Przerażające słowa czeczeńskiego dyktatora o gejach. "Trzeba oczyścić krew ludu Czeczenii"

Ramzan Kadyrow

Ramzan Kadyrow (Fot. twitter.com/yashar)

- Oni są diabłami. Są na sprzedaż. Nie są ludźmi - powiedział o homoseksualistach Ramzan Kadyrow. W rządzonej przez niego Czeczenii osoby homoseksualne są zabijane i torturowane.

Ramzan Kadyrow, dawny bojownik, a obecnie Szef Republiki Czeczeńskiej, udzielił pierwszego od dawna wywiadu dla zachodnich mediów. Rozmowa z programem Real Sports HBO zostanie opublikowana we wtorek, jednak na Twitterze już pojawiły się jej fragmenty.

Kadyrow jest bliskim współpracownikiem Władimira Putina. Rosyjski prezydent wcześniej nominował go na przywódcę Czeczenii. W zeszłym roku Kadyrow zdobył mandat w "wyborach", w których uzyskał 98 proc. głosów.

Reżym Szefa Republiki jest oskarżany przez organizacje międzynarodowe o skandaliczne łamanie praw człowieka, w tym tortury i egzekwuje mieszkańców Czeczenii. Niedawno media opisywały sytuację homoseksualistów, którzy w rosyjskiej republice są wysyłani do obozów koncentracyjnych, torturowani i mordowani. Dziennikarz zapytał o to Kadyrowa.

- Po co on tu przyjechał? Po co zadaje te pytania? - zaśmiał się na to szef republiki. - To bzdura. U nas nie ma takich ludzi - dodał. 

- Nie ma u nas gejów. A jeśli są, to zabierzcie ich do Kanady, chwała Bogu. Weźcie ich, żebyśmy ich tu u siebie nie mieli - mówił Kadyrow. - Weźcie ich, żeby oczyścić krew (ludu Czeczenii) - dodał.

"Oni są diabłami. Są na sprzedaż. Nie są ludźmi"

Dalej dziennikarz pytał, czy przywódca nie jest "zaniepokojony" relacjami młodych mężczyzn o wielodniowych torturach.  

- Oni są diabłami. Są na sprzedaż. Nie są ludźmi - powiedział na to Kadyrow. - Niech będą przeklęci przez Boga za to, o co nas oskarżają - dodał.

Dalej współpracownik Putina mówił, że nie obawia się Ameryki i nie uważa jej nawet za godnego przeciwnika. - Rosja jest silnym krajem nuklearnym. Nawet jeśli nasz rząd zostałby zniszczony, to rakiety balistyczne wystrzelą automatycznie. Sprawimy, że świat padnie na kolana, a my weźmiemy go od tyłu - powiedział.

Egzekwuje i łapanki homoseksualistów w Czeczenii

W zeszłym tygodniu rosyjska „Nowaja Gazieta” żądała, aby Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zbadał doniesienia o śmierci co najmniej 27 obywateli Czeczenii.

Według redakcji, materiały zgromadzone przez dziennikarzy i potwierdzone w dwóch niezależnych źródłach wskazują, że w rosyjskiej republice rozstrzeliwano ludzi. Gazeta podejrzewa, że egzekucję wykonano na 27 osobach, a katami byli funkcjonariusze lokalnych służb.

Wcześniej „Nowaja” pisała o trwających w Czeczenii polowaniach na homoseksualistów. Według dziennika kilkaset osób uciekło z Republiki, obawiając się śmierci.

Według ustaleń „Nowoj Gaziety”, w ostatnich dniach ubiegłego roku, czeczeńskie służby zatrzymały około 200 osób. Oficjalne protokoły, potwierdzające areszt sporządzono dopiero po kilku tygodniach. Formalnie zarzucono tym osobom nielegalny handel bronią i udział w „organizacji zbrojnej”.

Rosyjski dziennik napisał, że co najmniej 27 zatrzymanych zostało rozstrzelanych w nocy z 25 na 26 stycznia 2017 roku, a ich ciała zakopano w różnych regionach Czeczenii, w bezimiennych grobach na lokalnych cmentarzach. „Nowaja Gazieta” opublikowała nazwiska i dane osobowe 27 mężczyzn, którzy najprawdopodobniej zostali zgładzeni przez czeczeńskie służby.

Woda. Quiz wiedzy ogólnej
1/18"Burza w szklance wody" jest wtedy gdy:
Zobacz także
Komentarze (159)
Przerażające słowa czeczeńskiego dyktatora o gejach. "Trzeba oczyścić krew ludu Czeczenii"
Zaloguj się
 • asperamanka

  Oceniono 24 razy 12

  W Polsce homoseksualizm jako przestępstwo wyrzucono z kodeksu karnego w 1932 roku, a i wcześniej nie ścigano. W ZSRR do samego końca jego istnienia, jeszcze 25 lat temu, wysyłano za to do łagru.

  Ta mentalność tam została.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 30 razy 8

  Odrażający psychopata pobłogosławiony przez towarzysza WP i ukoronowany na "króla" Czeczenii.

 • wojciech_pilch

  Oceniono 11 razy 7

  "Nawet jeśli nasz rząd zostałby zniszczony, to rakiety balistyczne wystrzelą automatycznie. Sprawimy, że świat padnie na kolana, a my weźmiemy go od tyłu"... Także ten.... Kto tu jest teraz ped... Gejem??

 • tequila57

  Oceniono 12 razy 6

  jest przeciw gejom, ale:
  "Sprawimy, że świat padnie na kolana, a my weźmiemy go od tyłu - powiedział."

 • P L

  Oceniono 11 razy 5

  Nie lubi gejów a sam chce wziąć świat od tylu. Kryptogej i tyle.

 • krynolinka

  Oceniono 11 razy 5

  Każdy dyktator żeby zapanować skutecznie nad ludkami musi mieć wroga.Urojonego najczęściej.

 • nosorozecwlochaty

  Oceniono 13 razy 5

  "Sprawimy, że świat padnie na kolana, a my weźmiemy go od tyłu"

  Zabrzmiało mocno gejowsko ;)

 • nigdy_nie

  Oceniono 15 razy 5

  "a my weźmiemy go od tyłu" a jednak od "tyłu", to jak jest z tym homosexualizmem panie kadyrow?

 • frankyy

  Oceniono 22 razy 4

  Oto prawdziwa twarz islamu, zadufany głupek kpi w żywe oczy z dziennikarza i zachodnich wartości

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje