazały, że czynnym pedofilem jest co drugi (!!!) ksiądz rzymskokatolicki. Wcześniejsze śledztwo w Bostonie, na podstawie którego powstał oskarowy "Spotlight" wykazało, że jest ich 15%. Średnia wśród ludzi uczciwych zawodów jest zapewne stukrotnie niższa. Rodzice posyłające swoje dzieci na religię powinni być sądzeni za stręczycielstwo.

 • taroudant

  Oceniono 34 razy 22

  Kolejny brutalny atak na Kościół Pedofilski, Mateczkę naszą ukochaną, amen.

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 20 razy 18

  pewnie lgnęła

 • leon51lw

  Oceniono 17 razy 17

  Co za cholerne Amerykany. Do etapu zlizywania śmietany z owłosionego księżego kolana już nie dali dojść

 • piotrszczec

  Oceniono 18 razy 16

  Widać zapomniał, że już nie jest w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje