Strzały w Orlando, służby postawione na nogi. Sfrustrowany pracownik zabijał kolegów

• Strzelanina w dzielnicy przemysłowej w Orlando na Florydzie
• Policja: Zginęło 5 osób. Cztery na miejscu, jedna - w szpitalu
• Wśród ofiar jest sprawca - 45-latek popełnił samobójstwo

Do strzelaniny doszło po godz. 8 rano lokalnego czasu w dzielnicy przemysłowej na wschodzie miasta, niedaleko Full Sail University. Według wstępnych ustaleń służb, sprawcą był dawny, "sfrustrowany" pracownik jednej z okolicznych firm. Ofiarami padli jego byli współpracownicy. - Nic nie wskazuje na to, by był to akt terroru - poinformowała lokalna policja.

Dowiedz się więcej:

Jak zareagowały władze?

Głos w sprawie strzelaniny zabrał m.in. gubernator stanu Floryda. Rick Scott przypomniał, że Orlando przez ostatni rok "zmagało się z wyzwaniem, z jakim nigdy nie miało do czynienia". - Proszę wszystkich mieszkańców Florydy o modlitwę za rodziny dotknięte tym bezsensownym aktem przemocy - zaapelował Scott.

Co rok temu wydarzyło się w Orlando?

Amerykańskie media przypominają przy tej okazji, że blisko rok temu właśnie w Orlando miał miejsce najkrwawszy atak w historii USA przeprowadzony przez jednego człowieka. W klubie Pulse zginęło wówczas 49 osób.

Więcej o:
Komentarze (160)
Strzały w Orlando, służby postawione na nogi. Sfrustrowany pracownik zabijał kolegów
Zaloguj się
 • mises.power

  Oceniono 21 razy 7

  Islam to nie religia, islam to diagnoza.

 • kocis1

  Oceniono 65 razy 7

  Jak świat długi i szeroki trwa ubogacanie tych ktorzy dopuscili do tego by ich krajem choc przez jedna kadencję rządziło żydolewactwo.

 • gall.anonim.pn

  Oceniono 21 razy 5

  Jedno jest pewne - nie krzyczał "Allahu akbar", bo jakby to robił to komentarze w tak miłującej wolność "Gazecie Wyborczej" byłyby WYŁĄCZONE.

 • kocis1

  Oceniono 35 razy 5

  Radbym poznac narodowosc, ale sprawa jest banalnie prosta - gdyby był to biały juz byśmy o tym czytali ;) Frustrację spowodował smartfon nienajlepszej marki i braki w urodzie kozy której używał.

 • jot-23

  Oceniono 27 razy 5

  Tu mam dla was kochani pare faktow, ktore maja znaczenie: jezeli wezmiesz pod uwage tylko bialych amerykanow to zobaczysz to: ilosc broni palnej na glowe: 100-krotnie wieksza niz w Europie. Ilosc ciezkich przestepstw: taka sama jak europejska srednia....

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 3 razy 3

  Nie ma powodów do niepokoju. Strzelał uczciwy, bogobojny uzbrojony obywatel, nigdy przedtem nie karany.
  Nie był to żaden kryminalista i kryminalistą nigdy już nie będzie, bo się sam uprzątnął. Zmówić paciorek za dusze i rozejść się. Nic się nie stało. Uzbrojony uczciwy obywatel zlikwidował paru innych nie mniej bogobojnych obywateli.

 • d3mariusz

  Oceniono 19 razy 3

  Tak się kończy wykorzystywanie ludzi ponad miarę w kapitalizmie, brak jakiegokolwiek szacunku i bezwzględny wyzysk a potem zwolnienie jak szmatę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX