Wybuch paniki wśród kibiców w Turynie. Na tym nagraniu dokładnie widać, jak to się zaczęło

1500 osób zostało rannych, a trzy walczą o życie po wybuchu paniki wśród kibiców zgromadzonych na placu w Turynie. Miały go wywołać huk petardy i okrzyki "bomba!". Wśród rannych jest trzech Polaków.

W sobotę na placu San Carlo 40 tys. kibiców oglądało na telebimie finałowy mecz Ligi Mistrzów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, ok. 22.30 ktoś odpalił petardę. Część ludzi przeraziła się, że to bomba. Wtedy zaczęła się masowa panika i próba ucieczki, w wyniku której ok. 1500 osób zostało rannych. Trzy osoby walczą o życie, a pięć jest w ciężkim stanie. MSZ potwierdziło, że wśród rannych jest trzech Polaków.

Na nagraniu umieszczonym na Twitterze agencji AFP doskonale widać początek całej sytuacji. Kibice stoją wpatrzeni w ekran, kiedy nagle, z część ludzi zaczyna się cofać. Wpadają na niczego nie spodziewających się kibiców. Na wideo widać też, jak część osób upada pod naporem tłumu.

Płaczący ludzie i mnóstwo pogubionych części garderoby - te zdjęcia z miejsca zdarzenia oddają dramat, jaki się tam rozegrał.

Uciekali, bo inni "coś słyszeli"

W pewnym momencie - jak podają media - tłum doprowadził do upadku metalowej bariery przy wjeździe do podziemnego parkingu. To spowodowało kolejny huk, co jeszcze wzmogło panikę. Jednak z relacji świadków wynika, że większość ludzi nie słyszała żadnej eksplozji, a uciekała, ponieważ inni krzyczeli coś o bombie.

Cześć rannych dodatkowo pokaleczyło się szkłem rozbitych butelek piwa, które - mimo zakazu - sprzedawali obnośni sprzedawcy.

Ranni Polacy w Turynie

MSZ potwierdziło w niedzielę, że w ataku paniki w czasie meczu Juventus Turyn - Real Madryt zostało rannych trzech Polaków. Wszyscy trafili do szpitala, z którego zostali już wypisani.

Więcej o:
Komentarze (42)
Wybuch paniki wśród kibiców w Turynie. Na tym nagraniu dokładnie widać, jak to się zaczęło
Zaloguj się
 • kenijro

  Oceniono 29 razy 15

  Obrazuje to stan ducha UE.

 • hamlet1111

  Oceniono 21 razy 9

  Jest tylko jeden sposób, aby wyłapać potencjalnych terrorystów. Trzeba złamać solidarność islamistów. Bo do tej pory jest tak, że kiedy islamista wysadza się albo szlachtuje nożem to rodzina mówi: "Że to był bardzo spokojny chłopak" I oni "nic nie widzieli i nie słyszeli". Gdyby kara za terroryzm była deportacja CAŁEJ rodziny islamisty do 5 pokolenia włącznie to islamiści zaczęli by na siebie sami donosić i problem zostałby szybko wyeliminowany. Tak sprawę załatwili raz na zawszy Żydzi w Izraelu. Tylko oni burzyli dom terrorysty. Lewactwo europejskie kiedyś do tego dojrzeje, ale ale trochę ludzi musi jeszcze zginać.

 • cometto-pl

  Oceniono 8 razy 6

  No filmie widać, że to typy w czarno-białych pasiakach spychali ludzi. Nie mam pojęcia kto to, stewardzi?

 • nino.rota

  Oceniono 24 razy 6

  w 1985 na Heysel w wyniku paniki 39 osób z Juve też zostało zgniecionych...

 • zygosz

  Oceniono 13 razy 5

  A kiedy Bruksele otocza?
  Musi tam byc tez obecna Angela.

 • zerin

  Oceniono 25 razy 5

  Niech podziękują pani Merkel i polityce poprawności politycznej panującej w europie zachodniej.

 • Dysk Galaktyka

  Oceniono 16 razy 4

  Czy kredy nie zabraknie w UK. To może być dobra nisza biznesowa. Sprowadzać tam tanią kredę, koszulki z lewackimi bredniami. Kupili "tolerancję" kupią każdy shit.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX