Pożar wieżowca w Londynie. Jest blisko dwukrotnie wyższy, tragiczny bilans ofiar

Dowódca londyńskiej policji Stuart Cundy ogłasza nowy bilans tragedii

Dowódca londyńskiej policji Stuart Cundy ogłasza nowy bilans tragedii (VICTORIA JONES/AP)

Najnowszy bilans tragicznego pożaru wieżowca Grenfell Tower, to 58 ofiar - podała londyńska policja. - Liczba ta zawiera osoby zaginione i nie jest ostateczna - jak powiedział jej dowódca Stuart Cundy.

Do tej pory oficjalny bilans ofiar tragedii wynosił 30 osób, ale służby ratunkowe zastrzegały, że liczba ta na pewno wzrośnie. 

Jak twierdzą dziennikarze "The Times", rozprzestrzenianiu się pożaru w 27-metrowym wieżowcu Grenfell Tower w Londynie można było zapobiec. Według dziennika, na elewacji budynku zamontowano łatwopalne okładziny. A wystarczyło wydać niewiele więcej - ok. 4-5 tys. funtów, czyli jakieś 24 tys. zł - by zmniejszyć prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się ognia - ustalili dziennikarze.

"Ludzie są wściekli". Protest po pożarze w Londynie. Tłum wdarł się do ratusza

Zobacz także
 • Protestujący próbują dostać się do ratusza "Ludzie są wściekli". Protest po pożarze w Londynie. Tłum wdarł się do ratusza
 • Pożar wieżowca w Londynie Gdyby nie oszczędzali 9 zł na mkw. w czasie remontu, tragedii w Londynie mogłoby nie być
 • Londyn. Pożar wieżowca Dzięki muzułmanom uratowano więcej ludzi z pożaru w Londynie? Media: nie spali przez ramadan
Komentarze (55)
Pożar wieżowca w Londynie. Jest blisko dwukrotnie wyższy, tragiczny bilans ofiar
Zaloguj się
 • kali555

  Oceniono 22 razy 12

  zastanawiajace jest przede wszystkim minimalizowanie tragedii przez media brytyjskie w pierwszych chwilach po pozarze.
  Glosno jest juz o tym

 • smiki48

  Oceniono 17 razy 7

  główną winę za pożar ponoszą władze Londynu, po pierwsze za zezwolenie na wykonanie elewacji z bardzo łatwopalnego materiału i do tego montowanego w taki sposób (na ruszcie), że było ułatwione rozprzestrzenianie ognia między ścianą a ociepleniem.Po drugie akcja gaśnicza była prowadzona w fatalny sposób.Pożar elewacji trwał około godziny zanim sięgnął górnych pieter. W tym czasie straż udawała tylko, że gasi pożar. Nie było wysokich podnośników dzięki którym można było i gasić ogień i przeprowadzać ewakuację osób.
  Widać, że korupcja również panuje w Londynie.

 • salahudin34

  Oceniono 8 razy 4

  A cenzor siedzi i usuwa niepoprawne komentarze :D

 • polakww

  Oceniono 21 razy 3

  Deportować kolorowych i problem z głowy.

 • zuza831

  Oceniono 23 razy 1

  Mam pytanie do Panów : andy999kkk i Tomasz Zakrzewski. Czy Panowie czerpiecie te informacje z polskich stron internetowych czy z niemieckich ? Bo jeśli z niemieckich to rozumiem , że ów język nie stanowi dla was problemu.

 • Roman Majcher

  Oceniono 8 razy 0

  ,,A wystarczyło wydać niewiele więcej - ok. 4-5 tys. funtów, czyli jakieś 24 tys. zł - by zmniejszyć prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się ognia - ustalili dziennikarze. " * ALE CZY TYLKO ? a to że zamieszkiwali ten budynek ,, KOLOROWI " KTÓRZY NIE BARDZO PRZESTRZEGAJĄ PEWNYCH ZASAD p-poż nie miało znaczenia ? zapewne ten budynek był przeznaczony pod określoną grupę mieszkańców. No i masz baba placek stało się. Jednak dla poprawności politycznej pewne fakty będą PRZEMILCZANE! - ALE ŻYCIA TYM LUDZIOM NIKT NIE WRÓCI -

 • coelka

  Oceniono 15 razy -1

  a ja od paru lat sie zastanawiam czy ociepla sie bloki i kamienice w całej Polsce i jakby to było przy pożarze, przecież to styropian, jakie ma to atesty itp. nie od parudni sie zastanawiam tylko od paru lat bo cała ta technologia styropianowa, jakos mi podejrzanie wyglada bo odpowiedzi nie znalazłam nigdzie, póki co pożaru nie było, ale chyba by sie jarało i rozprzestrzeniło szybko, moze dziennikarze by sie zajeli i sprawdzili to co w polandi montują od gór do morza na budynkach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje