Świadkowie sami zatrzymali sprawcę ataku z Londynu. Przed linczem uchronił go lokalny imam

Domniemanego sprawcę ataku przed meczetem w Londynie udało się zatrzymać dzięki błyskawicznej reakcji świadków i osób postronnych. Media publikują amatorskie filmy dokumentujące ich interwencję.

Jedno z takich nagrań zamieścił na swojej stronie internetowej dziennik "The Daily Mail". Widać na nim, jak grupa wzburzonych osób odprowadza do karetki domniemanego napastnika, który w nocy z niedzieli na poniedziałek wjechał furgonetką w grupę muzułmanów wychodzących z meczetu w dzielnicy Finsbury Park na północy Londynu. Świadkowie relacjonują, że mężczyzna wykrzykiwał słowa: "Zabiję wszystkich muzułmanów".

Dziennik "The Guardian" pisze, że wściekłość tłumu udało się opanować dzięki zachowaniu lokalnego imama. "Mohammed Mahmoud dzielnie pomógł uspokoić sytuację. W ten sposób uchronił zatrzymanego przed odniesieniem kolejnych ran lub utratą życia" - podaje muzułmańska organizacja Muslim Welfare House.

W internecie krąży też inne nagranie, które - według jego autorów - ma pokazywać moment zatrzymania 48-latka. Wspomniany film możecie zobaczyć poniżej.

Służby pilnują okolicy, muzułmanie modlą się przed meczetem [ZDJĘCIA Z MIEJSCA ZDARZENIA] >>>

Mężczyzna został natychmiast aresztowany przez policję, na razie jednak trafi do szpitala. Według niektórych brytyjskich mediów 48-latek ma przejść badania psychiatryczne. Służby informują, że domniemany sprawca trafi do aresztu dopiero po tym, jak opuści placówkę.

Jak podała w oświadczeniu policja, po tym, jak furgonetka wjechała w tłum jedna osoba nie żyje, 8 trafiło do szpitali, a 2 lekko rannym udzielono pomocy na miejscu. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Zobacz także
  • Furgonetka wjechała w grupę ludzi w londyńskiej dzielnicy Finsbury Park Londyn. Furgonetka wjechała w grupę osób. Policja: To celowy atak
  • Londyn. Ciężarówka wjechała w ludzi Londyn. Furgonetka wjechała w ludzi wychodzących z meczetu. Policja: jedna ofiara, są ranni
  • Gloria Trevisan Marco Gottardi zginęli w pożarze w Londynie Zadzwoniła do rodziców z płonącego wieżowca w Londynie. "Mamo, dziękuję za wszystko. Żegnaj"
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje