Gwałcona 10-latka w Indiach zaszła w ciążę. Teraz sąd może jej kazać urodzić

W Indiach podstawą do aborcji po 20. tygodniu ciąży jest bezpośrednie zagrożenie życia matki. Sąd zdecyduje, czy 10-latka, która została wielokrotnie zgwałcona, może w drodze wyjątku przerwać ciążę.

W środę indyjska policja odebrała rozpaczliwy telefon matki, której 10-letnia córka zaszła w ciążę. Kobieta doniosła, że od dłuższego czasu pod jej nieobecność dziewczynka była gwałcona przez swojego ojczyma. Co gorsza, zaszła z nim w ciążę - czytamy na portalu New York Times.

Wyjątkowe okoliczności

Zgodnie z prawem w Indiach aborcja jest legalna do 20. tygodnia ciąży, chyba że poród mógłby zagrozić życiu matki. Obostrzenie to miało zapobiec przerywaniu ciąży ze względu na płeć dziecka - wcześniej kobiety często decydowały się nie rodzić córek. Oczywiście prawodawca założył, że mogą się pojawić "wyjątkowe okoliczności", które pozwolą kobiecie dokonać aborcji też po tym okresie.

Póki co, 10-latka została zbadana przez siedmiu lekarzy sądowych, którzy oświadczyli, że ciąża nie zagraża jej życiu. Jednocześnie są świadomi, że dziewczynka jest w fatalnym stanie. - Przeżyła traumę i nie jest w stanie dobrze mówić. Nie wiedziała, co się z nią dzieje. Kilkakrotnie była obiektem stosunku seksualnego - przyznał dr. S. K. Dhattarwal. Nie wiadomo jednak, czy sąd uzna, że to wystarczający powód do zezwolenia na aborcję.

Coraz głośniej jest o problemie gwałtów w Indiach. W ostatnim tygodniu zgłoszone zostały jeszcze dwa brutalne gwałty w samym Nowym Delhi.

Więcej o:
Komentarze (123)
Gwałcona 10-latka w Indiach zaszła w ciążę. Teraz sąd może jej kazać urodzić
Zaloguj się
 • goodwife

  Oceniono 15 razy 13

  Czy nasz uberpapież Terlikowski zgłosił się już, że zaadoptuje to dzieciątko jeżeli straumatyzowana ofiara gwałtu je urodzi? Jeżeli ma jakieś szczątki honoru to powinien. Czyż nie on przekonywał, że 11-latka to wspaniała matka. A 10-latka, 8-latka? Pewnie też. Wszystkim zapiekłym tzw. "obrońcom życia" przypominam, że najmłodsza odnotowana przez medycynę ciężarna miała 5 lat. Czy dziewczynka w wieku przedszkolnym też powinna urodzić? Dodam, ze zdarzają się miesiączkujące 2-latki. Które też jakieś bydlę może zgwałcić. Człowiek, który uważa, że dziecko powinno rodzić dziecko lub choćby popiera takie prawo nie różni niczym się od oprawcy-gwałciciela.

 • padoq

  Oceniono 30 razy 8

  Niech sie wypowie papiez Terlikowski posluchajmy w oslupieniu ...

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 17 razy 7

  RĘCE PRECZ OD NASZYCH CIAŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Krzysiek Prokop

  Oceniono 16 razy 6

  bbc donosi ze juz ma zgode na aborcje (dzieki bogu!)... powyzszy arytkul ma juz kilka dni, ktos se przetlumaczyl - do tylu te wiadomosci bardzo u nas

 • zdziwiony6

  Oceniono 18 razy 6

  Przemoc seksualna jest w Indiach powszechna i niestety do pewnego stopnia akceptowana przez społeczeństwo. Zamożni faceci nagminnie za wiedzą swoich żon wykorzystują służące. Nieletnie dziewczynki są gwałcone na ogół bezkarnie. Często są to bezdomne sieroty lub dzieci samotnych matek, których jest tam ogromna ilość.

  Dużo się o tym dowiedziałem podczas kilkuletniego pobytu w USA gdzie miałem sporo znajomych z Indii.

 • hefajstos1

  Oceniono 17 razy 5

  Indyjscy kaczyści każą urodzić, podobnie jak polscy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX