Najniebezpieczniejsze lotnisko świata, obok plaża. Turystkę zabił podmuch silników boeinga

Maho Beach

Maho Beach (Fot. Lawrence Lansing/Wikipedia Commons (CC BY 3.0))

Widok samolotów kilkanaście metrów nad ziemią przyciąga miłośników lotnictwa z całego świata na niewielką karaibską plażę Maho. Jedna z turystek tę przygodę przypłaciła życiem.

Lotnisko Księżniczki Juliany na wyspie Sint Maarten znane jest jako jedno z najniebezpieczniejszych na świecie. Jego pas startowy graniczy z jednej strony z górą, a z drugiej, z popularną plażą.

Niezwykłą cechą tej plaży jest bliskość międzynarodowego portu lotniczego Princess Juliana. Lotnisko ma jeden pas startowy, którego początek oddzielony jest od plaży Maho jedynie wąską dwupasmową drogą.

Startujące oraz podchodzące do lądowania samoloty przelatują nad plażą na wysokości kilkunastu metrów. To bardzo popularny wśród miłośników lotnictwa punkt, gdzie z bliska można sfotografować lądujące i startujące samoloty.

Pierwsza ofiara Maho Beach

57-letnia turystka z Nowej Zelandii wspięła się na ogrodzenie, by mieć lepszy widok. Zrzucił ją podmuch silników Boeinga 737. Kobieta uderzyła głową o ziemię. Mimo szybkiej reanimacji, nie udało jej się uratować.

To pierwsza udokumentowana śmierć na Maho Beach. Wcześniej wiele osób zostało rannych, gdy podmuch samolotu rzucał nimi o ziemię, lub do wody.

Pomimo rozstawionych wszędzie znaków ostrzegających, nie brakuje chętnych do zrobienia sobie selfie z lądującym samolotem.  

Według raportu NASA siła podmuchu silników samolotu może "wykorzeniać drzewa, rozbijać szyby i podnosić ciężkie przedmioty". Może więc warto wziąć na serio znaki ostrzegawcze.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Zobacz także
Komentarze (83)
Najniebezpieczniejsze lotnisko świata, obok plaża. Turystkę zabił podmuch silników boeinga
Zaloguj się
 • pgmyrek

  Oceniono 31 razy 17

  To wcale nie jest "najniebezpieczniejsze lotnisko swiata". Bez sensu szukacie w tytule taniej sensacji - to odbiera wiarygodność calego portalu, a szkoda

 • zbik_kapitan

  Oceniono 17 razy 13

  "Lotnisko Księżniczki Juliany na wyspie Sint Maarten znane jest jako jedno z najniebezpieczniejszych na świecie. Jego pas startowy graniczy z jednej strony z górą, a z drugiej, z popularną plażą.
  Niezwykłą cechą tej plaży jest bliskość międzynarodowego portu lotniczego Princess Juliana."

  Bardzo logiczny ciag zdan. Mozna by jeszcze dodac, ze ciekawa cecha lotniska jest bliskosc gory z jednej strony a plazy z drugiej strony. A nadto, ze ciekawa cecha gory jest bliskosc lotniska.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 15 razy 13

  Selekcja naturalna. Tak jak ten gosciu, ktory uprawial jogging na tasmie podajacej material do pieca hutniczego. Ciala nigdy nie odnaleziono. Albo ten, ktory sobie zapalniczka przyswiecil, bo chcial zobaczyc, czy w kanistrze jest benzyna. Byla...

 • lipaca

  Oceniono 11 razy 7

  Najniebezpieczniejsze lotnisko, bo jakas debilka zignorowala ostrzezenia? A ja pod ladujacym samolotem, bede spiewac "Beautiful day" U2 .

 • Łukasz Witalis Mańszewski

  Oceniono 10 razy 6

  turystkę zabiła jej głupota - zabiła się wieszając na płocie kilkanascie metrów za silnikami samolotu mimo ostrzeżeń że grozi to poważnym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią

 • alexcomp

  Oceniono 11 razy 5

  Nie zabił jej podmuch silników samolotu, tylko własna głupota. Dziwnym jest, że przeżyła aż 57 lat, musiała mieć dużo szczęścia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje