Kim jest ten niesforny blondyn? Przed wami najmłodszy uczestnik tegorocznego szczytu G20

Na dwudniowy szczyt G20 do Hamburga zjechali najważniejsi politycy z całego świata. Ale nie tylko oni. W kuluarach znalazło się miejsce również dla zdecydowanie młodszego uczestnika.

W Hamburgu trwa dziś drugi dzień szczytu G20 z udziałem przywódców największych gospodarek świata. Przed nimi rozmowy dotyczące wolnego handlu i polityki klimatycznej oraz seria najróżniejszych spotkań w mniejszym gronie. Wydawałoby się, że to ostatnie miejsce, w którym można by spodziewać się dzieci.

Zupełnie inaczej widzi to kanadyjski premier Justin Trudeau, który przyleciał do Niemiec w towarzystwie swojej żony oraz najmłodszego syna. 3-letni Hadrien Grégoire już na lotnisku w Hamburgu przykuł uwagę fotoreporterów. Mimo tak ważnej uroczystości jak oficjalne powitanie, Hadrien czuł się nadzwyczaj swobodnie. Co zresztą widać po zdjęciach, które pokazują, jak z pomocą rodziców w niesforny sposób próbuje pokonać schody prowadzące na płytę lotniska. ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>

W odróżnieniu od taty, mały Trudeau oczywiście nie bierze udziału w politycznych spotkaniach na najwyższym szczeblu. Można było jednak zobaczyć go wspólnie z mamą np. podczas rejsu łodzią zorganizowanego w trakcie pierwszego dnia szczytu.

Merkel wita gości na szczycie G20. Oj, były momenty [GALERIA] >>>

Maluch obyty na salonach

To nie pierwszy raz, kiedy Hadrien towarzyszy ojcu w jego służbowych podróżach. Jeszcze kilka dni temu odwiedził on wspólnie z rodzicami Szkocję. Z kolei przed rokiem Justin Trudeau pojawił się w Warszawie przy okazji szczytu NATO wspólnie z najstarszym synem, 10-letnim Xavierem.

Premier Kanady kontynuuje w ten sposób tradycję rozpoczętą przez jego ojca Pierre'a Trudeau, który jako szef kanadyjskiego rządu również zabierał ze sobą swoje dzieci na oficjalne uroczystości.

Oprócz dwóch synów, Justin Trudeau i jego żona Sophie Grégoire mają również córkę - to 8-letnia Ella-Grace.

Więcej o:
Komentarze (48)
Kim jest ten niesforny blondyn? Przed wami najmłodszy uczestnik tegorocznego szczytu G20
Zaloguj się
 • onduma

  Oceniono 26 razy 6

  Jesze na dobre pod ziemi nie odrosł a juz VIP. Ach ta demokracja i rownosc

 • maras63

  Oceniono 12 razy 4

  Następca tronu, którego durni Kanadyjczycy wybiorą na swojego szefa. Mądrzy Kanadyjczycy będą się modlić, by następca tronu nie chciał chwalić się na wszelkich "zjazdach gnieźnieńskich" bielizną.

 • szczurzec1

  Oceniono 24 razy 4

  Żadnych nowych wiadomości o skarpetkach tej kanadyjskiej pomyłki ewolucji?

 • demetria11

  Oceniono 1 raz 1

  I tak trzymać , panie Trudeau. Trzeba z dziećmi spędzać jak najwięcej czasu, tak szybko dorastają.

 • yosemitesam

  Oceniono 7 razy -1

  Wzrostem podobny do Kaczyńskiego, ale jednak trochę za młody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX