Merkel daje zielone światło dla małżeństw homoseksualnych. Decyzje jeszcze w tym tygodniu

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała, że nie będzie się sprzeciwiała zrównaniu praw związków homoseksualnych z małżeństwami heteroseksualnymi. Według niemieckich mediów ta deklaracja oznacza, że przyznanie większych praw parom homoseksualnym jest pewne. Debata w Bundestagu już w piątek.

Według zapowiedzi szefowej niemieckiego rządu, deputowani z jej CDU będą kierowali się w kwestii praw dla małżeństw homoseksualnych jedynie własnym sumieniem.

Jak podaje agencja dpa, ta sprawa została już omówiona z koalicyjną bawarską CSU, która do tej pory zdecydowanie była przeciwna takim rozwiązaniom.

W piątek debata w Bundestagu

W środę zdecydowano, że Bundestag zajmie się tą sprawą już w piątek. Agencja dpa zwraca uwagę, że kwestia małżeństw homoseksualnych może być jedną z ostatnich przed przerwą wakacyjną.

Domagali się tego politycy SPD. - Mam nadzieję, że CDU nie wycofa się z danych obietnic - powiedział Martin Schulz, dodając, że parlamentarzyści SPD kontaktowali się w tej sprawie w chadekami.

Kampania nabiera rozpędu

Komentatorzy w Niemczech wskazują, że wtorkowa deklaracja Merkel, która stoi na czele Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, może być punktem zwrotnym w kampanii przed zaplanowanymi na wrzesień wyborami do Bundestagu. Szefowa CDU walczy o kolejną kadencję na stanowisku kanclerza.

Niemieckie media sugerują, że walka o dodatkowe prawa dla par homoseksualnych stała się elementem gry przedwyborczej. Dotychczas CDU z CSU sprzeciwiały się równym prawom dla par hetero- i homoseksualnych, szczególnie w kwestii możliwości adoptowania dzieci.

Oburzenie Kościoła i części chadeków

Agencja dpa podała, że nieoczekiwana decyzja Angeli Merkel została skrytykowana przez część jej partyjnych kolegów. Niektórzy przedstawiciele CDU i CSU już zapowiedzieli, że będą głosować przeciwko nowym rozwiązaniom, inni zadeklarowali poparcie.

Przedstawiciele SPD chcą, by głosowanie w tej sprawie było imienne, żeby wyborcy mogli wziąć to pod uwagę. 

Niemiecki Kościół katolicki potępił działania prowadzące do zmiany definicji małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny.

Więcej o:
Komentarze (159)
Merkel daje zielone światło dla małżeństw homoseksualnych. Decyzje jeszcze w tym tygodniu
Zaloguj się
 • t-i-g-e-r

  Oceniono 35 razy 9

  Muzłumanie się z nich śmieją.

  Niewierni ich do siebie zapraszają,
  pieniądze na rozmnażanie dają.
  Dzieci nie mają.

  Niemcy to będzie kalifat w dwa pokolenia.
  A może szybciej...

  Markela po wygranych wyborach zarządzi plan łączenia rodzin.
  Wg wyliczeń Francuzów po 7 osób na jednego miejscowego.
  Czyli z 1.5mln zrobi się 10mln...

  ZDRAJCY ci co niszczą Europę.

 • jozbieszczad

  Oceniono 37 razy 9

  Później będą obowiązkowe "relokacje par małżeńskich " pod groźbą kar finansowych?

 • 31.februarius

  Oceniono 30 razy 8

  Gute Nacht Deutschland ...

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 40 razy 8

  Jeśli ma się Marksizm we krwi to przerzucenie się na Marksizm Kulturowy jest banalnie proste. Brawo Ty Angela.

 • jacekzwawy

  Oceniono 12 razy 6

  Jesteś przeciwko związkom osób tej samej płci? - To ich nie zawieraj! A odnośnie innych dorosłych ludzi - to niech oni sami decydują o swoim życiu i swoich związkach!

 • trybunaluda

  Oceniono 22 razy 6

  małżeństwa homoseksualne? ten termin w ogóle nie powinien istnieć. Nie mam nic przeciwko związkom partnerskim (wspólnym rozliczeniem się, życiem i ten teges), ale nie róbmy z logiki prostytutki. Ostatnio panuje jakaś dziwna moda nadinterpretacji i naginania terminów. Nazywania coś czym to nie jest i wmawiania innym, że to tak ma być.

 • losiu4

  Oceniono 22 razy 6

  mnie się rysunek pana Krauze przypomina, na którym był pan i koza w kolejce do urzędnika usc... do tego dojdzie w końcu, bo niby czemu nie? Postęp postępu jest nieunikniony

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX