Jest taki katolicki kraj, w którym władzę sprawuje gej, a w szkołach nie ma religii

Po szczycie NATO media obiegło zdjęcie pierwszych dam. Pozował z nimi mąż premiera Luksemburga. Pełna otwartość na związki homoseksualne, to nie jedyna różnica obyczajowa między tym katolickim krajem a Polską.

Premier Luksemburga Xavier Bettel często zabiera w podróże służbowe swojego męża Gauthiera Destenaya. Małżeństwo pojawiło się razem na szczycie NATO w Brukseli, a wcześniej odwiedziło m.in. Watykan.

Pawłowicz niezadowolona

W niektórych krajach homoseksualny premier Luksemburga wciąż wywołuje zdziwienie a nawet nieprzychylne komentarze. Tak było w Polsce, gdzie publiczne wystąpienie męża Bettela wyśmiała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, uznając, że Destenay, pozując wraz z pierwszymi damami "popsuł im pamiątkowe zdjęcie".

Pierwsze damy na szczycie NATO zapozowały do zdjęcia. Dołączył do nich mąż premiera Luksemburga

Rozdział Kościoła od państwa

Jednak w Luksemburgu nikogo już nie dziwią, ani tym bardziej nie oburzają homoseksualiści. 1 stycznia 2015 roku z inicjatywy premiera Bettela weszła w życie ustawa zezwalająca na małżeństwa jednopłciowe i adoptowanie przez nie dzieci. W tym samym roku w związek małżeński wstąpiło ok. 120 takich par. Z resztą Xavier Bettel to nie jedyny otwarcie homoseksualny polityk urzędujący w Luksemburgu. Wicepremier Etienne Schneider w 2017 roku poślubił Jérôme'a Domange'a.

I choć kraj ten nie wypiera się swoich chrześcijańskich korzeni i w 2008 roku wciąż nieco ponad 72 proc. Luksemburczyków uważało się za chrześcijan, to doszło tam do rozdziału kościoła od państwa. Co więcej, w szkołach zamiast religii naucza się etyki. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (316)
Jest taki katolicki kraj, w którym władzę sprawuje gej, a w szkołach nie ma religii
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 93 razy 69

  Jeżeli nawet już, to "mąż" premiera Luksemburga jesteś bardziej "damą" niż ty Kryśka i nawet podróżowanie biznes klasą "damy" z ciebie nie zrobi, babo prosta.

 • bonifacy_40

  Oceniono 46 razy 42

  są takie kraje gdzie nie ma ZUS gdzie kwota wolna od podatku jest na poziomie 50 000 zł , a posłowie reprezentują wyborców a nie partie .. i tak dalej i dalej

 • horatio_valor

  Oceniono 59 razy 39

  Jako stuprocentowy heteryk uważam, że mąż premiera Luksemburga jest bardziej atrakcyjny niż pani posłanka PiS.

 • freud1

  Oceniono 63 razy 31

  Katolicyzm wolski, vel katolizm, juz dawno wzial rozwod koscielny z Katolicyzmem europejskim.

 • arcybiszkopt

  Oceniono 54 razy 26

  pewien ksiadz napisal ksiazke pt.: " Nie trzeba byc katolikiem, zeby byc dobrym czlowiekiem"......

 • jarekdonek

  Oceniono 29 razy 21

  A w Bolandzie religia w szkołach musiała być bo:
  1) okupant watykański bierze forsę gdzie się da, tym bardziej, że "rząd" styropianowy nie żałuje
  2) trzeba było wprowadzić komisarzy politycznych, by obserwowali nauczycieli, wskazywali do zwolnienia, aby w ciągu 5-10 lat wprowadzić swoich i posłusznych
  3) no i indoktrynacja watykańska też musi swoje zrobić, by Polak o kondominium niemiecko-amerykańsko-watykańskim mówił "wolna Polska" !

 • japka_putina

  Oceniono 35 razy 19

  W Polsce jest podobnie: władzę absolutną sprawuje gej, a religii nie ma w szkole, choć jest przedmiot pod nazwą religia powiększający tylko szeregi ateistów i dochody kapłanów.

 • olgierd777

  Oceniono 32 razy 18

  tylko w Polsce istnieje całkiem nieuzasadnione utożsamianie interesów kościoła katolickiego z interesami Polski, a gorliwość katolicka jest niemalże warunkiem patriotyzmu. jest to dowód na całkowite zapóźnienie Polski, ale czas leczy wszystko, więc pewnie za 50 lat i u nas będzie normalnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX