Komentarze (687)
Macron zarzuca zdradę wschodnioeuropejskim politykom. Polska prawica oburzona
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 55 razy 9

  Europa nie jest supermarketem - słusznie... W supermarkecie trzeba płacić, a Abdule i Ibrahimy biorą co chcą - za darmo.

 • Mieszko Grądzik

  Oceniono 41 razy 9

  Imigranci na zakupach czyli multikulti w praktyce h
  ttps://www.cda.pl/video/549976af

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 53 razy 9

  Spokojnie Panie Macron. Zdrada to będzie wtedy jak "pokojowa religia miłości" rękami Jihadystów zacznie wam budować obozy koncentracyjne i pracy na terenie Francji a my w Wolnej Polsce nie kiwniemy palcem w bucie pijąc wódę w knajpach warszawskich z Jihadystami z Kataru robiącymi za inwestorów. Do tego jeszcze daleka droga Panie Macron, ale wszystko przed wami "tęczowymi" Francuzami. ;)

 • iksis

  Oceniono 65 razy 9

  Ty Macron zajmij się tym burdelem jaki jest w Calais i w całej Francji! Kiedy stan wojenny zostanie odwołany?

 • magickiller

  Oceniono 30 razy 8

  Zgadzam się! Należy natychmiast zrównać zarobki w Polsce z niemieckimi i franuskimi, żebyśmy nie zdradzali UE tanią siłą roboczą!
  A jak zdradliwi są Chińczycy którzy zajumali z 70% europejskiej produkcji.

 • wilq9

  Oceniono 64 razy 8

  wolę jeść chleb ze smalcem niż kłaniać się w pas muslimom i innym dzikusom

 • kjking

  Oceniono 46 razy 8

  klasyczny
  LEWICOWY FASZYSTA z tego
  czegoś
  co jest ZAŁOŻONYM p.o. Prezydenta FRANCe

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 56 razy 8

  Kalifat w swoim kraju chce budować- proszę bardzo.

  Ale to on jest ZDRAJCĄ.

 • jabbaryt

  Oceniono 58 razy 8

  Pań Macron wyraźa się nieprecyzyjnie i końcu nie wiem jakie wartości europejskie odrzucają polscy politycy. Podejrzewam, że wartości te nazywają się caracale.

 • krikrikrikri

  Oceniono 50 razy 8

  Hm, wspomnicie moje słowa (co rozumniejsi) przed następnymi wyborami Macron będzie mial tak jak Holland 4 % poparcia.

 • saves

  Oceniono 50 razy 8

  Napoleon powiedział: "Kiedy ludzie przestają narzekać, przestają też myśleć". Zachód tak się rozleniwił w dobrobycie, że zatracił instynkt przetrwania. Teraz mamy tego skutki.

 • saves

  Oceniono 62 razy 8

  Mam pytanie.
  Czy zanim zaczęto przyjmować imigrantów, to odbyły się jakieś spotkania premierów czy ministrów spraw zagranicznych krajów wspólnoty w tej sprawie? Podjęto na nich jakieś decyzje o otwarciu granic? Czy może to było jednoosobowa decyzja Merkel? A Francja jako wierny wasal je poparła?

 • sparky6

  Oceniono 29 razy 7

  Pilne ! Jest reakcja Donalda Tuska po przesłuchaniu Józefa Bąka przed komisją AmberGold

  "Takie slowa w takim miejscu nigdy nie POwinny pasc z ust mojego syna" Amen

 • Tomek W

  Oceniono 41 razy 7

  Gość akurat strzela sobie w stopę. Makaronie to akurat w tej twojej części europy państwa albo są bankrutami, albo ludzie boją się wyjść na ulicę. Zostałeś zgwałcony przez rzeczywistość. Jak się już idzie na takie stanowisko to chociaż wypadałoby wiedzieć co się w kraju dzieje.

 • sparky6

  Oceniono 31 razy 7

  Zajebista wolność obywateli....
  Rodzice w RFN przed sądem. Zarzut: z racji"indoktrynacji religijnej"rodziców-ich 13-letni syn opuścił obowiązk. wycieczkę szkolną do meczetu

 • kwiatekkk

  Oceniono 39 razy 7

  Wiesz francuski pajacu, co jest zdradą ideałów europejskich?
  1. Przymykanie oka na rytualne obrzezania kobiet w czarnych dzielnicach francuskich miast
  2. tolerowanie honorowych zabójstw
  3. tolerowaie bicia żon i córek przez muzułamńskich ojców i synów
  4. no-go zones
  5. niereagowanie na nienawiść sączącą się z ust imamów

 • jozbieszczad

  Oceniono 41 razy 7

  Pod koniec lutego Niemiecko-Rosyjska Izba Handlowa (AHK) i Wydział Wschodni Niemieckiej Gospodarki (Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft) opublikowały ankietę zrealizowaną wśród niemieckich firm działających w Rosji. Wzięło w niej udział 190 przedsiębiorstw, których łączne obroty w Rosji wynoszą 29 mld euro i które zatrudniają w tym kraju ponad 120 tys. osób. Wśród nich najwięcej było firm z branży maszynowej, doradczej, spożywczej i handlu. Połowa z ankietowych przedsiębiorstw domaga się natychmiastowego zniesienia sankcji wobec Rosji, a 42 proc. chce ich stopniowej redukcji.

  Według prognoz niemieckich ekspertów rosyjska gospodarka powinna w tym roku wzrosnąć od 1,5 do 2 proc. i w owocach poprawy tej koniunktury przedsiębiorcy z Niemiec chcą mieć swój udział

 • elemir

  Oceniono 49 razy 7

  „Tak, jakby w 1947 r. doszło do zdrady... Według jego pokolenia, przywiązanego do Europy Oświecenia, Zachód dopuścił się zdrady, pozwalając na powstanie muru i na podział kontynentu - mówi Macron.”

  Dokładniej rzecz biorąc do zdrady doszło w 1939 roku, kiedy to Zachód zostawił nas na pastwę Hitlera i Stalina, prowadząc tylko udawaną „wojnę”. Później to przyklepano oddając Sowietom całą Europę Wschodnią, aby mieć ... spokój. Paradoksalnie lepiej potraktowano Niemców Zachodnich niż ... Polaków, czy Węgrów. Ale dzisiaj będą nas pouczać o „wartościach”.

 • jck12

  Oceniono 47 razy 7

  No ja właśnie knuje zdradziecki plan zdrady francuskiego orange na rzecz polskiego operatora. Jeszcze 33 dni się przemęczę.

 • Daniel Wieszczycki

  Oceniono 43 razy 7

  Ciekawe co by zabojad powiedzial gdyby Kaczynski nazywal zdrada Europy porozumienie o budowie gazociagu Nord Stream zawrte z pominieciem panstw Europy Srodkowej. pomiedzy NIemacami, Francja i Rosja
  Uzalezniaja Europe od ruskiego gazu, destabilzuja Europe wpuszczajac bez zadnej kontroli tysiace emigrantow z Afryki i jeszcze prawia moraly.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 16 razy 6

  >Prezydent Macron w wywiadzie udzielonym m.in. "Gazecie Wyborczej" podkreśla, że Europa ulega >osłabieniu, gdy godzi się na odrzucanie jej zasad.

  A te zasady polegają na tym, że Merkel bez konsultacji, na swoją odpowiedzialność zaprasza islamskich nachodźców a teraz chce ich wetknąć innym krajom jako zbędne, śmierdzące odpady.
  Nie panie Macron, takich zasad w UE NIE MA.
  To tylko aroganckie Szwaby i Francuziki chcą decydować za głupich i biednych Polaczków o kluczowych dla nas sprawach.
  To zwykła bezczelność i łajdactwo.

 • enedue3

  Oceniono 16 razy 6

  Tego amatora babć nie słuchać i nie reagować. Jegomość jest psychicznie okaleczony, geriatriofil !
  Świat nie miał szczęścia do "nieudanych" mężczyzn, sprowadzali nieszczęście. Przykładem niech będzie Kaligula, Hitler,

 • sparky6

  Oceniono 14 razy 6

  Man who livestreamed gang rape of Swedish girl released from jail after few months - Now arrested for knife attack.

  Imigranta, który na żywo streamował gwałt zbiorowy wypuszczono wolno. I znowu aresztowano za napaść z użyciem noża. Fajna ta Szwecja!

 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 22 razy 6

  Ten francuski bubek, to taki Rysio Petru. Tyle, że u nich to lepiej zażarło. Widocznie miał lepszą osłonę medialną i mniej wpadek.
  Tu chodzi o to, że przy zdrowej i mądrej postawie Polski, Czech i Węgier tamtejsi politycy wobec swojego elektoratu wychodzą na kompletnych idiotów. Gdyby wszyscy robili głupio, to zdjęłoby to z nich ciężar i presję społeczeństw, a tak mają niezdrową konkurencję, już nie tylko w transporcie i fabrykach :)
  Potrwa to jeszcze kilka lat, bo przy obecnych trendach kolejne wybory wygrywać będą tam siły skrajne. Na razie z frustracji mogą sobie na nas pohukiwać ale za parę lat będą mieli duuużo większe problemy sami ze sobą.

 • ragefox

  Oceniono 24 razy 6

  +++
  ++
  +
  Panu Macronowi nie podobają się polscy pracownicy i polski rząd bo nie przestrzegamy "wartości europejskich". Zgadza się. Na przykład nie ma u nas aż tak wartościowego socjalu i tak wartościowych zamachów terrorystycznych.

 • eryn_7

  Oceniono 42 razy 6

  Nic takiego specjalnego nie powiedział. Tym niemniej nie rozumie konkretów. Chyba dlatego, ze problemy Francji sa poważne, a rozwiązania nie widać. Jeszcze mniej wie o krajach Europy wschodniej.
  Nie mozna się godzić, by problemy jak rasizm, ksenofobia, eurosceptycyzm, które mają się dobrze we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, były przypisywane krajom Europy Wschodniej, jak jakiemuś chłopcu do bicia.
  To kraje Europy wschodniej działają obecnie na rzecz utrzymania unii, a ich postawa nie wynika z uprzedzeń czy niechęci, lecz z realnej oceny sytuacji.
  Kraje Europy zachodniej uciekają się natomiast do zklęć, a także przekleństw, rzucanych w kierunku wschodnim - głowę chowają w piasek.
  Pomysł relokacji uchodźców opiera się na zasadzie, że w trakcie rozpatrywania wniosku uchodźca nie ma prawa przemieszczania się po kraju, ani podejmowania pracy - przebywa w miejscu mu wyznaczonym.
  To jest norma w Niemczech, a pewnie i w innych krajach EU. Nikt o tym nie rozmawia, ale, gdy będzie się wymagać od Polski przyjęcia uchodźców i ograniczenia ich swobody przemieszczania się, zwłaszcza w kontekście wyjazdu do Europy zachodniej, to niewątpliwie cały świat o tym usłyszy, wraz z historiami o Polskiej ksenofobicznej i brutalnej policji i strazy granicznej.
  Wtedy zamiast mówić o podobnych praktykach w Europie Zachodniej będzie można się skupic na wieszaniu kotów na Polakach, Węgrach, Czechach.

 • jabadam

  Oceniono 44 razy 6

  Ten makaron jest chyba dalekowzroczny, bo dostrzega wiele problemow poza swoimi granicami a u siebie nie widzi niczego niepokojacego.Francja juz dawno powinna byc pozbawiona bezwizowego prtzemieszczania po Europie jako wylegarnia terroryzmu, poza tym od dluzszego czasu trwa tam stan wyjatkowy, czyli cos jest bardzo nie tak z nimi.Od Polski wara francuski glabie.

 • dirspacha

  Oceniono 36 razy 6

  Wywiad Makron należy czytać w kontekście wizyty Trumpa w Europie Środkowej.
  Bo Trump nie odwiedza Polski on odwiedza Europę Środkową.
  I znamienne jest to że odwiedza nas a nie Francję, Hiszpanię czy Włochy.
  Jego pierwsza wizyta to była Bruksela - czyli UE i (chyba) Traomira na SYcylii - czyli G8.
  Czyli można przyjąć że Trump olewa STarą Europę i stawia na nas.

 • misio-kicio

  Oceniono 11 razy 5

  Bloody Frogeater.

 • sparky6

  Oceniono 27 razy 5

  PO,N,Frasyniuk,ORP,,,,+ alimenciarze + Zakowski,Lis +++Oni wszyscy oszaleli na punkcie PiS,kwiczą,wyją,śpiewają,a sondaże spadają.

 • bart5554

  Oceniono 25 razy 5

  Macron? To ta marionetka, która obiecała Francuzom nałożyć na Polskę sankcje w ciągu 3 miesięcy od objęcia urzędu?

 • sparky6

  Oceniono 21 razy 5

  W czasie wojny Niemcy wywieźli z Polski: 516 tys dzieł sztuki,22 mln książek
  O szacunkowej wartości 30 mld $
  Wiele z nich przepadło

 • jasiek45

  Oceniono 17 razy 5

  kiedys myslalem, ze starszy sie ludzi rozpadem Unii, teraz widze , ze rozpad Unii moze byc nadzieja na wyelimiowanie lewctwa , ktore prowdzi na manowce

 • sparky6

  Oceniono 23 razy 5

  Brak słów. Powiedzal to Adam Bodnar RPO wysoki urzędnik państwowy pochodzący z wyboru Sejmu i tym samym usankcjonował oskarżania Polski o Holokaust

 • wyborczapropaganda

  Oceniono 25 razy 5

  Cześć komuszki. Nie widzę jeszcze żadnego artykułu nawołującego do przyjmowania islamskiej zarazy, co z wami? Do roboty, naród chce się pośmiać!

 • isiah.thomas

  Oceniono 21 razy 5

  W imieniu Polski chciałbym bardzo serdecznie przeprosić Pana Prezydenta Macrona za zdradę z naszej strony i jednocześnie podziękować za bohaterską postawę Francji jako sojusznika Polski w 1939 roku.

 • oryntagon

  Oceniono 19 razy 5

  "Kraje Europy, które nie przestrzegają jej reguł, muszą wyciągnąć z tego wszystkie konsekwencje polityczne."

  Ale o jakich zasadach monsieur Makaron mówi? O traktacie z Schengen zabraniającym wpuszczania nielegalnych imigrantów na teren UE? Tak, jestem za!
  Na to Polska się zgadzała wstępując do UE.
  Zgody na przyjęcie tysięcy NIELEGALNYCH imigrantów Polska nigdy nie podpisywała.

 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 19 razy 5

  Francja nigdy Polski nie zdradziła i wiernie stała u jej boku. Zwłaszcza w 1939 roku jak napadli na nas Niemcy. A nie, czekaj...

 • ahoj12

  Oceniono 15 razy 5

  Jestesmy w takim momencie historii ze sie roznimy. Polityka jest polityka.
  Ale slowo "zdrada" tu nie pasuje. Przyjmujac argumenty Francji cynicznie wyludzamy pieniadze nie bedac w 100% poslusznymi a to nas do tego przeciez obliguje.
  Ok to jak nazwac postawe Francji w 1939 roku, kiedy naprawde zdradzila Polske.
  A wtedy nie chodzilo o pieniadze ,ale o zycie milionow ludzi ,krew, cierpienia i zniszczenie.
  Ani jeden rzad Francji po wojnie sie o tym nie wypowiedzial.
  Wiekszosc II wojny Francja spedzila jako de facto sojusznik Hitlera.
  Gdzie byla wtedy wiernosc idealom demokracji i wolnosci ?

  Zlosliwie moge powiedziec ze stosunek do marokanskich i algierskich emigrantow ekonomicznych to jest forma podzieki. Za co?
  Ano za to ze ich dzadowie stanowili wiekszosc stanu osobowego zolnierzy tzw "Wolnych Francuzow".A to dalo Francji pretekst do wepchniecia sie jako nr.4 do grona tzw"zwycieskich mocarstw" co jest najwiekszym oszustwem historii najnowszej.
  Ktos powie to bylo kiedys. Tak ale niezbyt dawno ,a poza tym irytujace jest jak uzywa sie wielkich slow do brudnych celow. To juz wole poprzednika tego pana ktory byl przynajmniej szczery-"wy macie zasady,a my pieniadze"

 • piotrek_meteorolog

  Oceniono 39 razy 5

  Co za śmieszny typ. Zdrada to była w 39'. Polska nie jest supermarketem dla francuskiego kapitału. Pogonimy was stąd na cztery wiatry.

 • jozbieszczad

  Oceniono 35 razy 5

  Rząd Francji na ratowanie Peugeota i Citroena udzielił 9 mld euro pomocy publicznej. Dla UE tak wielka kwota nie była jednak problemem.

  Gdyby nie wsparcie, jakie francuski rząd udzielił francuskiemu koncernowi PSA, to nie wykluczone, że dziś właścicielem marek Peugeot i Citroen byłby np. chiński kapitał lub jakiś ultra-bogaty szejk z Bliskiego Wschodu.

  Na szczęście (dla Francuzów) rząd w Paryżu udzielił pomocy publicznej w wysokości najpierw 2, a potem dodatkowych 7 mld euro, dzięki czemu PSA stanął na nogi, a kilka miesięcy temu zdołał nawet przejąć Opla. Co istotne – UE nie zakwestionowała tej pomocy, jako nielegalnej, tak jak miało to miejsce w przypadku polskich stoczni.

  Przypomnijmy – w 2008 roku Komisja Europejska uznała, że pomoc publiczna jaka w przeszłości została przyznana stoczniom w Gdyni i Szczecinie była nielegalna i musi zostać zwrócona. W praktyce oznaczało to postawienie obu stoczni w stan likwidacji.

  Rząd Tuska nie odwołał się od tej decyzji do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS), bowiem uznał, iż „tak nie wypada” (cytat z raportu NIK). Od decyzji KE, co do własnych stoczni, odwołała się za to Francja. Opłaciło się – ETS uznał, że pomoc francuskiego rządu nie była nielegalna, dzięki czemu ich stocznie zostały uratowane.

  Okazuje się, że rząd w Paryżu pomagał nie tylko francuskim stoczniom. Istotnie wsparł również znajdujący się w bardzo trudnej sytuacji finansowej koncern samochodowy PSA, który produkuje Peugeoty i Citroeny. Najpierw w 2008 roku zdecydował się na przekazanie PSA ok. 2 mld euro pomocy publicznej, a następnie w 2012 roku doszło do porozumienia między rządem a koncernem państwo udzieli gwarancji kredytów dla filii bankowej PSA, tj. banku PSA Finance na łączną sumę 7 mld euro. Kredyty miały być przeznaczone na ratowanie francuskiego giganta motoryzacyjnego. Łącznie w ciągu kilku lat pomoc publiczna francuskich władz dla PSA wyniosła 9 mld euro.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX