Ochroniarze Erdogana skopali protestujących w USA. A Trump się cieszył ze spotkania

Kiedy prezydent Turcji Recep Erdogan odwiedził ambasadę w Waszyngtonie, przed budynkiem zaczęły się protesty. Chwilę później ochroniarze Erdogana brutalnie pobili grupę osób. Wszystko zostało nagrane.

- Nie zgadzamy się z polityką Erdogana w Turcji, Syrii i Iraku - powiedział CNN Flint Arthur, który wraz z grupą ok. 20 osób protestował we wtorek pod turecką ambasadą w Waszyngtonie. Kilka godzin wcześniej w budynku przebywał prezydent Turcji. Jego ochrona natychmiast zareagowała na demonstrację - brutalnie i bez ostrzeżenia atakując jej uczestników i raniąc dziewięć osób. Wszystko to zostało nagrane.

USA to nie Turcja

- W pewnym momencie po prostu zaczęli biec w naszym kierunku - relacjonowała w telewizji ABC Lucy Usoyan, która również przyszła pod ambasadę.- Ktoś bez przerwy bił mnie po głowie i jedyne, o czym myślałam, to: dlaczego dalej mnie bije, skoro już leżę na ziemi? - dodała.

Arthur ocenił, że ochroniarze próbowali ich traktować tak, jakby byli w Turcji i przemocą zakończyć demonstrację. Mężczyzna podkreślił, że im się to nie udało.

- Wydaje im się, że tutaj będą mogli w ten sam sposób ograniczać wolność słowa i nasze prawo do protestu, jak to robią w Turcji - mówił. - Udało im się nas zatrzymać na kilka minut... ale i tak zostaliśmy i kontynuowaliśmy protest przeciwko tyranii Erdogana - zaznaczył.

W wyniku zamieszek dziewięć osób trafiło do szpitala w Waszyngtonie. Donald Trump spotkał się tego dnia z Erdoganem, nie nawiązał jednak do tej sytuacji na konferencji prasowej w Biały Domu.

Więcej o:
Komentarze (108)
Ochroniarze Erdogana skopali protestujących w USA. A Trump się cieszył ze spotkania
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 37 razy 27

  Czy pachołki dyktatora Turcji zostali zatrzymani przez policję i osadzeni w oczekiwaniu na sądową sprawę ? Czy Ameryka Trumpa "odpuszcza" już sobie rządy prawa i zasady demokracji ?

 • mihowski

  Oceniono 27 razy 19

  ale jaja... Trump miał wprowadzić nową jakość do polityki... niby... po pierwsze USA :) a jacyś tureccy kozobijcy tłuką w biały dzień Amerykanów w Waszyngtonie a prezydent USA siedzi sobie z Erdoganem cichutko i się szczerzy ;) Czekamy na aneksje USA przez Meksyk ;)

 • chi-neng

  Oceniono 30 razy 18

  Trump ....jak TSUNAMI!
  Coraz glupsz; szyciej niz ktokolwiek to przewidzial...

 • kris0104

  Oceniono 24 razy 16

  faszystowska swolocz dyktatorska

 • bkiton

  Oceniono 22 razy 12

  Żeby Amerykanin nie ochronił Amerykanina na ziemi amerykańskiej.
  Do czego to doszło.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 13 razy 9

  tureckie naziolstwo poturbowało w USA tamtejszych obywateli!
  a Trump z debilnym uśmiechem przyjmuje tureckiego przywódce, a to podobno on miał chronić najlepiej Amerykę i Amerykanów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX