Szare "zombie" wzbudziły poruszenie na ulicach Hamburga. Pojawiły się nie bez powodu

Pojawili się znienacka, szarzy, jakby oblepieni gliną albo pokryci grubą warstwą pyłu. Mieszkańcy Hamburga przyglądali się im z ciekawością.

Performance "1000 postaci" wymyśliła grupa antyglobalistów, którzy przyjechali protestować na szczyt G20 w Hamburgu. Dziesiątki osób pokrytych szarą gliną niespodziewanie pojawiły się w mieście. Wyglądali trochę jak zombie. Maszerowali sztywni, smutni i milczący. 

Nagle jedna z postaci podeszła do leżącej na bruku szarej kobiety, podniosła ją i zaczęła otrzepywać z szarości. Kolejne postaci zaczęły się ze sobą kontaktować, strzepując z siebie szarość i zdejmując szare okrycia. Radośnie odeszli w swoją stronę.

Jak wyglądał performance dobrze widać na filmie poniżej i na zdjęciach dołączonych do artykułu. Robi wrażenie!

Co oznaczało to przedstawienie? Niosło proste, ale bardzo ważne przesłanie. Chodzi o to, że w społeczeństwie wiele osób żyje bezbarwnie i samotnie. Kiedy zaczynamy się angażować, kontaktować z innymi, pomagać im, budować relacje, odzyskujemy radość życia.

Zamieszki w Hamburgu

Performance odbył się parę dni temu. Niestety później pod protesty w Hamburgu podłączyli się też bojówkarze. Splądrowane sklepy, wraki aut. Te zdjęcia dokładnie pokazują skutki zamieszek w Hamburgu >>>

 

Więcej o:
Komentarze (144)
Szare "zombie" wzbudziły poruszenie na ulicach Hamburga. Pojawiły się nie bez powodu
Zaloguj się
 • nie_bekam

  Oceniono 19 razy 5

  Do zombiaków trzeba strzelac, bo sa niebezpieczni.

 • wg70

  Oceniono 25 razy 5

  Ooooo Zombi można komentować, a murzyna pobitego na śmierć w Grecji już nie!
  Oj wybiórcza ta gazeta, wybiórcza

 • jabadam

  Oceniono 26 razy 4

  Powinni ich umyc z arnatkami wodnymi albo wyslac do korei polnocnej to zobacza socjalizm ktorego tak pragna

 • szczurzec1

  Oceniono 20 razy 4

  Jak nie kredki, to zombie. Albo aktywiści i islamiści. Europa pierwszej prędkości, nie ma co :DDDD

 • szczurzec1

  Oceniono 24 razy 4

  Większe poruszenie na ulicach Hamburga wzbudzili postępowi antyfaszyści bawiący się w Mosul, ale co tam - gazwyb więcej miejsca poświęca "szarym zombie". Jakie to znamienne...

 • hiszpan25

  Oceniono 7 razy 3

  dobrze przeczytać o co w tym chodziło... wracając z przerwy obiadowej mijałem ten pochód i się zastanawiałem co autor miał na myśli? chyba jednak nie znam się na nowoczesnej sztuce... :)

 • dwa_grosze

  Oceniono 27 razy 3

  Dlaczego maja czuc sie samotnie i szaro? Przeciez dla ubarwienia ich szarosci sprowadzono im miliony lekarzy, inzynierow, naukowcow z bliskowschodnich kultur. Powinni tetnic zyciem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX