Francuska policja postrzeliła i zatrzymała mężczyznę w związku z atakiem na żołnierzy

Jedna osoba została zatrzymana w związku z dzisiejszym zamachem na żołnierzy, do którego doszło w podparyskiej miejscowości Levallois-Perret. Trwają czynności zmierzające do ustalenia związku zatrzymanego mężczyzny z zamachem.

Jak podała telewizja BFMTV do zatrzymania ciemnego BMW i jego kierowcy doszło na autostradzie. Podczas prób ujęcia mężczyzna został postrzelony.

Rano samochód osobowy wjechał w grupę żołnierzy operacji antyterrorystycznej Sentinelle. Rannych zostało 6 żołnierzy. Trzech z nich trafiło do szpitala. Ich obrażenia są poważne, ale życie nie jest zagrożone.

Dochodzenie podjęła sekcja antyterrorystyczna paryskiej prokuratury. Jest ono prowadzone w sprawie "próby zabójstwa osób pełniących funkcje publiczne w związku z zamachem terrorystycznym".

Stan wyjątkowy we Francji

Zaatakowani żołnierze brali udział w operacji prowadzonej przez wojska francuskie polegającej na ochronie konkretnych miejsc publicznych przed ewentualnym atakiem terrorystycznym.

We Francji w związku z zamachami, jakie miały miejsce w Paryżu 13 listopada 2015 roku oraz w Nicei 14 lipca 2016 roku obowiązuje stan wyjątkowy. Jest on związany z utrzymującym się najwyższym stopniem alertu antyterrorystycznego.

Więcej o:
Komentarze (54)
Zamach pod Paryżem. Francuska policja postrzeliła i zatrzymała mężczyznę
Zaloguj się
 • nino.rota

  Oceniono 29 razy 11

  Gazeta Wybiórcza, miłosniczka tolerancji, wolnosci słowa, imigrantów i lewactwa, blokuje komentarze pod artykułami o zamachach terrorystycznych w EUropie...

  Zenada

 • Czesław Rosomak

  Oceniono 16 razy 10

  stan szkolenia kierowców budzi zaniepokojonie, coraz częściej dochodzi do tego typu wypadków

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 14 razy 8

  Wczoraj Syryjski nożownik w Niemczech:

  o2.pl/artykul/atak-nozownika-w-lipsku-policja-napastnik-pochodzi-z-libii-6153267713726593a

  Dzisiaj Francja.

  Niech ściągną więcej kalifatu, zamachy będą częstsze.
  Koszty będą olbrzymie.

 • napletekgandalfa

  Oceniono 14 razy 6

  Ooooo, można komentować? Na razie ?

 • rownowaznik

  Oceniono 7 razy 5

  pewnie znowu "incydent z udziałem chorego psychicznie"

 • e50504

  Oceniono 15 razy 5

  "Ujęli w Hamburgu nożownika-islamistę przed przyjazdem policji. Czterech z nich to imigranci"

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22192875,ujeli-w-hamburgu-nozownika-islamiste-przed-przyjazdem-policji.html

  Czy jak już skończą się "czynności zmierzające do ustalenia związku zatrzymanego mężczyzny z zamachem" to też na głównej wysmażycie artykuł o imigranckim pochodzeniu sprawcy? :D

 • Paweł Polska

  Oceniono 4 razy 4

  Nawpuszczli kozojebców teraz mają biednych emigrantów!!!!!! Już po francji islamizacja francji nie unikniona ....macie polacy przykład i się zastanówcie nad polską zanim będzie za późno?????
  PIS powstrzymuje najazd na polskę PO-prawie doprowadziło do islamizacji polski kopacz i jej meczet komor i jego obozy z terrorystami w polsce PO do syriii żądzić se tam nieroby !!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX