Zamach w Londynie. Policja ujawniła nazwiska dwóch z trzech sprawców ataku

Zamach w Londynie. Scotland Yard podał tożsamość dwóch z trzech zamachowców, którzy w sobotni wieczór zaatakowali mieszkańców brytyjskiej stolicy.

Według policji sprawcami zamachu w Londynie byli 27-letni Khuram Shazad Butt oraz 30-letni Rachid Redouane. Obaj żyli od lat we wschodniej dzielnicy tego miasta, Barking. Butt mieszkał tam razem z żoną i z dziećmi. Tożsamość trzeciego sprawcy również jest znana służbom, ale dla dobra śledztwa pozostaje ona tajemnicą.

Butt - z pochodzenia Pakistańczyk - był znany brytyjskim służbom, w tym MI5, ale nie było żadnych dowodów na to, że przygotowuje się do przeprowadzenia zamachu - podała policja.

Zamach w Londynie

Do ataku doszło w sobotę późnym wieczorem. Furgonetka wjechała wówczas w tłum ludzi na moście London Bridge w centrum brytyjskiej stolicy. Wkrótce potem napastnicy atakowali przechodniów nożami na pobliskim Borough Market.

Zginęło siedem osób, a niemal 50 zostało rannych. Zamachowcy zostali zastrzeleni przez policję. Od tamtej pory służby zatrzymały co najmniej kilkanaście innych osób.

Zamach w Londynie. Akcja służb na zdjęciach >>>

Atak terrorystyczny w Londynie. Dramatyczne nagranie. "Na ziemię, na ziemię"

Więcej o: